Parçalı bulutlu

STABİLİZE YOLLARIMIZIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNDA KUMLAMA ÇALIŞMASI TAMAMLANDI.

Siyaset - 13 Ocak 2021 11:51 A A
İl Genel Meclis üyesi Fehmi Yağlı 2020 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Fehmi yaptığı açıklamada “2020 Yılı içerisinde İl Özel İdaremizin İlçemiz köylerine yönelik olarak 33,3 km.si köy yolu 2.2 km. Köy içi stabilize yol olmak üzere toplam 35,5 km. Kumlama çalışması yapılmıştır.
Uzun zamandır köylerimizin stabilize yollarında ki kumlama çalışmaları yapılamadığından vatandaşlarımız sıkıntı çekmekte idiler. Pandemiden dolayı 2020 yılı tüm kurumlarda olduğu gibi özel idare çalışmalarında da ciddi aksamalara neden olmasına rağmen ilçe köylerimizin aciliyet sırasına göre büyük bir bölümünde kumlama çalışmaları yapılmıştır.
Ayrıca 2020 yılı programından kalan derekarkın köy yolumuzunda içerisinde bulunduğu 5 km lik asfaltlama çalışması malzeme çekme ihalesini alan firmadan kaynaklı aksamalar nedeniyle sonbahar mevsimine sarktığından atılacak asfaltın verimli olmayacağı düşünülerek bu yıl havaların ısınmasıyla birlikte aksayan asfalt çalışmaları tamamlanacaktır.
Ayrıca 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 10. maddesinin (o) bendi gereğince, gayrisıhhi müesseseler, sıhhı öüesseseler ile umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinden 2021 yılı içinde uygulanacak ruhsat ücreti tarifesinde artış yapılmadan aynı bedeller üzerinden devam edilmesi yönünde meclisimiz karar almıştır.
İl Genel Meclisi çalışmalarımızı İskilip Cumhur ittifakı üyeleri olarak ilçemiz ve ilimize yönelik Devletimizin imkanları ölçüsünde katkı sağlamanın gayreti içeriisnde olduğumuzu bir kez daha ilçemiz kamuoyunun bilgilerine arz ederiz ” dedi.
Bu haber 67 kez okundu.
Siyaset - 11:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  İL BİRİNCİSİ HACI İSMAİL KAVLU İMAM HATİP LİSESİ
  Çorum İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ‘On Kıta İlelebet İstiklal’ yarışmasına katılan Hacı İsmail Kavlu İmam Hatip Lisesi dereceyle döndü. Çorum İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ‘On Kıta İlelebet İstiklal’ yarışmasında, ilçede 1. Olan Hacı İsmail Kavlu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Kevser Selinay Çöpatlamazın kompozisyonu, ilde ki elemelere katılarak birinci oldu. Hacı İsmail Kavlu İmam Hatip Lisesi […]
 • 02
  MÜRSEL ASLAN TÜRKİYE BİRİNCİSİ
  Belediye İskilipspor’lu Mürsel Aslan Antalya’da yapılan güreşlerde 57 kg’de Türkiye birincisi oldu. Enes Kavlu Türkiye üçüncüsü oldu. Belediye İskilipspor güreş sorumlusu Adem Uysal “Bizlere destek veren dua eden herkese çok teşekkür ederim. Bu günkü maçlar Ferhat Yiğit ve Yunus Emre Battal ile devam edecek” dedi.
 • 03
  KAVUNCU’DAN İSKİLİP’E GENÇLİK MERKEZİ MÜJDESİ
  Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ile görüştü. İskilip, Sungurlu ve Bayat’a müjdeli haberi vererek ‘hayırlı olsun’ dedi. Kavuncu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Sungurlu İlçemize Güreş Eğitim Merkezi ile Yüzme Havuzu, İskilip ve Bayat İlçelerimize Gençlik Merkezleri hayırlı olsun. YETKİLİLER BAKANLIĞA DAVET EDİLEREK YATIRIM VE TESİSLERİN SÖZLEŞMELERİ İMZALANACAK İlçelerimizdeki […]
 • 04
  BELEDİYE İSKİLİP SPOR TÜRKİYE FİNALLERİNDE TER DÖKECEK
  Güreş Federasyonu Başkanlığının 2021 yılı faaliyet programı kapsamında düzenlenen U- 15 Milli takım seçme müsabakalarına Belediye İskilip Spor Güreşçileri de katılıyor. Milli Takımda ter dökecek güreşçilerin seçileceği müsabakalara, İlçemizden de Belediye Spor Kulübü 7 tane güreşçisiyle katılacak. Kilolarında başarılı olan pehlivanlar, Milli Takım Kampına alınarak, Avrupa Şampiyonasına hazırlanacak. BAŞARACAĞIZ Belediye Spor Kulübü Güreş Antrenörü Âdem […]
 • 05
  AK PARTİ İSKİLİP TEŞKİLATI KURUM ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
  Ak Parti İskilip İlçe teşkilatı kurum ziyaretlerine devam ediyor. Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Yusuf Kaya ,Başkan Yardımcısı Murat Önder , İskilip Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Abdurrahman Uysal , Baykallar Madencilik Yön. Kur. Başkanı Ali Baykal Orman Bölge Müdürü Halil Oflu ‘ yu makamında ziyaret ettiler. Ziyarette İskilip için mesire alanları yapımında istekte bulunuldu. […]