» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4447932

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Seçimlere doğru

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Siyaset Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

2014'te yapılacak olan mahalli seçimler için aday adayları başvurulara başladı. İskilip'ten ilk başvuruyu Ak Parti'ye Recep Çatma yaptı. Yusuf Kaya, Ahmet Ertekin ve Melih Alpsar'da başvuru yapmak üzere.
İlk açıklama Hasan Çalık'tan gelmişti adaylık başvurusunu ise henüz yapmadı. 1 Kasım mesai bitimine kadar aday adaylığı başvurusu devam edecek.
Memurlar 1 Aralık-17 Aralık tarihleri arasında görevlerinden istifa ederek aday adayı olabilecekler.
Adayları belirleyecek ekip
Partinin Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) görevli 16 genel başkan yardımcısı ve grup başkanvekili liderliğinde oluşturulan ekipler, öncelikli olarak bu hafta sonu büyükşehirlere giderek temayül yoklamasını başlatacak. 5'er kişiden oluşan 16 ayrı ekip toplamda 80 kişilik çalışma grubunu oluşturuyor.


5'ER KİŞİDEN OLUŞACAK

Başbakan Erdoğan başkanlığındaki son MYK toplantısında, belediye başkan adaylarının belirlenmesi için 81 ilde temayül yoklamasını yapacak çalışma grupları belirlendi. 81 il öncelikli olarak 16 farklı bölgeye ayrıldı. MYK üyesi genel başkan yardımcıları ve grup başkanvekillerinin 'başkan' olarak görev yapacağı gruplarda ayrıca 4 üyenin de bulunması kararlaştırıldı. Her grupta MYK üyesi 1 başkanın yanında kadın ve gençlik kollarından 2 isim, 1 adet milletvekili ve 1 de MKYK üyesi bulunacak. Öncelikli olarak 16 farklı grup bu pazar günü 16 büyükşehire giderek temayül yoklamasını yapacak. İllerdeki temayül yoklamalarında aday adaylarına oyları, il-ilçe başkanları ve yönetim, partinin belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri, kadın ve gençlik kolları icra kurulu üyeleri verecek.


'ÖZEL EKİP'LE İSTİŞARE

16 MYK üyesi başkanın koordinesinde gerçekleşecek temayül yoklamalarının sonuçları kesinlikle açıklanmayacak. Sonuçlar doğrudan Ankara'ya, yani AK Parti Genel Merkezi'ne ulaştırılacak. AK Parti Genel Başkanı sıfatıyla Başbakan Erdoğan, burada kendisinin özel görevlendirdiği 9 kişilik ekiple birlikte sonuçları değerlendirecek. Aday adaylarının il ve ilçelerinde aldığı oylar ilk defa burada masaya yatırılacak. Edinilen bilgilere göre, Başbakan'ın 9 kişilik özel ekibinde Mustafa Şentop, Mehmet Ali Şahin, Ekrem Erdem,Menderes Türel, Haluk İpek, Nurettin Canikli, Mustafa Ataş, Güldal Akşit ve Zafer Çubukçu bulunuyor. Belediye başkan adaylarıyla ilgili nihai kararı Erdoğan, bu 9 kişilik ekibiyle birlikte verecek. Erdoğan ihtiyaç duyarsa bu 9 kişilik kadroyu daha da genişletecek.

Etiket : Seçimlere, doğru,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Siyaset | Tarih : 24.10.2013 11:26:35 | Hit : 4210 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.