10° Parçalı bulutlu

İSKİLİPGÜCÜ EĞİTİM KÜLTÜR SANAT GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ 7.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.

Diğer - 21 Mart 2021 15:03 A A
İskilipgücü camiası 7.Olağan Genel Kurulda bir araya geldi. 20.03.2021 Cumartesi günü İskilipgücü Temenne Parkında bir araya gelen Genel Kurul Üyeleri adeta şölen havasında bir Kongre yaptı.
52 üyenin 33 ü kongrede hazır bulunurken 3 yılda bir yapılması gereken ve normal tarihi 2020 Ağustos olan kongre Pandemi sebebiyle 3 defa ertelendikten sonra tamamlanmış oldu.
Saat 17.00 de İskilipgücü Temenne Parkında Saygı duruşu İstiklal marşı ve Şehitlere Dua ile başlayan Kongre Yönetim Kurulu Başkanı Nihat ARMUTCU’nun konuşmaları ve sunumları ile devam etti.
Başkan Nihat ARMUTCU tarafından günden maddeleri okundu ve Divan heyeti seçildi.
Nihat ARMUTCU ;
2002 Ocak ayında kurulan Derneğimizin şanla şerefle dolu 19.yılını tamamlamış olmanın ve 7. Olağan Genel kurulumuzu oluşturmanın mutluluğu ve gururu içerindeyiz. Kulüp olarak 2 şehidimiz var. 2016 Şırnak / Çakırsöğüt Şehidimiz Sevgili Habib GÖKCE ve 2020 Ağrı / Doğubeyazıt Şehidimiz Sevgili Emre DOKUMACI kulübümüzün ailemizin birer parçası idi canımız idi. Buradan onları sevgi saygı ve rahmetle anıyoruz ailelerine hepimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Onların adını turnuvalarla tesislerle yaşatacağız inşallah.
Gururluyuz çünkü 19 yılda toplumsal sosyal kültürel sportif o kadar çok faaliyet yaptık ki geriye dönüp baktığımızda bazen kendimiz bile inanamıyoruz.
Amatör Spor kulübü denilince bizim buralarda alışılan bazı branşlar da maçlara çıkan belli sayıda sporcuyu lisanslayan bir takım akla gelir.
İskilipgügü sadece Futbolda Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF ) resmi verilerine gör 19 yılda 952 insanına çocuğuna gencine lisans çıkarmış ve futbol oynamasını sağlamış. Bu hem kendi ilçemizde hem de diğer ilçelerde adeta bir rekordur.
Yıllar içerinde dönem dönem Futbolun yanı sıra Basketbol-Voleybol-Güreş-Masa Tenisi-Yüzme-Okçuluk branşlarında 100 ün üzerinde çocuğa lisans çıkardı ve yarışmalara katıldı.
Bu arada bu 1000 in üzerinde sporcunun hiçbirisi adli bir olaya karışmadı.
2011-2012 Amatör Futbol sezonunda Çorum şampiyonu olarak TFF BAL ( Bölgesel Amatör Lig ) a yükselip Türkiye genelinde 2 sezon ilimizi ve ilçemizi temsil ettik. Bugün TFF 2.lig ve 3.ligde oynayan Zonguldakspor – Kırşehirspor – Kırıkkalespor – Kastamonuspor – Etimesgut Bld.Spor – Adliyespor gibi takımlar ilçemize geldi otelde kaldı lokantalarında yemek yedi sokaklarında gezdi.
Bugün ülkeye malolan Güreş çalışmalarının temelini attık. Bahadır Telli hocamızla ilçemiz ilk defa altyapı yaş gruplarında Çorum şampiyonu oldu. Altyapı çocuklarımız Bölge karmalarına seçildi Türkiye Yetenek Seçmelerinde Antalya da oynadı. Bahadır hocamın büyük emekler verdiği bir oyuncumuz bugün 2.lig temsilcimiz Çorum FK nın altyapısına transfer oldu.
Sportif faaliyetlerin yanı sıra Sinema – Tiyatro – Konser – Geziler yaptık. Yaz Spor Okulları açtık. Binlerce çocuğumuza ulaştık. Bunlar kolay şeyler değil.
İlçemizin ihtiyacı olan Otel – Spor Salonu ve kapalı Yüzme havuzu ve Aile çay bahçesi yaptık . Bunun için borçlandık kişisel krediler çektik.
Ankara’da 7 defa İstanbul’da 2 defa 400 er kişilik İskilip Dolması ikramlı İskilip geceleri düzendik. İlçemizin tanıtımını reklamını yaptık. Gurbette yıllardır görüşmeyen tanışmayan hemşehrilerimizi bir araya getirdik.
