» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4446117

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Lek'den Fuat Oktay'a dosya

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Siyaset Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

iskilip.org Resimler
İSKİLİP'İN TALEPLERİ İÇİN CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI İLE GÖRÜŞTÜ!

AK Parti İlçe Başkanlığını Devretmeyi Bekleyen Mustafa Lek İskilip'in Talepleri İçin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktayla Görüşerek dosya halinde sundu.
TOSYA YOLU
İskilip-Tosya Yolunun mevcut hali ile ilk 13 km si tamamlanmış olup, kalan 57 km si ise dağ yolu olarak hizmet vermektedir. Ancak yeni karayolları yol planı ile birlikte bu yolun daha da kısalarak Tahmini 40 km ye kadar düşecektir. Yolun kısalması halinde ise İç Anadolu'nun Karadeniz ile birleştiren proje sayesinde ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.
Gereklilik:
Çorum çevre yolundan günlük 13000 araç geçiş sağlamaktadır. Karadeniz hattı olan Osmancık ilçesinden ise günlük 35000 araç geçiş yapmaktadır. Bu yolun tamamlanması halinde ise güzergah Çorum İskilip Tosya olarak değiştiğinde ise Her geçen aracın Yakıt, Teker, bakım onarım maliyetleri hesaplandığında ise yol yapımı için harcanacak bedelin kat kat fazlası ülke ekonomi içerisinde kalacaktır. Günümüz yaşantısında ise zaman önemli faktör haline gelmiştir. Yolun tamamlanması ile birlikte mali ve zamandan ciddi anlamda tasarruf edileceği öngörülmektedir.
Talep:
Mevcut hali ile 135 km olan ve 1 saat 50 dakikalık araç yolu ile hizmet vermektedir. Ancak Çorum İskilip Tosya güzergahının yapılmasından sonra yol mesafesi (Mevcut hali ile) 120 km'dir. Fakat yeni plan ve projelerle bu güzergah daha da kısalarak ülke ekonomisine ciddi anlamda kazançlar katacaktır.

2- İSKİLİP ÇANKIRI ANKARA YOLU;
Amaç:
Hali hazırda Kızılırmak ilçesinden sonraki alanda yapılan ihale ile duble yol olarak yol çalışmaları devam etmektedir. Geriye kalan İskilip-Bayat yolu (70 km) genişletilmiş yol olarak ihale edilmiş ve çalışmalar devam etmektedir. Yapılacak bu çalışmalar sonrasında ise ulaşım hem maddi hem de zaman açısında kazançlar sağlayacaktır.

Gereklilik:
Yapılacak çalışmalara ek olarak Bayat, İskilip, Uğurludağ ilçelerinin direk olarak etkileneceği ve dolaylı olarak ise Çorum ve iç Anadolu'nun kesişme noktasından bağlantı yolunun tamamının ivedilikle tamamlanması ve duble olarak proje değişikliğine gidilmesi gerekmektedir. Çorumdan Ankara Havalimanına yol zaman ve maliyet acısından ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.
Mevcut Kızılırmak Havzası Gastronomi Yürüyüş yollarına talep her geçen gün daha da artmaktadır. Ayrıca İlçenin Tarihi dokusu, İskilipli Atıf Hocası, Ebuussuud Efendi gibi dini önderlerin burada yer alması turist kafilelerinin ilçeyi tercih etmelerine sebeb olmaktadır. Türkiye'nin başta Ankara - İstanbul- Bursa gibi illleri olmak üzere tüm şehirlerinden yoğun talepler oluşmakta ancak yolların tek şerit ve düzenli olmaması Turist kafilelerinin tercihlerini başka şehirlere yönlendirmektedir.
Talep:
Bağlantı yolu olan İskilip Ankara Çankırı yolunun Kızılırmak Çankırı yoluna Kadar proje değişikliği yapılarak duble yol haline getirilmesi.
