21° Kapalı

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İSKİLİP İLÇE BAŞKANI ALİ ALICI’NIN BASIN AÇIKLAMASI

Manşet - 24 Ağustos 2021 13:18 A A
Değerli basın mensupları;
Milliyetçi Hareket Partisi İskilip İlçe Teşkilatı olarak son günlerde yaşanan istifalara açıklık getirmek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız.
Merhum Başbuğumuz Alpaslan Türkeş tarafından 52 Yıl önce kurulan ve Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin liderliğinde ülke siyasetinin her aşamasında milletimizin huzuru ve mutluluğunu, ülkemizin birlik ve beraberliğini tesis etmek için politikalar üreten partimizden istifalarda kullanılan dilin, üslubun kabul edilebilir bir tarafı yoktur.
Yönetim Kurulumuzdan ve Belediye Meclisi üyelerinin istifalarında Milliyetçi, Ülkücü Hareketin geleneklerine uymayan hem parti yönetiminden hem de parti üyeliğinden istifa etmelerine olan tepkimiz ve duruşumuz bellidir. Söz konusu şahıslarla partimizin bağı kesilmiştir. Siyasi kurnazlıklarla kendi kararlarında partimizi de istifaların içine çekmek, partimizi siyaset alanı olarak kullanmak istendiğinin farkındayız. Bu tür davranışlara her zaman mesafeli olduk. Teşkilatımızı yıpratıcı bu davranışlara hiçbir zaman izin verilmeyeceğinin bilinmesini istiyoruz.
2019 Yılının Mart ayında yapılan mahalli idareler seçimlerini partililerimizin ve hemşehrilerimizin teveccühü ile Belediye Başkanlığı seçimleri kazandık. Seçimin kazanılmasından bu yana yönetim kurulumuzun ve partililerimizle yaptığımız toplantılarda yapılan eleştiri ve önerileri geciktirmeden Belediye Başkanımıza ilettik. Belediyemizin kurumsal işleyişine olumsuz müdahalelerde de bulunmadık.
Bizler, herkese nasip olmayan Milliyetçi Hareket Partimizin yönetiminde bulunmanın onurunu yaşıyoruz. Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli beyin her zaman emrinde, teşkilatlarımızla uyum içinde çalışmaya özel önem gösteriyoruz. Cumhur ittifakına zarar verici tavır, davranış ve açıklamalarda bulunmadan çalışmalarımıza güçlü bir şekilde devam ediyoruz.
Değerli basın mensupları; İstifalarla partimiz zayıflamamış, aksine güçlenmiştir. İstifa eden Belediye Meclis üyeleri Belediye hakkında suç duyurusunda bulunmuşlar ve sonuçta müfettiş gelmiş çalışmalarını tamamlamıştır. Müfettiş raporunun sonucuna istinaden biz bu süreçte partimizden ihraç edilen 3 meclis üyesini çağırdık. Partimizden istifalarını istedik. Kabul etmediler. Bizde ihraç isteğimizi İl Başkanlığımızın talimatlarıyla Genel Merkezimize ileterek ihraç işlemini başlattık.
Kıymetli basın mensupları; seçimin üzerinden 1,5 yıl geçtikten sonra bilindiği üzere Belediye Başkanı ve Meclis üyeleri arasındaki sıkıntılar ortaya çıkmıştır. Bu problemleri çözmek ve uzlaştırmak, önceliğimizin İskilip’e hizmet olduğu açık bir dille her iki tarafa da söylenmiştir.
Uzlaştırmak amacı başlattığımız ve 3 ay süren toplantılar sonrası olumu bir sonuç alınamadı ve bilinen süreç kamuoyuna yansıdı.
Bu toplantılarımızda ilgili şahıslar arasında yaşanan sıkıntılarla ilgili görüş istedik. Aynı kişiler yaşanan olumsuzlukların, dedikoduların, parti ile ilişkisi olmadığını, tamamen şahsi ve siyasi meseleler olduğunu açıkça beyan ettiler. Bu beyan sonrası biz gerekli uyarıları yaparak ve Milliyetçi Hareketin bu gidişe dur diyeceğini de söyleyerek bu toplantıları askıya aldık. İstifalarla ilgili meselenin özü budur.
52 Yıllık parti geleneklerimize uymayan, bu uğurda 5 bin şehit veren, ülkemizin zor zamanlarında ağır sonuçlara katlanan bir partinin yönetimi olarak hiçbir ülkücü hassasiyet taşımayan bu davranışlara tavrımız nettir.
Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden kendilerine siyasi çatışma alanı açmak isteyen atılan her adımın farkındayız. Partimizi şahsi ve siyasi çıkarlar için kullanmak isteyenleri biliyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada bu gibi ucuz siyaset yapmak isteyenlere, fitnecilere, entrikacılara kapımız kapalıdır.
Bizler Cumhur İttifakının bir paydaşı olarak 2023 seçimlerine hazırlanmakla meşgulüz. İlçe halkımızın huzuru ve mutluluğu, ülkemizin içinde bulunduğu durum, pandemiden kaynaklanan olumsuz şartlara rağmen önümüzdeki seçimlerde de kazanan olacağımızdan hiçbir şüpheniz olmasın. Ülkücü ahlaka saygılı partimizin geleneklerine ve teşkilat disiplini bilincine sahip herkese de kapımız açıktır.
İlçemizin ve ülkemizin durumunu kamuoyuna aktarmak için yoğun tempoyla çalışan siz değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyoruz.
Milliyetçi Hareket Partisi Yönetim Kurulu adına
Ali Alıcı
Milliyetçi Hareket Partisi İskilip İlçe Başkanı
Bu haber 30 kez okundu.
Manşet - 13:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  CACABEY GENÇLİK MERKEZİ SPORA TAHSİS EDİLDİ
  İskilip Belediyesi geçtiğimiz aylarda onarımı yapılan ve Kale yolunda bulunan binanın adını Cacabey Gençlik Merkezi olarak belirledi. Edinilen bilgilere göre Gençlik Merkezi Belediye İskilipspor’un kullanımına sunuldu. Öncelikle Güreş eğitim merkezinde çok sayıda madalya getiren genç pehlivanların yetişmesine mekânsal anlamda katkı sağlanması amaçlanıyor. Gençlik Merkezi’nin Belediye İskilipspor’lu gençlerin konforlu bir binada faaliyetlerini yürütme anlamında önemli bir […]
 • 02
  Ali Sülük’ten Ceylan’a cevap niteliğinde açıklama
     İskilip Belediye Başkanı Ali SÜLÜK yaptığı basın açıklamasında “Çorum milletvekilimiz Sayın Ahmet Sami Ceylan’ın 8 Eylül tarihinde iskilipinsesi tv kanalı Bizim Mahalle programında yaptığı açıklamalar ile ilgili Belediyemizi ilgilendiren iki hususta düzeltme yapma gereği hasıl olmuştur. Basın açıklamasının TOKİ ile ilgili bölümünde; “ TOKİ konutları için bir talep olmaması sebebiyle başlayamadık. Belediyemiz yerini göstersin […]
 • 03
  İskilip’te 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı
  İskilip Hükümet konağı önünde düzenlenen törene, İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül,, Belediye Başkan vekili Murat Kiraz , Garnizon Komutanı Cem Ersever , İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu , Jandarma Komutanı Hakan Güven , Daire amirleri, gaziler katıldı. Törende, İskilip Kaymakamlığı , Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı , Atatürk Anıtına çelenk koydu. Ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı […]
 • 04
  İSKİLİPTE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE VE BİLİM SEMPOZYUMU YAPILACAK
  İskilip Belediyesi madde bağımlılığı ile mücadele edilmesi kapsamında 16-17 Ekim tarihlerinde alanında uzman profosörlerin katılımı ve İskilipli Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri bölümü Ana Bilim dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Çayköylü Başkanlığında Uyuşturucu ile Mücadele ve Bilim adlı sempozyum düzenliyor. İki gün sürecek olan sempozyumu sosyal medyada duyuruna Belediye Başkanı Ali Sülük; “Belediyemiz himayesinde […]
 • 05
  SEBZE PAZARI ALTINA YAYA KÖPRÜSÜ
  İskilip Belediyesi Meydan ve Erenler Mahallesindeki vatandaşların pazara ve Bahabey mahallesine geçişini kolaylaştırmak için, sebze pazarı altına yaya köprüsü inşa ediyor. Belediye Başkanı Ali Sülük, köprü yapılacak alana giderek mahalle sakinleri ve Erenler Mahallesi Muhtarı Murat Sak ile birlikte incelemelerde bulundu. Konu ile ilgili bir açıklama yayınlayan Belediye Başkanı Ali Sülük; “Hemşerilerimizin istekleri doğrultusunda Sebze […]