» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4446841

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» MHP'nin adayı Fikri Kısar oldu

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Siyaset Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Çeşitli kaynaklardan edinilen bilgilere göre MHP İl yöneticileri Fikri Kısar'a tebliği bildirdi. Kısar daha önce yaptığı açıklamadan "İskilip'İn Adayıyım" demişti.
Diğer alınan bilgiye göre MHP den aday adayı olan Ali BAYKAL Fikri KISAR yönünde feragat etti.

Fikri Kısar kimdir?

1960 yılında İskilip'te doğdu. İskilip'te 40 yıl öğretmenlik ve idarecilik yapmış Mehmet Kısar'ın ilk çocuğudur. Büyük dedesi Plevne Müdafasına katılmış Hafız Yüzbaşı Hasan Sabri Efendi'dir. Büyükbabası Müezzin Fikri Efendi'nin adını almıştır. İşadamı ve Ziraat Mühendisi olan bir erkek kardeşi ve İşletme Fakültesi mezunu bir kız kardeşi vardır. İskilip'ten Müzeyyen Hanımla evlidir ve tek çocuğu olan kızı Didem, İngilizce İşletme Fakültesi mezunudur ve bir özel banka genel müdürlüğünde uzman olarak çalışmaktadır.

İlk ve orta öğrenimini İskilip´te tamamlayıp İstanbul Kuleli Askeri Lisesine girdi. 1982'de Kara Harp Okulundan Piyade Subayı olarak mezun oldu. İstanbul Piyade Okulundaki stajın ardından Tekirdağ - Hayrabolu Piyade Alayında, Hakkari Dağ Komando Tugayında, KKTC Komando Taburunda Komando Bölük Komutanlığı, Eğirdir - Dağ Komando Okulun'da öğretmenlik ve karargah subaylığı, Sarıkamış Komando Tabur Komutanlığı ve Manisa Er Eğitim Tabur Komutanlığı görevlerinde bulundu. Albay Fikri Kısar; 1998-2004 yıllarında Manisa Er Eğitim Tabur Komutanlığı, 2000-2007 yıllarında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutan Yardımcılığı, 2007-2009 yıllarında Genelkurmay Askeri Tarih Araştırma Strateji Enstititüsü'nde, 2009-2011 Eğirdir Dağ Komando Okul Komutanlığı, 2011-2013 İstanbul Merkez Komutanlığı Erkan Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra emekli oldu.

Alay Komutanlığı kursuna katıldı.
Kara Harp Okulu Savunma Enstitüsünde Üst Düzey Liderlik eğitimi aldı.

Süleyman Demirel Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümününde yüksek lisans eğitimi aldı.

Ayrıca Elginkan Vakfı'nın düzenlediği Stres Giderme Yöntemleri, Çözüm Bulma, Bilgisayar Programlama kurslarına katıldı.

Nahçıvan ve Azerbaycan'da Ermenistan sınırında 6.5 ay Tugay Komutan Yardımcılığı yaptı. Slovakya ve Avusturya'da Silahlı Kuvvetler Aile Mübadelesi Etkinliğine ödül olarak gönderildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 2 yıl görev yaptı ve Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş tarafından, gösterdiği başarılardan dolayı tabanca hediyesi ile ödüllendirildi.

Kuzey Irak'ta Özel Kuvvetler Komutanlığı ile münferit görevler üstlendi. Hakkari Dağ Komanda Tugayında gösterdiği başarılardan dolayı Üstün Cesaret Madalyası ile ödüllendirildi.

Meslek hayatı boyunca tam 120 kez para ödülü, kamp ödülü ve takdirname ile taltif edildi.

Hiçbir soruşturma geçirmemiş ve savunma almamıştır.

Fikri Kısar iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Etiket : MHPnin, adayı, Fikri, Kısar, oldu,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Siyaset | Tarih : 05.12.2013 18:56:14 | Hit : 4553 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.