-2° Hafif kar yağışlı

İskilip Müftülüğünden yeni bir hizmete

Eğitim - 22 Ocak 2021 07:42 A A
İskilip Müftülüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yeni bir hizmete daha imza atmaya çalışan Müftülükten kamuoyuna duyurulur.
Kıymetli İskilipliler
COVİD-19 sebebiyle Kur’an Kurslarımızdan, Camilerimizden uzak kalan ve sanal dünyaya mahkûm hâle gelen çocuklarımıza milli ve manevi değerleri öğretmek, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla “Cami Görevlileri Çocuklarla Çevrimiçi Buluşuyor” sloganıyla sömestri tatili boyunca devam edecek bir program hazırlanmıştır.
Program kapsamında çocuklarımıza beş vakit namaz kılabilecek şekilde sureler öğretilecek, İslam Dini’nin temel dini bilgileri anlatılacak ve onlarla manevî/ahlâkî sohbet edilecektir. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik 25 Ocak- 12 Şubat 2021 tarihleri arasında uygulanacak bu programa çocuklarımızı kaydedelim ve programa katılmaları hususunda elimizden gelen gayreti gösterelim.
Yarıyıl tatili boyunca hafta içi her gün din görevlileri tarafından çocuklara ilk 20 dakikalık dilimde dînî bilgiler dersi yapılacak, ikinci 20 dakikalık dilimde ezberleri dinlenecek ve son 20 dakikalık dilimde ise anlatılan konu üzerinden sorulu-cevaplı tekrar yapılacaktır.
Derse katıldığı gün için 20 puan, doğru verilen her cevap için 10 puan (bir çocuk aynı günde birden fazla soru cevaplayabilir), ezberlenen her sûre ve dua içinse 50 puan verilecektir.
Program sonunda, puanların toplanması sonucunda ilkokul ve ortaokul öğrencileri farklı kategoride değerlendirilmek üzere birinci, ikinci ve üçüncülere mahallî imkanlar ölçüsünde 12.02.2021 tarihinde ödüller verilecektir.
Bu programa kayıtlar Müftülüğümüz ve Din Görevlilerimiz tarafından yapılacaktır. Unutmayalım “Hiçbir anne-baba evladına güzel ahlâktan daha büyük bir miras bırakmış olamaz.”
Müftülük İletişim:
0364 511 6070
Bu haber 38 kez okundu.
Eğitim - 07:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  İskilipli öğretmenden bir proje daha
  İskilipli Emekli Astsubay Zekeriya Toprak’ın Fen Ve Teknoloji Bilimleri Öğretmen kızı Dilek Toprak BİÇİCİ yürüttüğü yardım ve destek projeleri ile gönüllerde taht kurdu. Göreve Başladığı günden itibaren öğrencileri ile kurduğu diyalog öğrenciler ve veliler tarafından takdir edildi. Göreve ilk başladığı Kahramanmaraş’ın Kemalli Ortaokulundaki öğrencilerin kırtasiye ve giyecek ihtiyaçlarını karşılamak için öğretmen arkadaşları ile birlikte düzenledikleri […]
 • 02
  “BU PARA KİMİNSE ALSIN” NOTU AZMİMİLLİ OKUL MÜDÜRÜNÜ DUYGULANDIRDI!
  Bir öğrenci okul bahçesinde bulduğu 2 TL’yi not kağıdının üzerine bırakarak sahibine seslendi. Okul müdüründen bu açıklama geldi. Salih Yılmaz: “Bazen öyle bir şey görürsün ki ve dersin ki İyiki Öğretmenim. Böyle güzel bir davranış sergileyen kocaman yürekli öğrencimi ve ona bu davranışı öğreten kocaman yürekli öğretmenlerime sonsuz minnettarız.”
 • 03
  İskilip Motorlu taşıyıcılar kooperatifi kuruldu
  İskilip te bulunan kamyoncuların sorunlarını dile getirmek çözüme kavuşturmak için İskilip Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi kuruldu. Başkanlık seçimi sonuçları ve Motorlu taşıyıcılar kooperatifi ile ilgili diğer haberler paylaşılmaya devam edecektir.
 • 04
  AFETLERE HAZIRLIK VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
  İlçemizde yaşanabilecek her tür ve ölçekteki afet ve acil durumlara etkin müdahale için görev alacak, kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile tatbikat ve değerlendirme toplantısı yapıldı. HER KOŞULDA HAZIR OLMAK DURUMUNDAYIZ Kaymakamımız Sayın Muharrem Eligül yaptığı açıklamada “Toplantımızda herhangi bir afet anında kimin ne yapacağı, hangi kurumun nerde vazifeli olacağı konusunda […]
 • 05
  İSKİLİP’TE İSTEK VE TALEPLERİ DİNLEDİLER
  AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatçı, beraberinde il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İskilip’ e ziyarette bulundu. ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDULAR AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı , Başkan Yardımcısı Ali Evluce beraberinde İl Yerel Yönetimler Başkanı ve İskilip İlçe Koordinatörü Mustafa Kılıç ve Ertan Doyran , İl Teşkilat Başkanı Emre Turan, İl […]