10° Parçalı bulutlu

İSKİLİP MYO 24 KASIM’DA EMEKLİ ÖĞRETMEN VE ANNELERİ DE UNUTMADI

Eğitim - 24 Kasım 2020 15:25 A A

Hitit Üniversitesi İskilip Meslek Yüksekokulu (MYO), öğretmenler, emekli öğretmenler ve annelere gül dağıttı. Hemen hemen bütün özel günlerde farklı bir etkinlikle karşımıza çıkan MYO 24 Kasım Öğretmenler Gününü de unutmayarak yine güzel ve farklı bir sosyal etkinliğe imza attı. Sadece görevi başındaki öğretmenlere değil, emekli öğretmenlere ve annelere öğretmenler gününde gül dağıtan MYO, tüm eğitim camiasının sevinçlerine ortak oldu. Emekli öğretmenler ve anneler memnun olduklarını dile getirerek İskilip MYO idarecileri ve öğrencilerine teşekkür ettiler. Bugünlere ulaşmamızı sağlayan ve bizlere büyük emekleri geçen öğretmenlerimizi asla unutmayız diyen İskilip MYO öğrencisi Alihan Deveci, öğretmenliğin en kutsal mesleklerden birisi olduğunu söyledi. Öğretmenlerin çok zor koşullar altında kalmalarına rağmen fedakârca görev yaptığına da dikkat çeken Deveci, “24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla okullarımıza, emekli öğretmenlerimizin ve annelerime gül dağıttık” dedi.

VATANIMIZA HİZMET ETMİŞ ÖĞRETMENLERİMİZİ BU VESİLEYLE UNUTMAMIŞ OLUYORUZ Bugün eğitim hayatında birçok öğrencinin yetişmesine vesile olan ve emekliye ayrılan öğretmenleri hatırlama günüdür. Vefanın örneği olmuş, emek vermiş ve birçok öğrenci yetiştirmişlerdir. Ülkemize ve vatanımıza onlarca hizmet etmiş öğretmenlerimizi bu vesileyle unutmamış oluyoruz. Onlar sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yaşam sürsünler diliyoruz. Bizleri bugüne taşıyan bütün öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu mesleğe hizmet vermiş değerli öğretmenlerimize saygılarımızı sunuyoruz. Vefat etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. BİZLERİN İLK ÖĞRETMENİ ANNELERDİR24 Kasım Öğretmenler Günü’nde annenleri de unutmayan İskilip MYO, onları da ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı. Güçlü ve parlak bir gelecek istiyorsak annelerimize en iyi şartları sağlayabilmeli, onların bizleri en iyi şekilde yetiştirebilmeleri için tüm imkânları seferber etmeliyiz” diyen Deveci, anneliğin dünyada başka hiçbir şeyle kıyaslanmayacak yüce bir duygu olduğunu vurgulayarak, annelerin, sınırsız sevginin, engin hoşgörünün, iyiliğin, şefkatin, merhametin en temiz ve masum duyguların sembolleri olduğunu ifade etti. Deveci, “Bizlerin ilk öğretmeni annelerdir” dedi.

İSKİLİP MYO 24 KASIM’DA EMEKLİ ÖĞRETMEN VE ANNELERİ DE UNUTMADI
Bu haber 173 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Eğitim - 15:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bir İlçe İki Şeyhülislam” Konulu Panel Gerçekleştirildi
  İskilip Müftülüğümüz tarafından düzenlenen “Bir İlçe, İki Şeyhülislam” konulu panel yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Panelde, İskilip’li olan Osmanlı’nın iki büyük Şeyhülislamı Ebussuud Efendi ve Sunullah Efendi konu edindi. İki oturumda gerçekleşen panel Şeyh Muhyiddîn-i Yavsî Camii İmam-Hatip’i Ramazan Doğan Hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını İlçe Müftümüz Sn. Vahit Demiral yaptı. Hocamız: “Ebussuûd Efendi […]
 • 02
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu. Ay-Yıldızlı ekip, Portekiz’i geçmesi durumunda sahasında İtalya- Makedonya maçının galibiyle oynayacak.
 • 03
  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ “İSTİŞARE TOPLANTISINI” GERÇEKLEŞTİRDİ
  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığımız tarafından, Atatürk Orman Çiftliği Çok Amaçlı Toplantı ve Düğün Salonunda İstişare Toplantısı düzenlendi. İstişare Toplantısına; Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Belediye Başkanımız Ali Sülük, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Alıcı, İl Genel Meclis Üyesi Doğan Uçar, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, […]
 • 04
  ERCÜMENT KEÇİK VEFAT ETTİ
  İskilip sevdalısı Diş Hekimi Ercüment Keçik vefat etti. Uzun yıllar İskilip’tede diş hekimligi yapan Keçik Ankara Çubuk Devlet Hastanesinde görevine devam ediyordu. Ercümen Keçik’ in cenazesi bu gün Cuma namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazından sonra Ankara Mamak Kıprıs Köyü mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
 • 05
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu ziyareti
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’ ü ve İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu ‘ yu makamında ziyaret ettiler. İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül ve Emniyet Müdürü Erol Karasu ziyaretten dolayı İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri’ ne teşekkür etti.