3- İSKİLİP ÇORUM YOLU;
Çorum il merkezi ve İskilip arasında bulunan 55 km lik yolun duble olarak yapılması halinde Bayat, İskilip, Uğurludağ ve planlanan İskilip-Oğuzlar sahil yolunun da hayata geçirilmesi ile 4 ilçenin Çorumla bağlantısı güçlenecektir. Ayrıca İskilip Ankara yolunun devam eden çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Çorum Ankara ulaşımı mevcut yola oranla %20 kısalacak ve hem zaman hem de ekonomik olarak ciddi oranda kazanç sağlanacaktır. Çorum İstanbul yolu mevcut hali ile Kırkdilim üzerinden çalışmaktadır ve 600 km dir. Diğer madde başlıklarında saydığımız şekli ile yol yapımlarının gerçekleşmesi halinde ( İskilip Çorum 45 km, İskilip Tosya 47 km Tosya İstanbul 466 km ) 558 km olmaktadır. Kırkdilim mevkiindeki sorunlar ve yolun kullanışsızlığı düşünüldüğünde Kırkdilim Üzerinden İstanbul'a 10 saatte ulaşılabilmektedir. Yeni planlama ile yol sorunlarının aşılacağı hesap edildiğinde bu sürenin 8 saate düşeceği görülmektedir.
Yukarıda sayılan nedenlerle İskilip Çorum yolunun sadece İskilip'in faydasına olmayacağı Uğurludağ ve Bayat ilçeleri ile Özellikle Çorum il merkezinin mesafe ve zaman yönünden ciddi oranda kazanca ulaşacağı açıkça görülmektedir. Buna ilaveten Çorum üzerinden Ankara ve İstanbul'a ulaşan Doğu illerinin de (Erzurum, Erzincan, Sivas, Tokat, Amasya) bu yolu kullanması ile Ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacağı ortaya çıkmaktadır.
4- İSKİLİP OĞUZLAR SAHİL YOLU;
İskilip Oğuzlar arası yol 44 km olup, yılına göre kış mevsiminin ağır geçmesi halinde zaman zaman kapalı kalabilmektedir. Yapılması planlanan sahil yolu ile kapanma riski ortadan kalktığı gibi İskilip Oğuzlar arası mesafe 30 km ye kadar düşmektedir. Bu yol sadece İskilip Oğuzlar bağlantısını sağlamakta kalmayacak olup, Kızılırmak havzasında bulunan Bayat ve Uğurludağ ilçeleri de bu yoldan istifade edecektir.
Oğuzlar ilçesi Obruk Barajı kenarına yaptığı tesisle bölgesine bir nebze katma değer sağlamıştır. Yolun yapılıp mesafenin düşmesi ile daha büyük bir coğrafyanın Oğuzlar ilçesine ve adı geçen tesise ulaşımı kolaylaştırılmış olacak ve dolaylı olarak Osmancık (Hali hazırda Osmancık Ankara 301 km Yeni Hali ile 246 km) , Dodurga (Hali hazırda Dodurga Ankara 285 km Yeni Hali ile 230 km), Laçin (Hali hazırda Laçin Ankara 274 km Yeni Hali ile 244 km) ve Oğuzlar (Hali hazırda Oğuzlar Ankara 309 km Yeni Hali ile 216 km) ilçesine de katkı sağlanacaktır. Oğuzlar Ankara arası ulaşım da kısalmış olacak ( 100 km ) ve ülke ekonomisine katkı sağlanmış olacaktır.
Büyük Göletler ve barajlarda organize edilen ulusal ve uluslararası su oyunlarına benzer organizasyonların burada yapılmasının da kapısını açacaktır. Bu şekilde sahil yolu kenarında yapılacak sosyal tesisler ve su oyunları organizasyonları yolu ile bölge ekonomisine hatırı sayılır bir katkı sağlanmış olacaktır.
Bilindiği üzere bölgeden büyük şehirlere yıllık %2 oranında (TUİK Verileri) göç gözlenmektedir. Hükümetimizin ekonomik kalkınmanın Kırsal kesimde de güçlendirilmesi stratejisi ve politikası doğrultusunda da ciddi bir adım atılmış olacaktır. Çünkü burada meydana gelecek ekonomik canlılık göçü önleyecek ve bölgeye rağbeti artıracaktır.
