10° Parçalı bulutlu

İskilipli öğretmenden bir proje daha

Eğitim - 7 Mart 2021 10:01 A A

İskilipli Emekli Astsubay Zekeriya Toprak’ın Fen Ve Teknoloji Bilimleri Öğretmen kızı Dilek Toprak BİÇİCİ yürüttüğü yardım ve destek projeleri ile gönüllerde taht kurdu. Göreve Başladığı günden itibaren öğrencileri ile kurduğu diyalog öğrenciler ve veliler tarafından takdir edildi.

Göreve ilk başladığı Kahramanmaraş’ın Kemalli Ortaokulundaki öğrencilerin kırtasiye ve giyecek ihtiyaçlarını karşılamak için öğretmen arkadaşları ile birlikte düzenledikleri kampanya ile öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşıladılar. İlk projesinin başarılı olmasının vermiş olduğu güvenle iki yıl görev yaptığı okuldan ayrıldıktan sonra da hem okuldaki öğretmen öğrenci ve velilerle irtibatı kesmeyen Dilek Öğretmen, tayin olduğu Ankara Çubuk Dumlupınar Ortaokulunda da yeni sosyal destek projeleri ile adından söz ettirmeye devam etti.

Dumlupınar Ortaokulunda, daha önceki görev yerini ve oradaki çocukların durumunu iyi bilen Dilek Öğretmen hem Kahramanmaraş’ın Kemalli Ortaokulundaki öğrencilerin kırtasiye, oyuncak ve giyecek ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir proje başlattı ve yaklaşık 15 koli yardım topladı. Toplanan yardımları Kemalli ortaokuluna ulaştırdıktan sonra da durmadı.

Şırnak ta bulunan bir ilkokula kırtasiye yardımı kampanyası başlattı ve bu kampanyada başarılı oldu. Aynı yıl içerisinde öğrencileri ile Şırnak’ta bulunan Askeri birlik için atkı ve bere örme kampanyası başlattı. Bizzat öğrenci ve velilerin el emeği göz nuru ile örülen bere ve atkılar Askeri Birlik yetkililerine iletildi.

Dilek Toprak BİÇİCİ öğretmen bu sene ise yine okulundaki öğrencileri tarafından örülen ürünleri gönüllülük esasına göre satışa sundu. Bu satıştan elde edilecek gelir Mehmetçik Vakfına bağışlanacak. Konu ile ilgili bilgi almak ve bağışta bulunmak isteyenler Zekeriya Toprak (0533 379 98 07 ) ile irtibata geçebilirler.

Bu haber 257 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Eğitim - 10:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bir İlçe İki Şeyhülislam” Konulu Panel Gerçekleştirildi
  İskilip Müftülüğümüz tarafından düzenlenen “Bir İlçe, İki Şeyhülislam” konulu panel yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Panelde, İskilip’li olan Osmanlı’nın iki büyük Şeyhülislamı Ebussuud Efendi ve Sunullah Efendi konu edindi. İki oturumda gerçekleşen panel Şeyh Muhyiddîn-i Yavsî Camii İmam-Hatip’i Ramazan Doğan Hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını İlçe Müftümüz Sn. Vahit Demiral yaptı. Hocamız: “Ebussuûd Efendi […]
 • 02
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu. Ay-Yıldızlı ekip, Portekiz’i geçmesi durumunda sahasında İtalya- Makedonya maçının galibiyle oynayacak.
 • 03
  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ “İSTİŞARE TOPLANTISINI” GERÇEKLEŞTİRDİ
  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığımız tarafından, Atatürk Orman Çiftliği Çok Amaçlı Toplantı ve Düğün Salonunda İstişare Toplantısı düzenlendi. İstişare Toplantısına; Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Belediye Başkanımız Ali Sülük, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Alıcı, İl Genel Meclis Üyesi Doğan Uçar, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, […]
 • 04
  ERCÜMENT KEÇİK VEFAT ETTİ
  İskilip sevdalısı Diş Hekimi Ercüment Keçik vefat etti. Uzun yıllar İskilip’tede diş hekimligi yapan Keçik Ankara Çubuk Devlet Hastanesinde görevine devam ediyordu. Ercümen Keçik’ in cenazesi bu gün Cuma namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazından sonra Ankara Mamak Kıprıs Köyü mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
 • 05
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu ziyareti
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’ ü ve İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu ‘ yu makamında ziyaret ettiler. İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül ve Emniyet Müdürü Erol Karasu ziyaretten dolayı İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri’ ne teşekkür etti.