10° Parçalı bulutlu

İYİ PARTİ’Lİ ÇIRAY’IN PAYLAŞIMINA MHP’DEN SERT TEPKİ

Manşet - 2 Kasım 2021 12:08 A A

**İYİ PARTİ’Lİ ÇIRAY’IN PAYLAŞIMINA MHP’DEN SERT TEPKİ**

Milliyetçi Hareket Partisi İskilip İlçe Başkanı Ali Alıcı İyi Parti Başdanışmanı İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın bir twit atarak Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş eleştirip “Yine unuttu! Diyanet’in 29 Ekim’inde Atatürk yok’ ‘Bu arkadaş nereli? İskilipli mi?” sözlerine sert tepki gösterdi.

MHP İskilip İlçe Başkanı Ali Alıcı;

“İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray “Diyanetin 29 Ekim’de Atatürk yok. Bu Arkadaş nereli? İskilipli mi?” gibi kastı aşan bir twit atmıştır. Daha vahimi bir sonraki twitinde “Bazı kendini bilmezler İskiliplileri kışkırtıyormuş. Boşa çaba… Bizim neyi ve kimi kast ettiğimizi herkes anlamıştır. İskilipliler saygıdeğer kardeşlerimizdir. Onlardan da aldığım çok sayıda destek mesajı vardır” diye ikinci bir twit atmıştır.

**ALICI; “SABRIMIZLA OYNUYORSUNUZ”**

Milliyetçi Hareket Partisi İskilip İlçe Başkanlığı olarak sayın? Danışman Çıray’a sormak isteriz ki “Siz bizim aklımızla mı oynuyorsunuz? Yok sayın danışman sabrımızla oynuyorsunuz.”

**İSKİLİPLİLER HER ZAMAN MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNE BAĞLIDIR**

Sayın Danışman İlk twitinizde “NERELİ” sorusunu sormuşsunuz. Nereli dendiğinde bir yer bir mekan tanımlanır. O yer ve mekan; Anadolu Türk Tarihinin her döneminde ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olmuş, mili ve manevi değerlere bağlı Türk insanının yaşadığı bir ilçeyi yani İskilip’i ve İskiliplileri tanımlarsınız.

Şimdi anladınız mı İskilip neresi?

****ATATÜRK İLKELERİNE VE CUMHURİYETE BAĞLI BU KADİM İLÇEDEN ÇOK SAYIDA İLİM ADAMI YETİŞMİŞ VATANINA VE MİLLETİNE HİZMETLER VERMİŞLERDİR. ****

Çok daha anlaşılmayanı niye atıldığı az çok tahmin edilen (aklınca siyasi ayar yapacak) özrü kabahatinden büyük ikinci twittir. Kimi kast ettiği belli imiş. Kastınız bellidir. Nereli sorusunun cevabı olan İskilip ve dolayısıyla İskilip doğumlular. Çünkü kullandığınız sıfat kastı aşmıştır. Ayrıca çok merak uyandıran bir ifade ile de kendini temize çıkarma kaygısında olduğunuz “İskilipliler saygıdeğer kardeşlerimizdir. Onlardan da aldığım çok sayıda destek mesajı vardır” ifadelerinden anlaşılmaktadır.

Şimdi Milliyetçi Hareket Partisi İskilip teşkilatı olarak soruyoruz:

Size destek mesajı atanlar İskilipli midir?

Partinizin İskilip Teşkilatlıda sizle aynı düşünceyi taşımakta mıdırlar?

Ortaklarınızdan Cumhuriyet Halk Partisi İskilip Teşkilatı da size destek mesajı atanlardan mıdır?

Biliyoruz ki; siz cevap yazmayacaksınız. Ama gerek İyi Parti ve gerekse CHP teşkilatları sizi kınamadıkları sürece biz cevabımızı almış olacağız.

**TÜM İSKİLİP HALKINA VE ÜLKEMİZİN FARKLI YERLERİNDE İKAMET EDEN İSKİLİPLİ HEMŞEHRİLERİME DUYURULUR”** dedi.

Bu haber 25 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Manşet - 12:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bir İlçe İki Şeyhülislam” Konulu Panel Gerçekleştirildi
  İskilip Müftülüğümüz tarafından düzenlenen “Bir İlçe, İki Şeyhülislam” konulu panel yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Panelde, İskilip’li olan Osmanlı’nın iki büyük Şeyhülislamı Ebussuud Efendi ve Sunullah Efendi konu edindi. İki oturumda gerçekleşen panel Şeyh Muhyiddîn-i Yavsî Camii İmam-Hatip’i Ramazan Doğan Hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını İlçe Müftümüz Sn. Vahit Demiral yaptı. Hocamız: “Ebussuûd Efendi […]
 • 02
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu. Ay-Yıldızlı ekip, Portekiz’i geçmesi durumunda sahasında İtalya- Makedonya maçının galibiyle oynayacak.
 • 03
  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ “İSTİŞARE TOPLANTISINI” GERÇEKLEŞTİRDİ
  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığımız tarafından, Atatürk Orman Çiftliği Çok Amaçlı Toplantı ve Düğün Salonunda İstişare Toplantısı düzenlendi. İstişare Toplantısına; Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Belediye Başkanımız Ali Sülük, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Alıcı, İl Genel Meclis Üyesi Doğan Uçar, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, […]
 • 04
  ERCÜMENT KEÇİK VEFAT ETTİ
  İskilip sevdalısı Diş Hekimi Ercüment Keçik vefat etti. Uzun yıllar İskilip’tede diş hekimligi yapan Keçik Ankara Çubuk Devlet Hastanesinde görevine devam ediyordu. Ercümen Keçik’ in cenazesi bu gün Cuma namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazından sonra Ankara Mamak Kıprıs Köyü mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
 • 05
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu ziyareti
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’ ü ve İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu ‘ yu makamında ziyaret ettiler. İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül ve Emniyet Müdürü Erol Karasu ziyaretten dolayı İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri’ ne teşekkür etti.