İskilip Oğuzlar arası yol 44 km olup, yılına göre kış mevsiminin ağır geçmesi halinde zaman zaman kapalı kalabilmektedir. Yapılması planlanan sahil yolu ile
Bilindiği üzere bölgeden büyük şehirlere yıllık %2 oranında (TUİK Verileri) göç gözlenmektedir. Hükümetimizin ekonomik kalkınmanın Kırsal kesimde de güçlendirilmesi stratejisi ve politikası doğrultusunda da ciddi bir adım atılmış olacaktır. çünkü burada meydana gelecek ekonomik canlılık göçü önleyecek ve bölgeye rağbeti artıracaktır.
TALEPLERİMİZ;
1. İskilip Tosya Karayolunun kalan 50 km lik kısmının yapılması,
2. Oğuzlar sahil yolunun yapılması,
3. İskilip Çevre yolunun yapılması,
4. Çorum İskilip Karayolunun proje değişikliği ile duble yol yapılması,
5. Ankara İskilip Karayolunun Duble yol proje değişikliğinin yapılması taleplerimizdir.
5- GENÇLİK MERKEZİ ;
İlçemiz 14280 köy ve 19280 merkez nüfusa sahiptir. Bu nüfusun yaş gruplarına göre dağılımda %20 nüfus oranına sahip 5-19 yaş grubuna sahip olduğu düşünüldüğünde böyle bir projenin önemi daha da artmaktadır.
1. İlçemiz Çorum merkeze olan uzaklığı 55 km dir. İskilip'te ikamet eden gençlerimizin Kültürel ve sportif anlamda uğraş verecekleri herhangi bir tesis yoktur. Sosyal, Kültürel ve Sportif faaliyet yapamayan gençlerin günümüz çağının zararlı etkinlerinden uzaklaştırmak, sadece gençleri değil sağlık yönünden her geçen gün Obezite rahatsızlıkları ile karşı karşıya kalmamaları sağlanacaktır.
2. İlçemiz merkezinde 7 adet ortaöğretim kurumu, 6 adet ilköğretim kurumu bulunmaktadır. Bu kurumlarımızın okul bahçeleri sportif faaliyetlere uygun değildir. Okullarımızın kendi aralarında yapacakları müsabakalara uygun alanları yoktur.
3. İlçemizin coğrafi konum gereği engebeli araziye sahip olması sebebi ile genç nüfus spor yapmak amacı ile doğal alanlar bulamamaktadır.
4. İlçemizde halihazırda bulunan Meslek Yüksekokulunun 465 öğrencisi ile eğitim öğretime devam etmektedir. Ancak diğer ilçeler de bulunan Meslek yüksekokullarının sayıları ile karşılaştırıldığında en az öğrenci kapasitesine sahiptir.
5. İlçemizde okulların tatil olması ile birlikte ilimiz Çorum'da bulunan spor tesislerine (Yüzme Havuzu) günlük gidiş geliş yapmaktadır. İlçemizde faaliyet gösteren Spor Kulüplerinin öncülüğünde Yaz Okulları kapsamında Yaklaşık 100 Öğrencimiz burada bulunan tesislerden yararlanmaktadır. böyle bir tesisin yapılmasıyla daha fazla sayıda öğrencimiz ilçemizde spor yapma imkanına kavuşacaktır.
6. İlçemizde bulunan 1000'e yakın engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Ulaşım araçlarının engellilere yönelik olmaması nedeni ile sportif faaliyetlere katılamamaktadırlar. Böyle bir tesisin yapılması ile engellilerimiz hem katılımcı hem de seyirci olarak topluma kazandırılmış olacaktır.
7. İlçemizde Güreş sporuna karşı çok yoğun ilgi ve yetenek vardır. Geçmiş dönemlerde ilçemizden 4 Dünya Şampiyonu, 2 Avrupa Şampiyonu ve 7 Türkiye Güreş Şampiyonu çıkmıştır. İmkansızlıklar nedeni ile şuan da Ata sporumuz Güreş çalışmaları kısıtlı imkanlarla yapılabilmektedir.
