10° Parçalı bulutlu

KAVAKLIGİL “İSKİLİP-TOSYA YOLU İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETMEMİZ LAZIM”

Manşet - 29 Aralık 2020 08:51 A A
İskilip’in Sesi Televizyonunda her hafta yayınlanan “Bizim Mahalle” programına konuk olan Milliyetçi Hareket Partili Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil İskilip-Tosya yolunun hem İskilip hem de Tosya için önemli olduğunu beyan ederek yolun yapımı için her iki kentin dinamiklerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.
D 100 KARAYOLUNA ULAŞIM TİCARİ AÇIDAN İSKİLİP İÇİN ÖNEMLİ
Kavaklıgil İskilip’in D 100 Karayoluna bağlanabilmesi, ticaretinin gelişmesi için yolun yapımının elzem bir konu olduğuna dikkat çekti. Tosya için önemli olan yanının da bu iki kardeş ilçe arasında sosyal ve ekonomik hareketliliğin sağlanmasının gerekli olduğunu söyleyen Volkan Kavaklıgil Tosya’da 7-8 bin civarında İskiliplinin yaşadığını beyan etti.
BU YOL İÇİN AŞINDIRILMASI GEREKEN TÜM KAPILARI AŞINDIRACAĞIZ
Volkan Kavaklıgil “Özellikle iki ilçenin siyasi parti temsilcileri, Belediye Başkanları, Milletvekilleri bu sorunun üzerinde hassasiyetle durması gerekiyor. Bu yol dilden dile pelesenk olmuş, özellikle milletvekilliği seçimlerinde ele alınmış bir durum” dedi. Volkan Kavaklıgil bundan sonraki süreçte bu iki şehrin dinamikleri ile beraber ortak hareket etmesinin önemine işaret etti. Kavaklıgil, hem İskilip kanadı, hem Tosya kanadı farklı yerlerden hareket etmek yerine birlikte çalışma yapılmasının önemine vurgu yaptı.
Kavaklıgil “Bu süreçte bu yol için İskilip’le beraber aşındırılması gereken tüm kapıları aşındıracağız”.
haber:iskilipost
Bu haber 142 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Manşet - 08:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bir İlçe İki Şeyhülislam” Konulu Panel Gerçekleştirildi
  İskilip Müftülüğümüz tarafından düzenlenen “Bir İlçe, İki Şeyhülislam” konulu panel yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Panelde, İskilip’li olan Osmanlı’nın iki büyük Şeyhülislamı Ebussuud Efendi ve Sunullah Efendi konu edindi. İki oturumda gerçekleşen panel Şeyh Muhyiddîn-i Yavsî Camii İmam-Hatip’i Ramazan Doğan Hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını İlçe Müftümüz Sn. Vahit Demiral yaptı. Hocamız: “Ebussuûd Efendi […]
 • 02
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu. Ay-Yıldızlı ekip, Portekiz’i geçmesi durumunda sahasında İtalya- Makedonya maçının galibiyle oynayacak.
 • 03
  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ “İSTİŞARE TOPLANTISINI” GERÇEKLEŞTİRDİ
  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığımız tarafından, Atatürk Orman Çiftliği Çok Amaçlı Toplantı ve Düğün Salonunda İstişare Toplantısı düzenlendi. İstişare Toplantısına; Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Belediye Başkanımız Ali Sülük, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Alıcı, İl Genel Meclis Üyesi Doğan Uçar, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, […]
 • 04
  ERCÜMENT KEÇİK VEFAT ETTİ
  İskilip sevdalısı Diş Hekimi Ercüment Keçik vefat etti. Uzun yıllar İskilip’tede diş hekimligi yapan Keçik Ankara Çubuk Devlet Hastanesinde görevine devam ediyordu. Ercümen Keçik’ in cenazesi bu gün Cuma namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazından sonra Ankara Mamak Kıprıs Köyü mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
 • 05
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu ziyareti
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’ ü ve İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu ‘ yu makamında ziyaret ettiler. İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül ve Emniyet Müdürü Erol Karasu ziyaretten dolayı İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri’ ne teşekkür etti.