-2° Hafif kar yağışlı

SÜLÜK, “ESKİ CEZAEVİNİN YERİNE TOKİ OLMAZ”

Ekonomi - 14 Ocak 2021 14:45 A A
MİLLETVEKİLİ OĞUZHAN KAYA İLE İRTİBAT HALİNDEYİZ
İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük TOKİ için çeşitli yerlerden yer tahsisi yaptıklarını, eski cezaevinin yeşil alan için İskilip’in en uygun yer olduğuna işaret ederek şehri dışarıya doğru açmak varken Devlet hastanesi gibi tartışmalı bir yer olmasına karşı olduğunu söyledi.
Başkan Sülük yaptığı açıklamada; “İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük TOKİ alanı için yaptığı açıklamada İskilip Devlet Hastanesinin yeni yerini örnek gösterdi. İskilip’te çok tartışılan hastane binasının yeri gibi TOKİ’nin yerinin de tartışılmaması gerektiğini söyledi.
ESKİ CEZAEVİNİ MİLLET BAHÇESİ YAPMAK İSTİYORUZ
İskilip’in yeni şehir planında imar yönünden merkezi rahatlatacak hamleler yapılması gerektiğini belirti. Sülük“Cezaevi boşaltıldıktan sonra buraya Millet Bahçesi oluşturmak istedik ama talebimiz reddedildi. Biz oraya Millet Bahçesi yapmayı planlıyoruz. “TOKİ” konusunda belediye olarak bir takım yerler belirledik. Sayın Oğuzdan Kaya beni aradı ve “TOKİ” için belirlediğimiz yerlerin krokilerini istedi. En kısa zamanda dönüş yapacak.
İKTİDAR PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİMİZLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE TOKİ’Yİ FAALİYETE GEÇİRECEĞİZ
İktidar Partisi Milletvekillerimizle iş birliği yaparak en kısa zamanda “TOKİ”’yi faaliyete geçireceğiz. Bana sorarsanız ben hapishanenin olduğu bir yere “TOKİ” yapılmasına karşıyım. Çünkü 2. Bir hastane vakası olacağını düşünüyorum. Şehri dışarıya doğru açmak varken şehrin nefes alınabilecek nadir noktası olan cezaevi alanının bir park alanı olarak daha uygun olacağını düşünüyorum. Gücüm yeterse engellerim” dedi.
haber: iskilipost.com
Bu haber 43 kez okundu.
Ekonomi - 14:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  İskilipli öğretmenden bir proje daha
  İskilipli Emekli Astsubay Zekeriya Toprak’ın Fen Ve Teknoloji Bilimleri Öğretmen kızı Dilek Toprak BİÇİCİ yürüttüğü yardım ve destek projeleri ile gönüllerde taht kurdu. Göreve Başladığı günden itibaren öğrencileri ile kurduğu diyalog öğrenciler ve veliler tarafından takdir edildi. Göreve ilk başladığı Kahramanmaraş’ın Kemalli Ortaokulundaki öğrencilerin kırtasiye ve giyecek ihtiyaçlarını karşılamak için öğretmen arkadaşları ile birlikte düzenledikleri […]
 • 02
  “BU PARA KİMİNSE ALSIN” NOTU AZMİMİLLİ OKUL MÜDÜRÜNÜ DUYGULANDIRDI!
  Bir öğrenci okul bahçesinde bulduğu 2 TL’yi not kağıdının üzerine bırakarak sahibine seslendi. Okul müdüründen bu açıklama geldi. Salih Yılmaz: “Bazen öyle bir şey görürsün ki ve dersin ki İyiki Öğretmenim. Böyle güzel bir davranış sergileyen kocaman yürekli öğrencimi ve ona bu davranışı öğreten kocaman yürekli öğretmenlerime sonsuz minnettarız.”
 • 03
  İskilip Motorlu taşıyıcılar kooperatifi kuruldu
  İskilip te bulunan kamyoncuların sorunlarını dile getirmek çözüme kavuşturmak için İskilip Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi kuruldu. Başkanlık seçimi sonuçları ve Motorlu taşıyıcılar kooperatifi ile ilgili diğer haberler paylaşılmaya devam edecektir.
 • 04
  AFETLERE HAZIRLIK VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  İlçemizde yaşanabilecek her tür ve ölçekteki afet ve acil durumlara etkin müdahale için görev alacak, kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile tatbikat ve değerlendirme toplantısı yapıldı. HER KOŞULDA HAZIR OLMAK DURUMUNDAYIZ Kaymakamımız Sayın Muharrem Eligül yaptığı açıklamada “Toplantımızda herhangi bir afet anında kimin ne yapacağı, hangi kurumun nerde vazifeli olacağı konusunda […]
 • 05
  İSKİLİP’TE İSTEK VE TALEPLERİ DİNLEDİLER
  AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatçı, beraberinde il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İskilip’ e ziyarette bulundu. ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDULAR AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı , Başkan Yardımcısı Ali Evluce beraberinde İl Yerel Yönetimler Başkanı ve İskilip İlçe Koordinatörü Mustafa Kılıç ve Ertan Doyran , İl Teşkilat Başkanı Emre Turan, İl […]