22° Kapalı

MHP’NİN KAPISI FİTNE VE İHANETE KAPALIDIR

Manşet - 21 Ağustos 2021 17:03 A A
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, “MHP’nin kapısı mücadelemize destek vermek isteyen herkese, her zaman da açıktır. Bu kapı sadece fitneye ve ihanete kapılıdır” dedi.
Karapıçak, ülke ve Çorum gündeminde yer alan konularla ilgili basın toplantısı düzenledi.
Karapıçak, basın toplantısında görüşlerini şöyle dike getirdi.
“Bugün sizlerle Türkiye ve Çorum gündemi ile alakalı düşüncelerimizi paylaşmak, şimdiye kadar yapmış olduğumuz ve bundan sonra da yapacağımız çalışmaları değerlendirmek üzere bir araya geldik. Davetimize teşrif etme nezaketi gösterdiğiniz için öncelikle sizlere teşekkür ediyorum.
Milliyetçi Hareket Partisi, Türk siyasi hayatında 52 yıllık köklü mazisiyle, destansı mücadelesiyle, etkin ve kararlı siyasi anlayışıyla bugün de çok daha güçlü bir biçimde mevcudiyetini sürdürmektedir.
Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in kurucu liderliğinde yola çıkan partimiz Türkiye’nin en kritik dönemeçlerinde, Türkiye’nin ve Türk milletinin bağımsızlığı, refahı ve mutluluğu noktasında her defasında elini değil gövdesini taşın altına koymuş, başını da idam sehpalarına korkusuzca çıkarmaktan geri durmamıştır.
Bugün de durum dünden farklı değildir. Ülkemiz, bir ateş çemberinin içerisinde kalmış, iç ve dış gelişmeler her gün yeni gerginlikleri beraberinde getirmektedir.
Irak, Suriye, Kıbrıs, Libya, Doğu Akdeniz, Kırım, Karabağ ve son olarak Afganistan meselesi önümüzde durmaktadır. Türkiye tüm bu gelişmelere tarafsız ve kayıtsız kalamaz.
Tarihi bağlarımızın olduğu gönül coğrafyalarımızın, huzura ve barışa kavuşması en büyük temennimizdir. Bir yanda bölücü terör örgütünün saldırıları, bir yanda FETÖ’nün devleti içten çökertme ve istila emelleri, bir yanda küresel güçlerin PKK/PYD/YPG’ye para, silah ve siyasi destek vererek terör devleti kurdurma çabaları, bir yanda Türkiye’nin önünü kesme, elini kolunu bağlama girişimleri, bir yanda döviz saldırıları, kur oyunları, ekonomik terör ile birlikte mücadele edilirken, bir yandan da soğan, patates siyaseti ile, yalan haberler ile, iftira ile Emperyalistlerin taşeronluğunu yaparak Türkiye’nin altını oyma heveslilerini ibretle takip etmekteyiz.
Suriye de, Libya da , Kıbrısta ne işimiz var diyerek adeta Türk’ün tarihini yok sayarcasına, Milletin geçmişini yok sayarak, geleceğimizi karartırcasına muğlak söylemlerle siyaset cambazlığı yapanları Aziz Türk Milleti unutmamak üzere hafızalara kazımaktadır.
Kısacası; “Bir yanda zillet, diğer yanda millet. Bir yanda bela, diğer yanda beka.”
Türk ve Türkiye sevdalıları, aziz hemşehrilerimiz emin olsunlar ki;
Türkiye’yi teslim alamayacaklar. Türk milletine diz çöktüremeyecekler.
Tüm bu sorunlarımız yokmuş gibi davranan, küresel güçlerin ağzı ile konuşan, yabancı merkezlerden fonlanan, muhalefet etmeyi ihanet etmekle karıştıran siyasetçi ve yazarlar ise diğer büyük sorunumuz olarak karşımızda durmaktadır.
