» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1683

 • Okunma Sayısı 4443711

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» İskilipspordan Nihat ARMUTCU ya cevap

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Spor Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İSKİLİPSPOR KULÜBÜ'NÜN NİHAT ARMUTCU’NUN AÇIKLAMALARINA CEVABIDIR
İskilip'in yerel internet sitelerinden birinde İskilip Belediyespor antrenörü Nihat Armutcu'nun, kendisinin hazırlayıp sunduğu, kendisinin sorup cevapladığı basın toplantısında kulübümüz ve sporcularımızla ilgili yaptığı açıklamalarını her ne kadar samimi bulmayıp ciddiye almasak da söylediklerinin kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğunu düşünerek yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek için İskilipspor kulübü olarak açıklama yapma ihtiyacı hissettik.
Antrenör Nihat Armutcu'nun, oyuncularımızla ilgili yaptığı açıklamalarına göre !
Sayın Nihat Armutcu ;
1- İsmi geçen oyuncumuz İsmail Sırıklı'nın Belediyespor'u bırakma nedeninin anlattıklarınızla alakalı olmadığını kendiniz de çok iyi biliyorsunuz. Oyuncumuz ve aynı zamanda hocamız İsmail Sırıklı hal böyleyken bile kimseyi zor durumda bırakmamak için cevap vermek istemezken yanlış beyanlarda bulunarak oyuncumuzu zan altında bırakıyorsunuz. İsmail Sırıklı uzun yıllardan beri İskilipspor'a ve İskilip futboluna hizmet vermiş, ilçemizin nadir yetiştirdiği, saygılı, kişilikli, her yönüyle örnek teşkil eden bir arkadaşımızdır. Karıncayı bile incitmekten korkan bu kişinin yanlış yapma ihtimali yüzde SIFIRDIR.
2- Diğer oyuncumuz Emrah Gündüz'ün Belediyespor'u bırakma nedeni de ayan beyan ortadadır. Emrah arkadaşımız 9 yaşından beri İskilip futboluna gönül vermiş ve bu işten para kazanmayı kendisine hedef belirlemiş, profesyonel lig kalitesinde bir oyuncudur. Kulübü bırakma nedenine ilk maçınız olan Zonguldak maçını sebep gösterseniz de Emrah Gündüz kulüpten ayrılma kararını ligin ilk yarısının bitimiyle almıştır. Sebeplerine inecek olursak;
Sezon başında oyuncuya verilen vaadlerinizin yerine getirilmediği anlaşılmıştır?
Sözleşmede kaç liraya imza atmıştır ve ona karşılık kaç lira almıştır?
İhtiyacının olduğunu sık sık dile getirmesine rağmen hiçbir sıkıntısı çözülmemiştir. Diğer oyunculara az yada çok ödeme yapılırken Emrah Gündüz'e "Sen İskiliplisin, sen bir sus, sen bir otur denilmiş midir? Aranızdaki şahsi sorunlarınızı da kulüp işlerine yansıtarak her yerde "Emrah Gündüz ağzıyla kuş tutsa bu takımda oynatmam, o benim için bitmiştir, futbol hayatını söndüreceğim" gibi şiddet dolu sözleri sarfetmenizin de oyuncumuzun kulübünüzü bırakmasında rolü olmuş mudur? Eğer olduysa yanlış yapan Emrah Gündüz değildir.
3- İsmini sarfettiğiniz diğer oyuncumuz Murat Kayılı'nın transfer ettiğimiz dönemde ne sizinle nede İskilip Belediyespor ile uzaktan yakından alakası yoktur. Sizle alakası olmayan birisinin de sizin antrenmanınızda olmasının da bir mantığı yoktur. Murat Kayılı Çorum Belediyespor'dan transfer ettiğimiz değerli bir oyuncumuzdur. Bu durumda da yanlışı yapan Murat Kayılı değildir.
Asıl suçlunun kim olduğunu İskilip kamuyoyunun takdirine bırakıyoruz.