Tabii ekonomik olarak birilerini rahatsız ettik. Özellikle 2019 yılında itibarsızlaştırılmak için olumsuz kampanyalara maruz kaldık. Tesislerimiz şikayet edildi. Anakara İstanbul gecelerinde 15.000 – 20.000 tl kazanarak tesis ve sporcu ihtiyaçlarımız için kullandığımız rakamlar eski para ile “ TRİLYONLAR “ kazandılar bu paralar nerde diye iftiralara maruz kaldık özellikle de şahsım.
Sustum yutkundum içime attım. Hatta kulübümüze maddi manevi destek veren İskilip’li olan yada olmayan insanlar aranarak sosyal medyadan mesajlar atılarak kötülendik karalandık. Sırf bu yüzden ilçemiz takımımız bazı yatırımlardan mahrum kaldı.
Bu süreçte özellikle şahsıma desteklerini esirgemeyen arkamda duran Yönetim kurulu üyelerime sporcularıma ilçemizin önde gelen büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum.
Ayrıca hem bu süreçte hem de her türlü faaliyetlerimizde destek olan bugün de bizi yalnız bırakmayan yerel basın mensuplarımız Sevgili Ahmet BEKMEZCi – Mehmet KABA – Bilal ARICI – Tuncay MUMCU ve Osman ÇAKMAK’a da şükranlarımızı sunuyoruz.
Bu gün bu salonda 2011 yılından başlayarak bu güne kadar son 10 yılın tüm gelir gider raporlarını – beyannamelerini – denetim raporlarını – faturalarını fişlerini hatta banka esktrelerini getirdik. İsteyen tüm genel kurul üyelerimiz incelesin diye.
Rabbimize şükürler olsun ki dünde bugünde yarında verilemeyecek hesabımız olmadı olmayacak.
Hatalarımız eksiklerimiz olmadı demiyoruz ama yanlışımız ihanetimiz asla olmadı. Boğazımızdan tüyü bitmemiş yetimin hakkı geçmedi geçmeyecek.
Bugün daha kararlı daha inançlı daha cesur bir şeklide yolumuza devam ediyoruz ve edeceğiz. Çünkü başka İskilip yok. Her şey daha yaşanası bir İskilip için. Her şey çocuklarımız için.
Kulüp onursal Başkanlarımız Ankara’dan Sayın Salih ŞERBETCİ ve Sayın Necdet PORTAKAL ağabeylerimizin hepinize selamları var. Onların bizim hayatımızda önemi çok büyük. Onların maddi ve manevi destekleri için buradan şükranlarımızı sunuyoruz.
Yıllarca çok büyük destekler veren Yargıtay 16.Ceza Dairesi Bşk.V. Sayın Hakan YÜKSEL’e ve resmi sponsorumuzu yapmış olan İstanbul’dan Hayat Teknoloji sahipleri Sayın Hasan SARI ve Atilla ÇALKUT beylere de şükranlarımızı sunuyoruz.
2002 yılında kurucu başkanımız olan BAL liginin ilk yılında sponsorluk desteği veren KAVSAN A.Ş sahiplerinden Sayın Süreyya KAVLU’ya da sükranlarımızı sunuyoruz.
Bu yıl ilk defa bir uygulamayı hayata geçiriyoruz. İskilip için çok önemli yerlere sahip olduğuna inandığımız 10 tane büyümüzü Danışma ve İstişare Kurulu olarak başımızda yanımızda olmalarını istedik ve teveccühlerine nail olduk. Bugünde aramızda olarak bizi onurlandıran bize destek veren Sayın İsmet USLU Sayın Nurettin TANAY ve Sayın Sabri ÇİÇEKCi ‘ ye şükranlarımızı sunuyorum.
Bi 3 yıl daha hizmet için karşınızdayız. Hep birlikte güzel şeyler yapmak istiyoruz. Desteğiniz bizim için çok önemli dedi.
Nihat ARMUTCU’nun konuşması sonrası sırası ile Sabri ÇİCEKCİ Nurettin TANAY ve İsmet USLU söz aldılar. “ Sporla birlikte yapılan sosyal kültürel faaliyetlerden dolayı yönetici genç kardeşlerimize teşekkür ederiz. Çalışmalarınızı takdirle takip ediyoruz. Elimizden geldiğince her zaman yanınızdayız. Yüzlerce çocuğumuza ulaşarak onları her şeyden önce kötü alışkanlıklardan uzak tutarak boş zamanlarını faydalı işlerle geçirmesi için yaptığınız çalışmalar çok önemli. Sizin gibi pırıl prıl gençlerin kulüp yönetiminde olması çok güzel. Gördüğümüz kadarıyla toplumun her kesimini temsil eden güzel bir ekip kurmuşsunuz. Allah yardımcınız oldun. Bizler yanınızdayız dediler.
