10° Parçalı bulutlu

İskilip Doğangir Köyü camii ibadete açıldı

Güncel - 6 Ağustos 2021 15:37 A A

İnşaatı tamamlanan İskilip Doğangir Köyü camii Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’ninde katıldığı bir törenle bu gün ibadete açıldı.

    Doğangir Köyü Muhtarı İsa Sarıdoğan, iki katlı olarak inşa edilen yapının alt katının köy camisi olarak hizmet vereceğini belirterek, üst katın ise imam lojmanı olarak tasarlandığını belirtti

     Vali Çiftçi; Ebediyyen semalarımızda ezan sesi eksik olmasın 

     Yoğun bir katılımın olduğu camii açılışına, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, İskilip Kaymakam vekili ve Bayat kaymakamı Mustafa Çelik, İskilip Belediye Başkan Vekili Hatun Çam, İl  Jandarma Alay Komutanı  Albay İlhan Uzunoğlu, İskilip Jandarma Bölük Komutanı Vekili Cesur Yurtoğlu, İl Müftüsü  Muharrem Biçer,  İlçe Müftüsü  Vahit Demiral, İl Özel İdaresi Sekreteri  Recep Çıplak, İskilip İl Genel Meclis Üyeleri;  Dogan Uçar, Duran Bıyık, Vehmi Yaglı, köy halkı ve davetliler katıldı.

      Cuma namazı sonrası yapılan açılışta bir konuşma yapan Çorum valisi Mustafa Çiftçibirlik ve beraberlik vurgusu yaparak,  son dönemde ülkemizde süregelen yangınlarda  hayatlarını kaybedenlere rahmet diledi.  Vali Çiftçi’nin konuşmasından sonra İl Müftüsü Muharrem Biçer’in yaptığı duanın arkasından açılış kurdelesi katılımcılar tarafından kesildi. Vali Çiftçi’nin kurdeleyi keserken söylediği “ Ebediyken semalarımızdan  ezan sesi eksik olmasın” cümlesine katılımcılar yüksek sesle amin diyerek iştirak ettiler.

haber: iskilip.tv.

Bu haber 64 kez okundu.
Reklam: TUĞRA MüZIK HAVUZLU çARşı NO: 3 İSKİLİP / ÇORUM. ZEKERIYA TOPRAK (0533 379 98 07)
Güncel - 15:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bir İlçe İki Şeyhülislam” Konulu Panel Gerçekleştirildi
  İskilip Müftülüğümüz tarafından düzenlenen “Bir İlçe, İki Şeyhülislam” konulu panel yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Panelde, İskilip’li olan Osmanlı’nın iki büyük Şeyhülislamı Ebussuud Efendi ve Sunullah Efendi konu edindi. İki oturumda gerçekleşen panel Şeyh Muhyiddîn-i Yavsî Camii İmam-Hatip’i Ramazan Doğan Hocamızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını İlçe Müftümüz Sn. Vahit Demiral yaptı. Hocamız: “Ebussuûd Efendi […]
 • 02
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu
  A Milli Takım’ın, 2022 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off turundaki rakibi Portekiz oldu. Ay-Yıldızlı ekip, Portekiz’i geçmesi durumunda sahasında İtalya- Makedonya maçının galibiyle oynayacak.
 • 03
  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ “İSTİŞARE TOPLANTISINI” GERÇEKLEŞTİRDİ
  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığımız tarafından, Atatürk Orman Çiftliği Çok Amaçlı Toplantı ve Düğün Salonunda İstişare Toplantısı düzenlendi. İstişare Toplantısına; Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Belediye Başkanımız Ali Sülük, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ali Alıcı, İl Genel Meclis Üyesi Doğan Uçar, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, […]
 • 04
  ERCÜMENT KEÇİK VEFAT ETTİ
  İskilip sevdalısı Diş Hekimi Ercüment Keçik vefat etti. Uzun yıllar İskilip’tede diş hekimligi yapan Keçik Ankara Çubuk Devlet Hastanesinde görevine devam ediyordu. Ercümen Keçik’ in cenazesi bu gün Cuma namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazından sonra Ankara Mamak Kıprıs Köyü mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
 • 05
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu ziyareti
  Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül’ ü ve İlçe Emniyet Müdürü Erol Karasu ‘ yu makamında ziyaret ettiler. İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül ve Emniyet Müdürü Erol Karasu ziyaretten dolayı İl Başkanı Agah Karapıçak ve yönetim kurulu üyeleri’ ne teşekkür etti.