10° Parçalı bulutlu

Yılmaz Kardeşler, Evlik Köyünde Cami Külliyesi yaptırıyor

Manşet - 6 Kasım 2021 07:44 A A
Kablotürk Kablo ortakları Fatih ve Yakup Yılmaz kardeşler, merhum babaları Hacı Sait Yılmaz adına ve hayrına, Hacı Bayram-ı Velînin halifesi, Akşemseddin Hazretlerinin irşad faaliyetleri yaptığı İskilip İlçesinin Evlik köyüne “Cami Külliyesi” yapımını üstlendi.
Yılmaz kardeşler ve bazı yetkililer, cami külliyesinin yapılacağı bölgede yer tespiti yaparak incelemelerde bulundu.
Evlik Mahallesi’nde içerisinde yemekhanesi, mutfağı, ibadet merkezi, tuvalet ve lavabosu ve çeşitli sosyal donatılarının bulunduğu 3 katlı bir külliye binası planlanıyor.
Dereseki Köyü Evlik Mahallesi Muhtarı Nuri Akçay, Kablotürk Kablo ortakları Fatih ve Yakup Yılmaz kardeşler, İstanbul İskilipliler Derneği Başkanı Şaban Gündüz, iş adamları Sefer Akdeniz ve Zeki Gencer’e anlamlı hayır yatırımından dolayı teşekkür etti.
İstanbul _ İskilip’liler Derneği Başkanı Şaban Gündüz’ ün verdiği bilgiye göre; 2005 yılından bu tarafa “Akşemsettin’in İzinden” programı hazırlamıştı. Bugün ortaya çıkan faaliyetler nedeniyle Akşemsettin hazretlerinin yaşamış olduğu Çorum İskilip Evlik Köyünde 12 yıl kaldığı ve İstanbul’un fethinin projelerinin hazırlandığı, 24.000 mürit yetiştirdiği Osmanlı arşivlerinde belgeleriyle ortadadır. Arşivin kayıtlarında Altıncıoğlu Nurul Hüdayı Hazretlerinin Türbesi de bulunmaktadır.
Merhum babalarının adını yaşatmak amacıyla anlamlı bir hayır yatırımına karar vererek çalışmalara başlayan Yılmaz kardeşlere teşekkür eden Dernek Başkanı Gündüz “Allah hayırlarını kabul etsin” dedi.
Konuklar göstermiş olduğu yakın ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı Muhtar Akçay ve köy halkına teşekkür etti.
İnceleme ve ön hazırlık çalışmalarının ardından konuklara İskilip dolması ikram edildi.
Bu haber 25 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Manşet - 07:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bir İlçe İki Şeyhülislam” Konulu Panel Gerçekleştirildi
  İskilip Müftülüğümüz tarafından düzenlenen “Bir İlçe, İki Şeyhülislam” konulu panel yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Panelde, İskilip’li olan Osmanlı’nın iki büyük Şeyhülislamı Ebussuud Efendi ve Sunullah Efendi konu edindi. İki oturumda gerçekleşen panel Şeyh Muhyiddîn-i Yavsî Camii İmam-Hatip’i Ramazan Doğan Hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını İlçe Müftümüz Sn. Vahit Demiral yaptı. Hocamız: “Ebussuûd Efendi […]
 • 02
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu. Ay-Yıldızlı ekip, Portekiz’i geçmesi durumunda sahasında İtalya- Makedonya maçının galibiyle oynayacak.
 • 03
  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ “İSTİŞARE TOPLANTISINI” GERÇEKLEŞTİRDİ
  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığımız tarafından, Atatürk Orman Çiftliği Çok Amaçlı Toplantı ve Düğün Salonunda İstişare Toplantısı düzenlendi. İstişare Toplantısına; Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Belediye Başkanımız Ali Sülük, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Alıcı, İl Genel Meclis Üyesi Doğan Uçar, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, […]
 • 04
  ERCÜMENT KEÇİK VEFAT ETTİ
  İskilip sevdalısı Diş Hekimi Ercüment Keçik vefat etti. Uzun yıllar İskilip’tede diş hekimligi yapan Keçik Ankara Çubuk Devlet Hastanesinde görevine devam ediyordu. Ercümen Keçik’ in cenazesi bu gün Cuma namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazından sonra Ankara Mamak Kıprıs Köyü mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
 • 05
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu ziyareti
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’ ü ve İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu ‘ yu makamında ziyaret ettiler. İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül ve Emniyet Müdürü Erol Karasu ziyaretten dolayı İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri’ ne teşekkür etti.