Kapalı

ŞEYH KÖYÜ 15 ‘NCİ ARMUT VE ÇİLEK FESTİVALİ BÜYÜK KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Kültür - 5 Eylül 2022 10:46 A A

Çorum’un İskilip ilçesi Şeyh köyü Paşaçayırı yaylasında 02 _ 03 Eylül tarihlerinde Şeyh Köyü Dayanışma Derneği ve köy muhtarlığı işbirliği ile 15 ‘ NCİ armut ve Çilek festivali düzenlendi.
Festivalin ilk gününde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla, açılış, protokol konuşmaları, Mehter Gösterisi, Şehit Habib Gökçe Güreş müsabakaları, Çilek yarışması, ağalık seçimi ve plaket törenleri düzenlendi.
Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya İskilip Kaymakamı Yunus Emre Vural, , İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, İskilip İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen Hakan Güven, İskilip İlçe Emniyet Müdürü Önder İstanbul ,Ak Parti İskilip ilçe Başkanı Yusuf Kaya ,İ Genel Meclis üyeleri Fehmi Yağlı ve Duran Bıyık ile birlikte çok sayıda bürokrat, stk başkanları, köy muhtarları ve misafirlerin katıldığı ilk gün yapılan ağalık seçimini İş Adamı Menderes Bursalı kazanırken, Şehit Habib Gökçe Karakucak Güreşlerde Baş Pehlivan Kastamonu Tosya ilçesinden İsmail Keskin oldu.
Çilek yarışması 1’incisi Selahattin Bursalı seçilirken Koç ağası Recep Bodur oldu.
Festivalin ikinci gününde de Ankara ‘ li Ebru ,Sevgi Petek, Ankara ‘ li Hadise konserlerinin yanı sıra hediye çekilişleri ve plaket törenleri yapıldı.
Şeyh köyü halkının yanı sıra çok sayıda davetlinin katılımlarıyla coşkulu bir festival oldu.
Festival açılışında ve sonunda konuşma yapan Dernek Başkanı Necmettin Kabal ve Şeyh Köyü Muhtarı Adem Bodur yapmış oldukları konuşmalarda festivale katkıda bulunanlara, sanatçılara, davetlilere ve Şeyh köyü halkına teşekkür ederek her sene birlik, beraberlik adına düzenlemekte oldukları bu festivalin düzenlenmesine devam edeceklerini ifade ettiler.
Özellikle dernek başkanı ve köy muhtarı misafirlerle özel olarak ilgilenirken köyü halkını da ihmal etmedikleri, hatta festivalin sunumlarını bile yaptıkları gözlemlendi.

Bu haber 106 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Kültür - 10:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  BIÇAKLA SAHAYA DALDI, MAÇ TATİL EDİLDİ
  8 Ocak Pazar günü İskilip Şehit Mikail Kaya Şehir Stadyumu’nda Belediye İskilipspor ile Ulukavak Spor maçında oyundan çıkarılan Ulukavak Sporlu futbolcu sahaya bıçakla girerek sporculara ve hakemlere saldırıda bulundu. Maç hakem tarafından tatil edildi. Belediye İskilipspor antrenörü ve hocası Galip Gül yaşanan olayı, “Söylenecek fazla bir şey yok, maçlar oynanır kazanılır ama kaybedilen sağlığın, sporcunun […]
 • 02
  2023 Elektrik Tarifeleri
  Yeni yıl ile bile birlikte çoğu sektör gibi Elektrik dağıtım şirketleri de fiyat güncellemesine gittiler. İlçemizin elektrik dağıtımından sorumlu olan Yepaş için de 01.01.2023 tarihinden itibaren geçerli olan tarifeler ektedir.
 • 03
  Doğalgaz Abonelik Ücretlerine zam
  Bağlantı ve Hizmet Bedeli BAĞLANTI BEDELİ Tahsil Edilecek Tutar Vergiler Dahil Bedel Abone Bağlantı Bedeli(200 m2’ye Kadar Olan) 2.135,00 ₺ + K.D.V. + Damga Vergisi 2.539,54 ₺ Sonraki Her 100 m2 İçin Bağlantı Hattı Kontrol Bedeli 1.857,00 ₺ + K.D.V. + Damga Vergisi 2.208,86 ₺ GÜVENCE BEDELİ Tahsil Edilecek Tutar Vergiler Dahil Bedel Kombi + […]
 • 04
  İSKİLİP ESNAF VE SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ GENEL KURULU 28 OCAK’ TA
  İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu 28 Ocak tarihinde yapılacak. İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2022 -2023 yılları olağan genel kurul toplantısı 28 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 11:00’da GÖZDE DÜĞÜN SALONUNDA yapılacak. Toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı bir hafta sonra aynı yer ve saatte tekrar […]
 • 05
  ADEM EFE ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
  İskilip Ziraat Odası Başkanlığı seçimlerine bir aday daha başkanlığa talip olduğunu açıkladı. Adem efe çiftçiler , mahalle ve köy muhtarlarının desteğiyle İskilip Ziraat Odası Başkanlığına talip olduğunu duyurdu. Şubat ayında yapılacak olan İskilip Ziraat odası Başkanlığı seçimlerinde adaylığı ile ilgili açıklama yapan Adem efe “Tüm kamuoyuna ve İskilip Ziraat Odası üyelerine, çiftçilerimize, dostlarımıza duyurulur. Bugün […]