» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4443896

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Çorum Belediye Spor'u İskilipli İş Adamı Devraldı

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Spor Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Haziran ayında yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul’da Çorum belediyespor’u devralacak olan Mehmet Mustafa Avşar Çorumspor 2013’ün hedeflerini ve planlarını slayt gösteri eşliğinde anlattı.

İşte Avşar’ın planı
Çorum ve futbol
Çorum’u 2012-2013 sezonunda Profesyonel Futbol Liglerinde temsil eden iki takımdan biri olan Çorum Belediyespor 2013-2014 sezonu öncesi Çorum iline yakışır, sosyal, ekonomik, tesis ve sportif açıdan önemli bir yapılanma sürecine girmiştir.
Türkiye Futbol Federasyonu’nda gelecek sezondan itibaren Çorumspor AŞ olarak tescillenip mücadele edecek takımımız, Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış iki milyon Çorumluyu profesyonel liglerde temsil edecek tek takım olacaktır. Ayrıca 2016 yılının sonunda yaklaşık 250 Çorumluya istihdam imkanı sağlanacaktır. Dil, din, ırk, sınıf, cinsiyet, yaş ve mezhep ayrımı yapmadan tüm kesimleri kucaklayan bir ortak çatı kurulması hedeflenmektedir.

Hedeflerimiz;
Projelerimizi üç farklı ana başlıkta ele alacak olursak;

1-TESİSLEŞME
Bir futbol kulübünün başarıya ulaşması için öncelikli hedeflerinden ilki tesisleşmedir.
Bu doğrultuda kademeli olarak gerçekleştirilecek yatırım faaliyetleri içerisinde kulübe kazandırmayı
hedeflediğimiz tesisler şu şekildedir;
KULÜP YÖNETİM BİNASI, A TAKIM-ALTYAPI TESİSLERİ VE ANTRENMAN SAHALARI :
Bir futbol kulübünün başarıya ulaşması için öncelikli hedeflerinden ilki tesisleşmedir. Bu doğrultuda kademeli olarak gerçekleştirilecek yatırım faaliyetleri içerisinde kulübe kazandırmayı hedeflediğimiz tesisler şu şekildedir; Çorum Belediyesi tarafından tahsis edilecek; merkezden en yaklaşık 10 km uzaklıkta ve 50.000 m² alana sahip; arazi üzerine kurulu, içerisinde idari birimler, A takım ve alt yapı barınma alanları, antrenman sahaları, yüzme ve tedavi havuzları, fitness salonu, seminer salonu, dinlenme ve eğlence salonları bulunabilir tesis yapılanması planlıyoruz.
2-FİNANSAL
Futbol kulüplerinin finansal özgürlüklerini yakalayamadan başarıya ulaşması günümüzde hayal ile sınırlı kalmaktadır. Futbol kulübümüz için gerekli finansal dönüşü alabilmek projelerimiz ise şu şekildedir;
KISA VADELİ PROJELERIMIZ :
Stad reklamlarını; ( Saha çevresine yerleştirilecek 40 adet Rulopan reklam sistemi ile ulusal ve yerel markalar Çorumlu futbolseverler ile buluşturulacaktır), İsim Hakkı ve Forma Sponsorlarını; (Ulusal ve yerel markalardan oluşan sponsorlar Türkiye genelinde en verimli şekilde temsil edilip, marka bilinirliğine katkıda bulunulacaktır) Kombine ve haftalık bilet satışını; (2013-2014 sezonu için ülke çapında doluluk oranı en yüksek stadyumlar sıralamasına girmek)
Taraftar ve WEB Store Satışlarını;
(Çorum’da yaşayan taraftarların alışveriş yapabilecekleri Stand Store’a ek olarak, Türkiye ve yurt dışında yaşayan taraftarlarımızın da alışveriş yapabilmesine imkan sağlayacak e-store hizmete sunulacaktır)
Kulüp gün ve gecelerinde maddi destekleri;
( Kulüp yararına düzenlenecek organizasyonlardan elde edilecek gelirleri kapsamaktadır)
Spor Okulu katılımcılarını;
( 2013-2014 sezonunda; Futbol Okulu için 8-15 yaş aralığında yaklaşık 200 sporcuya, Futbol dışında kalan branşlar için 8-16 yaş aralığında yaklaşık 300 sporcuya eğitim verilmesi hedeflenmektedir)
arttırmaya yönelik pazarlama faaliyetleri.
ORTA VE UZUN VADELİ PROJELERİMİZ :
Futbol Koleji (Türkiye’de Bir İlk)
( Türkiye’nin dört bir yanından seçilmiş yıldız futbolcu adayları, spor eğitimlerinin yanı sıra, MEB müfre¬datına uygun öğrenimlerine ilkokul , ortaokul ve lise seviyelerinde Futbol Koleji’nde devam edeceklerdir )
Yurtiçi ve Yurtdışı Spor Turizmi ve Organizasyonu Faaliyetleri (Futbol Köyü, Takım Kampları ve Hazırlık Kupası Organizasyonları, Futbolcu Transfer Kampı vb.)
Halı Sahalar
( Futbol kulübüne gelir amaçlı olarak, Çorum Belediyesi’nin tahsis etmiş olduğu alan üzerine 2 adet halı saha ve tesisi inşa edilecektir)
3 - SPORTİF
Bir kulübün Tesisleşme ve Finansal Planlama konularında başarıya ulaşması sırasında olmazsa olmazlar¬dan biri de tabi ki bu çalışmalarla aynı doğrultuda bir sportif varlıktır.
Kulübümüz için planlanan hedefler aşağıdaki şekildedir;

Tüm bu icraatların uygulamaya konabilmesi noktasında, Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi, Çorumlu iş adamlarımız, Sivil Toplum Kuruluşları ve Çorum halkının maddi ve manevi destekleriyle verimli bir çalışma ve işbirliği ortamı tesis etme gayesindeyiz.
Bu konuda sizlerin de değerli fikirleriniz ve desteğiniz ile tüm bu hedeflerimizi gerçekleştire-ceğimize gönülden inanıyoruz.

iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler

Etiket : Çorum, Belediye, Sporu, İskilipli, Adamı, Devraldı,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Spor | Tarih : 21.03.2013 20:55:36 | Hit : 5403 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.