8. İlçemiz Ebussuud Efendi İlk ve Ortaokul öğrencileri tarafından il çapında Oryantring sporunun öncülüğü yapılmaktadır. Ancak yeterli alan olmaması nedeni ile eğitim faaliyetleri gerçekleştirilememekte ve yeni sporcuların bu spora ilgisini bilmediklerinden bulunmamaktadır.
9. İlçemizde bulunan Açık cezaevi bulunmaktadır. Hükümlüler izin dönemlerinde spor yapacakları bir alan bulunmamaktadır. Ancak böyle bir kompleksin olması durumunda hükümlülerin bu tür sportif faaliyetlere katılması ile topluma kazandırılmaları sağlanmaktadır.
Tesis Talebi:
1. TFF standartlarına uygun tribünlü Sentetik Futbol Sahası
2. İçerisinde Futbol, Voleybol, Basketbol, Hentbol, Masa Tenisi, Dart, Bilardo sporlarının yapılabileceği Kapalı Spor Salonu
3. 5+ yaş gruplarının yararlanabileceği Yüzme Havuzu
4. Oryantring vb spor eğitimlerinin verilebileceği anfi
5- İlçemiz Sakarya Mahallesinde (Sakarya İlkokulu yanında) ortaokul yapılması amacıyla kamulaştırılması yapılmış, tapu işlemleri devam eden arsa bulunmaktadır. Bu arsaya ortaokul yapılması ve taşıma merkezi haline getirilmesi durumunda ilçemizdeki taşıma merkezi konumunda olan Atatürk ortaokulunun yükünü hafifletecektir. Yapılacak olan ortaokul ile birlikte ilçemizin Sakarya, Ekizoğlu, Mutaflar, Büyüktaş, Yenicami, Çavuş ve Uludere mahallelerinden öğrencilerin eğitim ve öğretim imkanı sunacaktır. Ayrıca ilçemizin kuzeyinde bulunan dağ köylerinin taşımalı eğitim gören öğrencilerine de eğitim öğretim imkanı sağlayacaktır.
7- SAĞLIK;
Nüfusunun 10000 altında olan ilçeler de bile (Oğuzlar, Boğazkale, Dodurga, Ortaköy ve Uğurludağ) Ağız diş sağlığı poliklinikleri olmasına rağmen 20000 nüfusa sahip İskilip ilçemizde bu hizmetten yararlanamamakta ve her diş rahatsızlıklarında Çorum Ağız Diş sağlığı merkezlerine gitmektedirler. Buda ile giden hastaların maddi olarak kayıplarına sebep olmaktadır. Sadece tedavi olmak üzere gitmelerine rağmen alışverişlerini de il merkezinde yapmaları ile ilçe ekonomisi etkilenmektedir.
İlçe nüfusuna kayıtlı 6026 çocuk bulunmaktadır. ilçe nüfusuna oranlandığında ise %18 'e denk gelmektedir. Buda ilçe hastanesinde ayrı bir Çocuk Acil servisi ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır.
Talepler;
Diş Polikliniği açılması,
Çocuk Acil Servisinin açılması
Uzman Hekim Atamasının yapılması
8- TURİZM;
İlçenin tarihi, kültürel ve turistik mekanlarının restorasyonun tamamlanarak ivedilikle hayata geçirilmesi ilçe ekonomisi açısından hayati önem arz etmektedir.
a- Kale, Semerciler Çarşısı Restorasyonu;
M.Ö 700 yılı ile tarihlenen İskilip Kalesi ilçemize gelen yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettikleri yerlerden bir tanesidir. Ancak mevcut hali ile 2015 yılı sonlarında Güneybatı kale girişindeki sol sur duvarının yıkık olması hem tarihi dokunun bozulmasına hem de kale etrafında bulunan evleri tamamen yıkılması halinde tehlike oluşturmaktadır. Kalenin sahipsizliği ilçe gençlerinin burayı mesken haline getirmelerini ve uygunsuz davranış ve alışkanlıkları da beraberinde getirmektedir.
b- Gastronomi Yürüyüş Yolları Islahı ve Sosyal Tesis Kurulması;
İlçemizde bulunan Kızılırmak Havzası Gastronomi Yürüyüş yolları her geçen gün yürüyüş ve kamp faaliyetleri için Ülke genelinde dikkat çekmektedir. Fakat güzergâh üzerinde herhangi bir sosyal tesisin olmaması ise negatif etki sağlamaktadır.