Liderimiz, Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyin bu noktadaki uyarıları, tespit ve görüşleri son derece önemlidir. Bu uyarıların bütün toplum kesimlerince dikkate alınması elzemdir. Çorum il ve ilçe teşkilatları olarak liderimizin ve genel merkezimizin bu düşüncelerini de çeşitli iletişim araçları ve saha çalışmaları ile kamuoyuna duyurmanın, anlatmanın gayreti içerisindeyiz. 15 Temmuz FETÖ kalkışmasından sonra kurulan Cumhur İttifakı ise Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyin ifadesiyle; “‘önce ülkem ve milletim’ anlayışının siyasi temsil makamıdır, siyasi ahlak ve erdemin simgesidir, milletimizin ruh kökünden doğmuş, kutlu iradesiyle doğrulmuş, istikbal ve istiklal hedefleriyle devleşmiş Türkiye’nin güvencesi, milli bekamızın yılmaz bekçisi olmuştur.
Cumhur İttifakı, Cumhuriyet’in hem 100. yıl dönümünü, hem de iki yüzüncü yıl dönümünü planlayıp tarihi adımları atacak muazzam bir şuurun özeti ve özel halidir.” Bu inanmışlıkla, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyin vermiş olduğu kutlu mücadele ile zilletin karartmaya çalıştığı geleceğimizi aydınlık yarınlarla buluşturacağız.
MHP teşkilatları olarak 2023 seçimlerini bu sebeplerle çok fazla önemsiyoruz ve her kesimin bu hassasiyete sahip olmasını bekliyoruz. Cumhur İttifakına sahip çıkmanın ve onu güçlü kılmanın yolu birlik ve beraberliği her alanda sağlam tesis etmekten geçiyor. MHP ülkemizin hem sigortasıdır hem de dağılmaz harcıdır, özüdür. MHP’de siyaset yapmak zordur. Türkiye ne zaman güçlenip, atılım yapacak hep bir şeyler engel olur. Görünmez eller harekete geçer. MHP’de böyledir. Güçlenmesini, ilerlemesini, büyümesini istemeyen odaklar hep yedekte planlarını tutar. Ya içerden ya da dışardan bölmeye, dağıtmaya ve etkisiz kılmaya çabalarlar. Tarihte bu ayak oyunlarının örneği çoktur. Hepsi de tarihin çöplüğündedir. Hiçbirinin ne adı ne de sanı vardır. Hatırlanmazlar bile. Bu yüzden tüm bu hesaplara ve planlara karşılık ülkücü uyanık, ferasetli ve sabırlı olmak zorundadır. Dalından düşen yaprak gibi savrulma hakkımız yoktur. Şehitler Ocağının ağır yükü ve vebali omuzlarımızdadır. Bunu unutmadan bu bilinçle hareket etmek boynumuzun borcudur. Başbuğumuzun deyişiyle “Yolumuz uzun ve çetindir. Bu yolda karşınıza menfaat teklifleri, tehditler ve daha bir yığın engel çıkacaktır. Bu çetin yolda dayanabilecekler bizimle gelsinler, cesur olanlar kuvvetli olanlar gerçekten inananlar kafilemize katılsınlar.” Çeşitli bahanelerin ardına sığınarak, ya da yarının hesabını yaparak, ayak oyunlarına tevessül ederek, beklentisi gerçekleşmeyince, yahut bir şekilde ikna edilerek yolunu ayıran arkadaşlarımız da oldu. Kısa zamanda hakikatle yüzleşeceklerdir.
Ayaklarımıza pranga vurmak için kuyruğa girenleri, varlığımıza rehin koymak için el birliği edenleri diri umutlarımızla söndüreceğiz, kabına sığmaz heyecanlarımızla süpüreceğiz, zamanı kendi yörüngesine çekmiş muazzam duruşumuzla sileceğiz.
Daha yetmedi, alayını birden silindir gibi ezip geçeceğiz.
Gün gelecek onlar yine olmayacak, ancak biz her zaman var olacağız.
MHP’nin kapısı mücadelemize destek vermek isteyen herkese, her zaman da açıktır. Bu kapı sadece fitneye ve ihanete kapılıdır.
