17° Açık

İskilipli öğretmenden bir proje daha

Eğitim - 7 Mart 2021 10:01 A A

İskilipli Emekli Astsubay Zekeriya Toprak’ın Fen Ve Teknoloji Bilimleri Öğretmen kızı Dilek Toprak BİÇİCİ yürüttüğü yardım ve destek projeleri ile gönüllerde taht kurdu. Göreve Başladığı günden itibaren öğrencileri ile kurduğu diyalog öğrenciler ve veliler tarafından takdir edildi.

Göreve ilk başladığı Kahramanmaraş’ın Kemalli Ortaokulundaki öğrencilerin kırtasiye ve giyecek ihtiyaçlarını karşılamak için öğretmen arkadaşları ile birlikte düzenledikleri kampanya ile öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşıladılar. İlk projesinin başarılı olmasının vermiş olduğu güvenle iki yıl görev yaptığı okuldan ayrıldıktan sonra da hem okuldaki öğretmen öğrenci ve velilerle irtibatı kesmeyen Dilek Öğretmen, tayin olduğu Ankara Çubuk Dumlupınar Ortaokulunda da yeni sosyal destek projeleri ile adından söz ettirmeye devam etti.

Dumlupınar Ortaokulunda, daha önceki görev yerini ve oradaki çocukların durumunu iyi bilen Dilek Öğretmen hem Kahramanmaraş’ın Kemalli Ortaokulundaki öğrencilerin kırtasiye, oyuncak ve giyecek ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir proje başlattı ve yaklaşık 15 koli yardım topladı. Toplanan yardımları Kemalli ortaokuluna ulaştırdıktan sonra da durmadı.

Şırnak ta bulunan bir ilkokula kırtasiye yardımı kampanyası başlattı ve bu kampanyada başarılı oldu. Aynı yıl içerisinde öğrencileri ile Şırnak’ta bulunan Askeri birlik için atkı ve bere örme kampanyası başlattı. Bizzat öğrenci ve velilerin el emeği göz nuru ile örülen bere ve atkılar Askeri Birlik yetkililerine iletildi.

Dilek Toprak BİÇİCİ öğretmen bu sene ise yine okulundaki öğrencileri tarafından örülen ürünleri gönüllülük esasına göre satışa sundu. Bu satıştan elde edilecek gelir Mehmetçik Vakfına bağışlanacak. Konu ile ilgili bilgi almak ve bağışta bulunmak isteyenler Zekeriya Toprak (0533 379 98 07 ) ile irtibata geçebilirler.

Bu haber 207 kez okundu.
Eğitim - 10:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Gamze Nur PULAŞ TYT – AYT deneme sınavında dereceye girdi
  İskilip  Ülkü Ocakları Başkanı Muhiddin Kalender yaptığı açıklamada “Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz tarafından online olarak düzenlenen üniversiteye geçiş sınavı TYT – AYT deneme sınavında dereceye giren Gamze Nur PULAŞ kardeşimize Genel Başkanımız Sn Ahmet Yiğit YILDIRIM Bey tarafından gönderilen hediyeleri takdim ettim. Kendisini tebrik eder, eğitim hayatında başarılar dilerim.” dedi.
 • 02
  ÇOCUK DOKTORU YARIN GÖREVİNE BAŞLAYACAK
  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Cankat GENİŞ, görevine yarın itibarıyla başlayacak. İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Cankat GENİŞ hastanemizdeki görevine başladı. Uzm. Dr. Cankat GENİŞ 05.08.2021 tarihinden itibaren MHRS randevusu ile hasta kabulüne başlayacaktır.Kendisine hastanemize hoş geldiniz der, yeni görevinde başarılar […]
 • 03
  ORMANLARA GİRİŞLER YASAKLANDI
  İSKİLİP’TEORMANLARA GİRİŞLER YASAKLANDI Çorum Valiliği alınan kararları madde madde açıkladı.
 • 04
  İSKİLİP EMNIYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN SAHTE PARA OPERASYONU
  İlçemizde 19.07.2021 günü arife günü hayvan pazarinda gerçekleşen parada sahtecilik- dolandırıcılık ve 31.07.2021 günü ilçemizde gerçekleşen parada sahtecilik konularıyla ilgili olarak İskilip İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda iki olayında şüphelisi A.K yakalanmıştir. Şüphelinin evinde yapılan aramada piyasaya sürülmeye hazır 31.050 TL sahte para ve yine diğer olaylarda kullanılan 11.500 TL sahte para ele […]
 • 05
  BALKON DEMİRLERİNE SIKIŞAN ÇOCUĞU İTFAİYE KURTARDI
  İskilip Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri kafası balkon demirlerine sıkışan küçük çocuğu hızlı müdahalesi ile sıkıştığı yerden kurtardı. ALİ SÜLÜK CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM İskilip Belediyesi İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile küçük çocuk sıkıştığı yerden yara almadan kurtulurken, İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük Kurtarma operasyonu ile ilgili; “Kafası balkon korkuluklarına sıkışan çocuğu anında ve yerinde müdahalesi ile […]