Kapalı

İSKİLİP’TE FESTİVAL COŞKUSU BAŞLADI

Kültür - 27 Ağustos 2022 12:42 A A

İskilip Belediyesinin organize ettiği 3. Dolma, Turşu, Çilek ve Karakucak Festivali Vali Mustafa Çiftçi’nin katılımıyla başladı.
EBUUSSUUD EFENDİ KONFERANSI ŞEYHYAVSİ CAMİİNDE BAŞLADI
Festival kapsamında; açılış öncesi Şeyhyavsi Camiinde konuşmacı olarak Prof. Dr. Vahit Göktaş ve Doç. Dr. Abdulkadir Dağlar’ın katıldığı vefatının 448. Yılında Ebussuud Efendi konferansı gerçekleştirildi. Daha sonra konferans konuşmalarına şehir merkezine kurulan platformda devam edildi.
Mehteran konseri ve Ankara Seymenlerinin oyunları ilgi ile takip edildi.
AÇILIŞ BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ ŞEHİR PARKINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Sunuculuğunu ünlü sanatçı ve sunucu Nilay Dorsa’nın yaptığı festivalin resmi açılışı Başbuğ Alparslan Türkeş Şehir Parkında gerçekleştirildi. Programa Vali Mustafa Çiftçi ve protokol mensupları katıldı. Kurdele kesiminden sonra Vali Çiftçi ve beraberindekiler yöresel ürünler pazarını gezerek burada stant açan esnaflara bereketli kazançlar temennisinde bulundu. Stantlarda sergilenen ürünler hakkında İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük konukları bilgilendirdi.
NOSTALJİ SOKAĞINDA KONSER
Salliler başındaki nostalji sokağında tertiplenen konser programında Metin Kuşçu ve Bekir Aktaş birbirinden güzel eserleri seslendirdiler.
AKŞAM PROGRAMINA YOĞUN KATILIM
Akşam 20.00’de başlayan programda ünlü sanatçı ve sunucu Nilay Dorsa sahne aldıktan sonra Aylin Dinçer konserinde şehir merkezi tamamen doldu. Aylin Dinçer konserinde izleyiciler gönüllerince eğlendiler. İlk gün programı havai Fişek Gösterileri ile son buldu.
ALİ SÜLÜK YOĞUN KATILIMDAN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ
İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük Ebussuud Efendi Anma programı ve açılışa teşrif eden başta Çorum valisi Mustafa Çiftçi olmak üzere akşam programında alanı hınca hınç dolduran tüm İskilip halkına, il ve ilçelerden gelen misafirlere teşekkür etti.
BU AKŞAM AHMET ŞAFAK RÜZGÂRI ESECEK
Bu akşam saat 21.00’de sahne alacak olan Türk Milliyetçilerinin sevdiği efsane sanatçı Ahmet Şafak konserine ilginin yoğun olacağı, coşkulu bir gece yaşanacağına inanılıyor.
Ahmet Şafak konserine il ve çevre ilçelerden de yoğun katılım olacağı öğrenildi.


Kaynak: İskilipost
https://iskilipost.com/iskilip-te-festival-coskusu…

Bu haber 128 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Kültür - 12:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  BIÇAKLA SAHAYA DALDI, MAÇ TATİL EDİLDİ
  8 Ocak Pazar günü İskilip Şehit Mikail Kaya Şehir Stadyumu’nda Belediye İskilipspor ile Ulukavak Spor maçında oyundan çıkarılan Ulukavak Sporlu futbolcu sahaya bıçakla girerek sporculara ve hakemlere saldırıda bulundu. Maç hakem tarafından tatil edildi. Belediye İskilipspor antrenörü ve hocası Galip Gül yaşanan olayı, “Söylenecek fazla bir şey yok, maçlar oynanır kazanılır ama kaybedilen sağlığın, sporcunun […]
 • 02
  2023 Elektrik Tarifeleri
  Yeni yıl ile bile birlikte çoğu sektör gibi Elektrik dağıtım şirketleri de fiyat güncellemesine gittiler. İlçemizin elektrik dağıtımından sorumlu olan Yepaş için de 01.01.2023 tarihinden itibaren geçerli olan tarifeler ektedir.
 • 03
  Doğalgaz Abonelik Ücretlerine zam
  Bağlantı ve Hizmet Bedeli BAĞLANTI BEDELİ Tahsil Edilecek Tutar Vergiler Dahil Bedel Abone Bağlantı Bedeli(200 m2’ye Kadar Olan) 2.135,00 ₺ + K.D.V. + Damga Vergisi 2.539,54 ₺ Sonraki Her 100 m2 İçin Bağlantı Hattı Kontrol Bedeli 1.857,00 ₺ + K.D.V. + Damga Vergisi 2.208,86 ₺ GÜVENCE BEDELİ Tahsil Edilecek Tutar Vergiler Dahil Bedel Kombi + […]
 • 04
  İSKİLİP ESNAF VE SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ GENEL KURULU 28 OCAK’ TA
  İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu 28 Ocak tarihinde yapılacak. İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2022 -2023 yılları olağan genel kurul toplantısı 28 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 11:00’da GÖZDE DÜĞÜN SALONUNDA yapılacak. Toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı bir hafta sonra aynı yer ve saatte tekrar […]
 • 05
  ADEM EFE ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
  İskilip Ziraat Odası Başkanlığı seçimlerine bir aday daha başkanlığa talip olduğunu açıkladı. Adem efe çiftçiler , mahalle ve köy muhtarlarının desteğiyle İskilip Ziraat Odası Başkanlığına talip olduğunu duyurdu. Şubat ayında yapılacak olan İskilip Ziraat odası Başkanlığı seçimlerinde adaylığı ile ilgili açıklama yapan Adem efe “Tüm kamuoyuna ve İskilip Ziraat Odası üyelerine, çiftçilerimize, dostlarımıza duyurulur. Bugün […]