Çorum’da göreve geldiğimiz tarihten bu yana en üst düzeyde birlik ve beraberliği sağlamaya çalıştığımızı bütün kamuoyu ve özellikle ülküdaşlarımız gözlemlemiştir. Yeni hizmet binamıza çok yakın bir zamanda taşınacağız. Çalışmalarımızı bundan sonra orada sürdüreceğiz. Çok amaçlı salonları, çalışma ofisleri, mescidi, yemekhanesi, kütüphanesi ve tam donanımlı tefrişatıyla güzel bir çalışma ortamı sağlanacaktır. Mekanlar aynı zamanda motivasyon da kaynağıdır. Uzun emekler, büyük uğraşlar neticesinde bugüne getirdik. Yönetimimizle, arkadaşlarımızla beraber inandık ve başardık. Ülkemiz ve Çorum’umuz için güzel hizmetlerde bulunmayı Cenab-ı Allah nasip eder inşallah”
Bu haber 32 kez okundu.
Manşet - 17:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  CACABEY GENÇLİK MERKEZİ SPORA TAHSİS EDİLDİ
  İskilip Belediyesi geçtiğimiz aylarda onarımı yapılan ve Kale yolunda bulunan binanın adını Cacabey Gençlik Merkezi olarak belirledi. Edinilen bilgilere göre Gençlik Merkezi Belediye İskilipspor’un kullanımına sunuldu. Öncelikle Güreş eğitim merkezinde çok sayıda madalya getiren genç pehlivanların yetişmesine mekânsal anlamda katkı sağlanması amaçlanıyor. Gençlik Merkezi’nin Belediye İskilipspor’lu gençlerin konforlu bir binada faaliyetlerini yürütme anlamında önemli bir […]
 • 02
  Ali Sülük’ten Ceylan’a cevap niteliğinde açıklama
     İskilip Belediye Başkanı Ali SÜLÜK yaptığı basın açıklamasında “Çorum milletvekilimiz Sayın Ahmet Sami Ceylan’ın 8 Eylül tarihinde iskilipinsesi tv kanalı Bizim Mahalle programında yaptığı açıklamalar ile ilgili Belediyemizi ilgilendiren iki hususta düzeltme yapma gereği hasıl olmuştur. Basın açıklamasının TOKİ ile ilgili bölümünde; “ TOKİ konutları için bir talep olmaması sebebiyle başlayamadık. Belediyemiz yerini göstersin […]
 • 03
  İskilip’te 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı
  İskilip Hükümet konağı önünde düzenlenen törene, İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül,, Belediye Başkan vekili Murat Kiraz , Garnizon Komutanı Cem Ersever , İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu , Jandarma Komutanı Hakan Güven , Daire amirleri, gaziler katıldı. Törende, İskilip Kaymakamlığı , Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı , Atatürk Anıtına çelenk koydu. Ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı […]
 • 04
  İSKİLİPTE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE VE BİLİM SEMPOZYUMU YAPILACAK
  İskilip Belediyesi madde bağımlılığı ile mücadele edilmesi kapsamında 16-17 Ekim tarihlerinde alanında uzman profosörlerin katılımı ve İskilipli Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri bölümü Ana Bilim dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Çayköylü Başkanlığında Uyuşturucu ile Mücadele ve Bilim adlı sempozyum düzenliyor. İki gün sürecek olan sempozyumu sosyal medyada duyuruna Belediye Başkanı Ali Sülük; “Belediyemiz himayesinde […]
 • 05
  SEBZE PAZARI ALTINA YAYA KÖPRÜSÜ
  İskilip Belediyesi Meydan ve Erenler Mahallesindeki vatandaşların pazara ve Bahabey mahallesine geçişini kolaylaştırmak için, sebze pazarı altına yaya köprüsü inşa ediyor. Belediye Başkanı Ali Sülük, köprü yapılacak alana giderek mahalle sakinleri ve Erenler Mahallesi Muhtarı Murat Sak ile birlikte incelemelerde bulundu. Konu ile ilgili bir açıklama yayınlayan Belediye Başkanı Ali Sülük; “Hemşerilerimizin istekleri doğrultusunda Sebze […]