Hazır yeri gelmişken, toplantıyı beraber yaptığınız yazarlarınıza da kulüpler arasında tamamen taraflı bir tutum sergiledikleri için ( Bahadır Telli kardeşimiz hariç ) sitemlerimizi iletiriz. Sağolsunlar ne bir yazılarında ne de bir maçımızda desteklerini tam olarak görebiliyoruz. Konuşmasında bir köşe yazarınızın İskilipli oyuncularla ilgili bahsettiği talihsiz açıklamasını da, üzerimize vazife olmasa bile, oyuncularımıza haksızlık olarak değerlendiriyoruz. Çünkü geçen sene maç sonunda sahaya forma serdiklerini üzülerek izleyip, sezon sonunda bir tas çorbanın lafını yapanları üzülerek okurken yapanların içinde hiç İskilipli görmemiştik halbuki.
Antrenör Nihat Armutcu'nun kulüplerin birleşmesiyle ilgili yaptığı açıklamalarına gelecek olursak !
Sayın Nihat Armutcu ;
Kulüplerin birleşmesiyle ilgili fikirlerimizi Belediye Başkan yardımcısı ve aynı zamanda İskilip Belediyespor Başkanı Sayın Melih Alpsar bey ile İskilipspor yönetimi olarak aylar öncesinden görüşüp istişaresini yaptık. Sizin bu konuyu gündeme getirmenize bir anlam veremediğimiz gibi amacınızın ne olduğunu da tam anlamış değiliz. Birleşme olacaksa yada olmayacaksa bizim bu konudaki muhatabımız zaten İskilip Belediyespor kulüp başkanı ve yönetim kurulu olacaktır.
İskilip’te spor yapan İskilipli çocukların sayılarını her geçen yıl daha da artırmanın peşindeyiz. İskilipspor’un 86 yılllık tarihi, adı ve geleneği kimsenin tasarrufu ile değerlendirelemeyecek kadar büyüktür. Birleşme ile ilgili konularda hedeflerin aynı olması gerekir. İskilipspor’un hedefinin sizin spor anlayışınız ve gidişatınız ile uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Kendi aranızda yaptığınız sohbetlere İskilipspor’un büyük ismini bir kere daha alet etmemenizi rica ederiz. İskilipspor Kulübü kişisel ve anlık kararlarla hareket etmez. Kulübümüz şehrimizin ruhunu yansıtmaktadır ve İskilip’in gençleri ile amatör mücadeleyi onur saymaktadır.
İskilipspor Kulübü,1927 tarihinde kurulmuş, geçmişinde çoğu İskilipli’nin bir çok acı tatlı hatırasını barındırmaktadır. O tarihten bu yana hiç ara vermeden ve zaman zaman yokluklarla mücadele ederek bugünlere gelmiştir. İskilipspor için sportif başarı demek, ilçemizdeki gençlerimizin spor yapma imkanlarını ile sayılarını artırmak ve müsabakalara katılmalarını sağlamaktır. Bizim anlayışımızda sporcunun saha içi ve saha dışındaki yaşantısı da önem taşır. Dolayısıyla İskilipspor’un spor anlayışı aynı zamanda ilçemizin sosyal yapısına katkı anlamında da önemlidir. Bu ve benzeri anlayış farklılıklarından dolayı "birleşme" sözünü edenlerin ifadeleri bizim tarafımızdan anlam ifade etmemektedir. İskilipspor’un hedefi ‘birleşme" değil "bütünleşme" olabilir.
GÜNDEM DEĞİŞTİRME ÇABALARI
BAL Liginde Belediyespor’umuzun iki sezondur aldığı sonuçlar hepimizin malumudur. İlçemizde ve özellikle tribünde teknik ve taktik hatalar üzerine önemli yorumlar yapılmaktadır. Sayın Armutçu’nun antrenörlüğü ile oluşan güvensizliği dağıtmak adına kulübümüzün adını kullanarak gündemi değiştirmek istediğini düşünmekteyiz. Yukarıda da ifade edildiği gibi İskilipspor’un adı, tarihi ve gelenekleri bu işlerde kullanılamayacak kadar büyüktür.

Değerli İskilip kamuoyuna saygıyla duyurulur.
İSKİLİPSPOR KULÜBÜ

Etiket : İskilipspordan, Nihat, ARMUTCU, cevap,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Spor | Tarih : 14.11.2013 12:06:09 | Hit : 3942 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.