Nihat ARMUTCU tarafından 2017 – 2018 – 2019 ve 2020 yıllarının gelir gider bilançoları – ile 2021 – 2022 – 2023 yıllarının tahmini bütçesi okunarak kabulü için oylama yapıldı. Genel Kurul üyelerinin oy birliği kabul edildi.
Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu seçimine geçildi. Katılan tüm üyelerin oyu ile yeni yönetim ve denetim kurulu da seçilmiş oldu.
Nihat ARMUTCU’nun teşekkür konuşması ile Genel Kurul sonuçlandı.
Genel Kurul Sonrası Kulüp Yönetim Kurulu üyesi aynı zamanda İskilip Sofrası sahibi Yavuz KATIRCI’nın hazırladığı enfes İskilip Dolması ikram edildi. İçilen çaylar sıcak sohbet sonrası Genel kurul üyeleri dağıldı.
Bizde yeni seçilen İskilipgücü Spor kulübü yönetim kurulunu kutluyor başarılar diliyoruz.
İSKİLİPGÜCÜ EĞİTİM KÜLTÜR SANAT GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ
20.03.2021 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL ORGANLARI
SIRA
YÖNETİM KURULU
SIRA
DENETİM KURULU
1
NİHAT ARMUTCU
1
RECEP BODUR
2
BAHADIR TELLİ
2
MURAT SAK
3
FETHİ ULUDAĞ
3
MURAT ÇAĞIL
4
MEHMET DEMİRCİ
4
ÖMER DALKUÇ
5
ORHAN AĞZIKARA
5
YAŞAR SEVER
6
HÜSEYİN YANIKDAM
6
M.İNANÇ ERTEKİN
7
MEHMET EMRE KOPKOP
DANIŞMA VE İSTİŞARE KURULU
8
BURAK KIYAR
9
YAVUZ KATIRCI
1
İSMET USLU
10
SELAMİ KARAGÖZ
2
NURETTİN TANAY
11
HAYREDDİN KARTAL
3
HASAN ALİ KALAYOĞLU
12
HÜSEYİN TEPE
4
SABRİ ÇİÇEKCİ
13
EKREM SARICAN
5
İSMAİL ÇİZİKCİ
14
FEYZULLAH ÖZCAN
6
HAMDİ HAKAN MANİCİ
15
MUSTAFA KÖROĞLU
7
MUSTAFA TAMİRCİ
16
FERHAT ÇARIKCI
8
DURAN KULA
17
TUNCAY MUMCU
9
MUHSİN KOCASARAÇ
18
ALİHAN DEVECİ
10
AHMET FARUK İMAL
Bu haber 247 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Diğer - 15:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  İSKİLİP MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İL 3. OLDU
  İskilip Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi okulu Bowling takımı Çorum il müsabakalarında 9 takım arasında 3. sırayı alarak Ankara’da yapılacak Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil etme hakkını kazanmıştır. Okul Müdürü Süreyya Uğur yaptığı açıklamada “Bowling takımımızı ve Md.Yrd. ve Beden Eğitimi öğretmenimiz Yavuz TURHAN beyi tebrik ederiz” dedi.
 • 02
  Bir İlçe İki Şeyhülislam” Konulu Panel Gerçekleştirildi
  İskilip Müftülüğümüz tarafından düzenlenen “Bir İlçe, İki Şeyhülislam” konulu panel yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Panelde, İskilip’li olan Osmanlı’nın iki büyük Şeyhülislamı Ebussuud Efendi ve Sunullah Efendi konu edindi. İki oturumda gerçekleşen panel Şeyh Muhyiddîn-i Yavsî Camii İmam-Hatip’i Ramazan Doğan Hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını İlçe Müftümüz Sn. Vahit Demiral yaptı. Hocamız: “Ebussuûd Efendi […]
 • 03
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu. Ay-Yıldızlı ekip, Portekiz’i geçmesi durumunda sahasında İtalya- Makedonya maçının galibiyle oynayacak.
 • 04
  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ “İSTİŞARE TOPLANTISINI” GERÇEKLEŞTİRDİ
  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığımız tarafından, Atatürk Orman Çiftliği Çok Amaçlı Toplantı ve Düğün Salonunda İstişare Toplantısı düzenlendi. İstişare Toplantısına; Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Belediye Başkanımız Ali Sülük, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Alıcı, İl Genel Meclis Üyesi Doğan Uçar, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, […]
 • 05
  ERCÜMENT KEÇİK VEFAT ETTİ
  İskilip sevdalısı Diş Hekimi Ercüment Keçik vefat etti. Uzun yıllar İskilip’tede diş hekimligi yapan Keçik Ankara Çubuk Devlet Hastanesinde görevine devam ediyordu. Ercümen Keçik’ in cenazesi bu gün Cuma namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazından sonra Ankara Mamak Kıprıs Köyü mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.