-2° Hafif kar yağışlı

MÜFTÜ DEMİRAL YEREL BASIN İLE BİR ARAYA GELDİ

Güncel - 5 Kasım 2020 10:43 A A

İskilip İlçe Müftüsü İskilip’te ki yerel basın temsilcileriyle İskilip Gücü Spor Kulübü Aile Çay Bahçesi olan Temenna Parkında bir araya geldi. İlçeye yeni atanan Müftü Vahit Demiral İlçede haber yayını yapan yerel basın temsilcileriyle bir araya gelerek tanıştı. Samimi bir sohbet havasında geçen tanışma toplantısı, daha sonra yerel basın temsilcilerinin sorularına geçildi.

KÖYLERDE MERKEZİ EZAN KALDIRILIYOR Müftü Demiral’a gelen sorular arasında merkezi Ezanın kaldırılıp kaldırılmayacağı yönünde idi. Demiral yaptığı açıklamada ; “ Merkezi Ezan sistemimiz köylerimizde yakın zamanda kaldırılıp yerine her camimizde ki görevli Diyanet Personeli arkadaşlar Ezanı Muhammediyi kendileri okuyacak” dedi.

ÇAKMAK DEDE KURAN KURSU ÖNCELİĞİMİZ Müftü Demiral; “ Türlü nedenlerle bitirilemeyen Kur’an Kursu İnşaatını ilk yapılacaklar listesinde en başa koyduk ve ilk önceliğimiz Çakmak Dede Kur’an Kursunu tamamlayıp İskilip Halkının ve genç hafız adaylarımızın hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.

HALK İLE İÇ İÇE OLACAĞIZ Göreve geldiği günün ertesi günü esnaf ziyaretlerine başlayan İlçe Müftüsü Vahit Demiral; “ Bizler masa başında çalışmaya değil halkın yanında olmaya çok ihtiyacımız var. Onların yanında, bir bakmışsın kahvehane köşesinde bir bakmışsın gençlerle koyu bir sohbet meclisinde bulunmaya çalışacağız. Tabiri caizse 7’den 70’e herkesin ulaşabildiği bir Müftü olacağız inşaAllah” dedi.

BURAYA HİZMET ETMEK İÇİN GELDİK

İlçe Müftüsü Vahit Demiral; “Biz şu zamana kadar görevde yaptığımız yerler arasında en korunaklı en muhafazakâr bir ilçeye rastlamadık. Bu ilçemizin güzel tarafı korunması ve bozulmamasıdır. Bizler eksik yerlerini tespit edip, yapılması gerekenler neyse onun için çalışıp onları sizlerin kullanımına sunacağız. Bu tarihi ilçeye çalışmaya hizmet etmeye geldik. Gece gündüz demeden gençlik için, insanlarımız için bütün Müftülük birimleriyle, diyanet personelimizle durmadan çalışacağız” şeklinde açıklama yaptı.

EKSİKLERİMİZİN TESPİTİ YAPTIRIYORUZ

İlçe Müftüsü Vahit Demiral; “ İlçe Müftülük makamına atandığımız günden beri Müftülük İdari personelimizle istişareler ederek ilçemizin Müftülüğün yapması gereken eksikleri konusunda tespitimizi kısa sürede yapacağız ve ilçemizde güzel çalışmalara imza atacağız” dedi.

MÜFTÜ DEMİRAL YEREL BASIN İLE BİR ARAYA GELDİ
Bu haber 52 kez okundu.
Güncel - 10:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  İskilipli öğretmenden bir proje daha
  İskilipli Emekli Astsubay Zekeriya Toprak’ın Fen Ve Teknoloji Bilimleri Öğretmen kızı Dilek Toprak BİÇİCİ yürüttüğü yardım ve destek projeleri ile gönüllerde taht kurdu. Göreve Başladığı günden itibaren öğrencileri ile kurduğu diyalog öğrenciler ve veliler tarafından takdir edildi. Göreve ilk başladığı Kahramanmaraş’ın Kemalli Ortaokulundaki öğrencilerin kırtasiye ve giyecek ihtiyaçlarını karşılamak için öğretmen arkadaşları ile birlikte düzenledikleri […]
 • 02
  “BU PARA KİMİNSE ALSIN” NOTU AZMİMİLLİ OKUL MÜDÜRÜNÜ DUYGULANDIRDI!
  Bir öğrenci okul bahçesinde bulduğu 2 TL’yi not kağıdının üzerine bırakarak sahibine seslendi. Okul müdüründen bu açıklama geldi. Salih Yılmaz: “Bazen öyle bir şey görürsün ki ve dersin ki İyiki Öğretmenim. Böyle güzel bir davranış sergileyen kocaman yürekli öğrencimi ve ona bu davranışı öğreten kocaman yürekli öğretmenlerime sonsuz minnettarız.”
 • 03
  İskilip Motorlu taşıyıcılar kooperatifi kuruldu
  İskilip te bulunan kamyoncuların sorunlarını dile getirmek çözüme kavuşturmak için İskilip Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi kuruldu. Başkanlık seçimi sonuçları ve Motorlu taşıyıcılar kooperatifi ile ilgili diğer haberler paylaşılmaya devam edecektir.
 • 04
  AFETLERE HAZIRLIK VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  İlçemizde yaşanabilecek her tür ve ölçekteki afet ve acil durumlara etkin müdahale için görev alacak, kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile tatbikat ve değerlendirme toplantısı yapıldı. HER KOŞULDA HAZIR OLMAK DURUMUNDAYIZ Kaymakamımız Sayın Muharrem Eligül yaptığı açıklamada “Toplantımızda herhangi bir afet anında kimin ne yapacağı, hangi kurumun nerde vazifeli olacağı konusunda […]
 • 05
  İSKİLİP’TE İSTEK VE TALEPLERİ DİNLEDİLER
  AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatçı, beraberinde il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İskilip’ e ziyarette bulundu. ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDULAR AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı , Başkan Yardımcısı Ali Evluce beraberinde İl Yerel Yönetimler Başkanı ve İskilip İlçe Koordinatörü Mustafa Kılıç ve Ertan Doyran , İl Teşkilat Başkanı Emre Turan, İl […]