10° Parçalı bulutlu

İSKİLİP’ TE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Güncel - 24 Kasım 2020 15:30 A A

İskilip’te 24 Kasım öğretmenler günü çeşitli etkinliklerle ve İskilip Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinin hazırladığı programlarla kutlandı. Program önce İskilip hükümet konağı bahçesinde İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü ,Siyasi parti temsilcileri ve ilçede görev yapan tüm okul yöneticileri ile öğretmenlerin katıldığı çelenk töreniyle başladı. Çelenk töreninde İlçe milli eğitim müdürü Süleyman Atcıoğlu tarafından saygı duruşu ve istiklal marşı eşliğinde Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Kutlama programina İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atçioğlu , Okul müdürleri, Öğretmenler , Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Yusuf Kaya , MHP ilçe Başkan vekili Recep Cömert, İyi Parti İlçe Başkanı Ömer Sardonat, CHP İlçe Başkanı Yusuf Var katıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atçioğlu açıklamasında “Öğrenciliğimiz süresince sayısız öğretmenle tanışmış, karşılaşmışızdır. Geçen zaman içinde kimi unutulmuş, mıh gibi aklımızda çakılı kalmıştır. Öğrencilik yıllarımızdan aklımızda kalanları, unuttuklarımızdan ayıran en bariz özelliklerinin ise gönlümüze dokunmaları, kalbimize girmeleri olduğunu görürüz. Nasıl geçmişte gönüllerimize dokunan, kalplerimize giren, bizlere rol-model olan öğretmenlerimiz olduysa, bizler de öğrencilerimize bugün aynı yaklaşımı sergilemekten geri durmayalım. Küçük bir dokunuşun bir insanın hayatını baştan aşağı değiştirebileceğini aklımızdan asla çıkarmayalım. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vecizeleri ile sözlerimi tamamlamak istiyorum. Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.’ ‘Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.’ Bu duygular içerisinde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İSKİLİP’ TE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
Bu haber 203 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Güncel - 15:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bir İlçe İki Şeyhülislam” Konulu Panel Gerçekleştirildi
  İskilip Müftülüğümüz tarafından düzenlenen “Bir İlçe, İki Şeyhülislam” konulu panel yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Panelde, İskilip’li olan Osmanlı’nın iki büyük Şeyhülislamı Ebussuud Efendi ve Sunullah Efendi konu edindi. İki oturumda gerçekleşen panel Şeyh Muhyiddîn-i Yavsî Camii İmam-Hatip’i Ramazan Doğan Hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını İlçe Müftümüz Sn. Vahit Demiral yaptı. Hocamız: “Ebussuûd Efendi […]
 • 02
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu. Ay-Yıldızlı ekip, Portekiz’i geçmesi durumunda sahasında İtalya- Makedonya maçının galibiyle oynayacak.
 • 03
  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ “İSTİŞARE TOPLANTISINI” GERÇEKLEŞTİRDİ
  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığımız tarafından, Atatürk Orman Çiftliği Çok Amaçlı Toplantı ve Düğün Salonunda İstişare Toplantısı düzenlendi. İstişare Toplantısına; Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Belediye Başkanımız Ali Sülük, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Alıcı, İl Genel Meclis Üyesi Doğan Uçar, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, […]
 • 04
  ERCÜMENT KEÇİK VEFAT ETTİ
  İskilip sevdalısı Diş Hekimi Ercüment Keçik vefat etti. Uzun yıllar İskilip’tede diş hekimligi yapan Keçik Ankara Çubuk Devlet Hastanesinde görevine devam ediyordu. Ercümen Keçik’ in cenazesi bu gün Cuma namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazından sonra Ankara Mamak Kıprıs Köyü mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
 • 05
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu ziyareti
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’ ü ve İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu ‘ yu makamında ziyaret ettiler. İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül ve Emniyet Müdürü Erol Karasu ziyaretten dolayı İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri’ ne teşekkür etti.