Parçalı bulutlu

İskilipli öğretmenden bir proje daha

Eğitim - 7 Mart 2021 10:01 A A

İskilipli Emekli Astsubay Zekeriya Toprak’ın Fen Ve Teknoloji Bilimleri Öğretmen kızı Dilek Toprak BİÇİCİ yürüttüğü yardım ve destek projeleri ile gönüllerde taht kurdu. Göreve Başladığı günden itibaren öğrencileri ile kurduğu diyalog öğrenciler ve veliler tarafından takdir edildi.

Göreve ilk başladığı Kahramanmaraş’ın Kemalli Ortaokulundaki öğrencilerin kırtasiye ve giyecek ihtiyaçlarını karşılamak için öğretmen arkadaşları ile birlikte düzenledikleri kampanya ile öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşıladılar. İlk projesinin başarılı olmasının vermiş olduğu güvenle iki yıl görev yaptığı okuldan ayrıldıktan sonra da hem okuldaki öğretmen öğrenci ve velilerle irtibatı kesmeyen Dilek Öğretmen, tayin olduğu Ankara Çubuk Dumlupınar Ortaokulunda da yeni sosyal destek projeleri ile adından söz ettirmeye devam etti.

Dumlupınar Ortaokulunda, daha önceki görev yerini ve oradaki çocukların durumunu iyi bilen Dilek Öğretmen hem Kahramanmaraş’ın Kemalli Ortaokulundaki öğrencilerin kırtasiye, oyuncak ve giyecek ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir proje başlattı ve yaklaşık 15 koli yardım topladı. Toplanan yardımları Kemalli ortaokuluna ulaştırdıktan sonra da durmadı.

Şırnak ta bulunan bir ilkokula kırtasiye yardımı kampanyası başlattı ve bu kampanyada başarılı oldu. Aynı yıl içerisinde öğrencileri ile Şırnak’ta bulunan Askeri birlik için atkı ve bere örme kampanyası başlattı. Bizzat öğrenci ve velilerin el emeği göz nuru ile örülen bere ve atkılar Askeri Birlik yetkililerine iletildi.

Dilek Toprak BİÇİCİ öğretmen bu sene ise yine okulundaki öğrencileri tarafından örülen ürünleri gönüllülük esasına göre satışa sundu. Bu satıştan elde edilecek gelir Mehmetçik Vakfına bağışlanacak. Konu ile ilgili bilgi almak ve bağışta bulunmak isteyenler Zekeriya Toprak (0533 379 98 07 ) ile irtibata geçebilirler.

Bu haber 126 kez okundu.
Eğitim - 10:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  İL BİRİNCİSİ HACI İSMAİL KAVLU İMAM HATİP LİSESİ
  Çorum İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ‘On Kıta İlelebet İstiklal’ yarışmasına katılan Hacı İsmail Kavlu İmam Hatip Lisesi dereceyle döndü. Çorum İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ‘On Kıta İlelebet İstiklal’ yarışmasında, ilçede 1. Olan Hacı İsmail Kavlu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Kevser Selinay Çöpatlamazın kompozisyonu, ilde ki elemelere katılarak birinci oldu. Hacı İsmail Kavlu İmam Hatip Lisesi […]
 • 02
  MÜRSEL ASLAN TÜRKİYE BİRİNCİSİ
  Belediye İskilipspor’lu Mürsel Aslan Antalya’da yapılan güreşlerde 57 kg’de Türkiye birincisi oldu. Enes Kavlu Türkiye üçüncüsü oldu. Belediye İskilipspor güreş sorumlusu Adem Uysal “Bizlere destek veren dua eden herkese çok teşekkür ederim. Bu günkü maçlar Ferhat Yiğit ve Yunus Emre Battal ile devam edecek” dedi.
 • 03
  KAVUNCU’DAN İSKİLİP’E GENÇLİK MERKEZİ MÜJDESİ
  Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ile görüştü. İskilip, Sungurlu ve Bayat’a müjdeli haberi vererek ‘hayırlı olsun’ dedi. Kavuncu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Sungurlu İlçemize Güreş Eğitim Merkezi ile Yüzme Havuzu, İskilip ve Bayat İlçelerimize Gençlik Merkezleri hayırlı olsun. YETKİLİLER BAKANLIĞA DAVET EDİLEREK YATIRIM VE TESİSLERİN SÖZLEŞMELERİ İMZALANACAK İlçelerimizdeki […]
 • 04
  BELEDİYE İSKİLİP SPOR TÜRKİYE FİNALLERİNDE TER DÖKECEK
  Güreş Federasyonu Başkanlığının 2021 yılı faaliyet programı kapsamında düzenlenen U- 15 Milli takım seçme müsabakalarına Belediye İskilip Spor Güreşçileri de katılıyor. Milli Takımda ter dökecek güreşçilerin seçileceği müsabakalara, İlçemizden de Belediye Spor Kulübü 7 tane güreşçisiyle katılacak. Kilolarında başarılı olan pehlivanlar, Milli Takım Kampına alınarak, Avrupa Şampiyonasına hazırlanacak. BAŞARACAĞIZ Belediye Spor Kulübü Güreş Antrenörü Âdem […]
 • 05
  AK PARTİ İSKİLİP TEŞKİLATI KURUM ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
  Ak Parti İskilip İlçe teşkilatı kurum ziyaretlerine devam ediyor. Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Yusuf Kaya ,Başkan Yardımcısı Murat Önder , İskilip Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Abdurrahman Uysal , Baykallar Madencilik Yön. Kur. Başkanı Ali Baykal Orman Bölge Müdürü Halil Oflu ‘ yu makamında ziyaret ettiler. Ziyarette İskilip için mesire alanları yapımında istekte bulunuldu. […]