-1° Hafif kar yağışlı

KAVAKLIGİL “İSKİLİP-TOSYA YOLU İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETMEMİZ LAZIM”

Manşet - 29 Aralık 2020 08:51 A A
İskilip’in Sesi Televizyonunda her hafta yayınlanan “Bizim Mahalle” programına konuk olan Milliyetçi Hareket Partili Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil İskilip-Tosya yolunun hem İskilip hem de Tosya için önemli olduğunu beyan ederek yolun yapımı için her iki kentin dinamiklerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.
D 100 KARAYOLUNA ULAŞIM TİCARİ AÇIDAN İSKİLİP İÇİN ÖNEMLİ
Kavaklıgil İskilip’in D 100 Karayoluna bağlanabilmesi, ticaretinin gelişmesi için yolun yapımının elzem bir konu olduğuna dikkat çekti. Tosya için önemli olan yanının da bu iki kardeş ilçe arasında sosyal ve ekonomik hareketliliğin sağlanmasının gerekli olduğunu söyleyen Volkan Kavaklıgil Tosya’da 7-8 bin civarında İskiliplinin yaşadığını beyan etti.
BU YOL İÇİN AŞINDIRILMASI GEREKEN TÜM KAPILARI AŞINDIRACAĞIZ
Volkan Kavaklıgil “Özellikle iki ilçenin siyasi parti temsilcileri, Belediye Başkanları, Milletvekilleri bu sorunun üzerinde hassasiyetle durması gerekiyor. Bu yol dilden dile pelesenk olmuş, özellikle milletvekilliği seçimlerinde ele alınmış bir durum” dedi. Volkan Kavaklıgil bundan sonraki süreçte bu iki şehrin dinamikleri ile beraber ortak hareket etmesinin önemine işaret etti. Kavaklıgil, hem İskilip kanadı, hem Tosya kanadı farklı yerlerden hareket etmek yerine birlikte çalışma yapılmasının önemine vurgu yaptı.
Kavaklıgil “Bu süreçte bu yol için İskilip’le beraber aşındırılması gereken tüm kapıları aşındıracağız”.
haber:iskilipost
Bu haber 26 kez okundu.
Manşet - 08:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
 • 02
  ÇORUM’DA 2 ANA CADDE ÜCRETLİ OLUYOR
  ÇORUMLULARA HAYIRLI OLSUN Çorum Belediyesi, şehrin iki önemli ana caddesi Gazi ve İnönü’yü 3 yıllığına ihale ile kiraya verecek. İki ana cadde için yıllık 80 bin TL bedel belirlenirken ihale şartnamesine konulan özel maddeler nedeniyle ihaleye Çorum’dan hiçbir işletme katılamayacak. 27 Ocak Çarşamba günü saat 14.00’da yapılacak ihaleyi il dışından bir firmanın alması bekleniyor. BAHABEY […]
 • 03
  İskilip cevizi 20 tl
  yeni mahsul İskilip cevizi içi beyazdır. Toptan ve perakende için son fiyattır.
 • 04
  320 GB slim kasa içinde oyun yüklü PS3
  320 GB slim kasa içinde oyun yüklü PS3 ve kolları kabloları dahil satılıktır. 1050 TL. 05333799807
 • 05
  Esnafların vergi borcu erteleme
  Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği, Resmi Gazete‘de yayımlanarak, yürürlüğe girdi. Buna göre, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan Kovid-19 salgınına ilişkin Türkiye’de İçişleri Bakanlığınca alınan tedbirler kapsamında, geçici süreliğine faaliyetlerine tamamen ara verilmesi/faaliyetlerinin tamamen durdurulması kararlaştırılan iş yerlerinin olduğu sektörlerdeki mükellefler 213 sayılı Vergi Usul Kanunu’nun […]