Bu konuda ilçede faaliyette bulunan Dernek (İSDAK) vasıtası ile son iki yıl içerisinde 3107 ulusal ve uluslararası turiste ev sahipliği yapmış ve toplamda 54 km olan yürüyüş yolu doğa yürüyüşlerinde cazibesini korumaktadır. Ancak her geçen gün konukların parkurları tamamlaması ile birlikte yeni rotalara ihtiyaç duyulmaktadır. İlçe sınırları içerisinde bulunan Çorum ilinin en yüksek zirvesi Köse Dağ (2098m), Sakaröküz Zirve (1870 m) Yalakyaylası, Uluyazı, Ayran Gölü, Karaağaç Yaylası ilgiyi çekmektedir.
Yeni rotaların işaretlenmesi (40 km) ve güzergah üzerinde özellikle kamp alanlarında sosyal tesislerin kurulması halinde gelen turist sayısında artış sağlanacak ayrıca turistler bu sosyal tesisleri günübirlik ve hafta sonları da kullanarak ilçe ekonomisine katma değer sağlayacaklardır.
c- Yayla Turizmi;
İlçe sınırları içerisinde bulunan Yalakyaylası, Uluyazı, Karaağaç Yaylası, Üçgürgen Yaylası Kamp ve Doğa hayatının yanısıra Treking, Hiking ve Oriantring sporu için uygun alanlardır. Yaylalarımızı milli Park statüsüne alınarak her geçen gün yabani hayatın vazgeçilmezi olan geyik, karaca vb nesli tükenmekte olan hayvanların sayısı bilinçlenen toplum sayesinde artıracaktır. Günümüzde İnsanların kalabalık şehirlerden uzaklaşarak daha sakin ve doğa ile iç içe yaşama istekleri göz önüne alındığında önemli bir potansiyel oluşturacaktır. Yaylalarımızın bu potansiyelden payına düşeni alabilmesi için bungolow evler, wc ve mescit gibi sosyal alanların oluşturulması bu alanları cazibe merkezi haline getirecektir.
d- Rehberlik faaliyetleri;
İlçede turizm adına hizmet eden rehberlerin olmaması ve gelen konukların farklı ve yanlış bilgilenmesine sebep olmaktadır. Turizm ofisi oluşturularak kadrolu rehberler yetiştirilmesi gerekliliği her geçen gün daha da önem kazanmaktadır.
e- İlçemiz Çukurköy Tuzla mevkiinde bulunan (Atıl Vaziyette) Tuzlanın çevre düzenlemelerinin yapılarak Sağlık Turizmine Kazandırılması
f- İlçemiz Çukurköy mevkiinde bulunan ve her yıl Mayıs Haziran aylarında bol miktarda filamingo ve çeşitli kuş türlerinin ugrak yeri olan bölgenin Fotoğraf sanatçıları için sergi alanı haline getirilmesi, Kuş Cenneti Fotoğraf sergi alanı oluşturulması.
9- TARIM;
Tarımsal Sulama;
Obruk baraj gölü İskilip’te olmasına rağmen baraj gölünün nimetlerinden İskilip’teki birçok arazi faydalanamamaktadır. Bu proje ile tahmini 220.000 dekar alanda sulu tarıma geçilecektir.
Sulamaya açılacak olan arazinin yüzde sekseninde arpa ve buğday tarımı yapılmaktadır. Kurak koşullarla kıyaslandığında arpa ve buğday tarımı yapıldığında bile verimin en az 3-4 misli artacaktır. Buda bölge çiftçisinin gelirinin artması demektir.

Sulamaya açılacak arazi ırmak kenarında ve bölgenin coğrafik şartlarının elverişliliğinden dolayı mikro klima iklim özelliklerine sahiptir. Bundan dolayı sulanacak birçok arazide yılda iki ürün alınabilme imkânına kavuşacaktır. Özellikle bölgenin örtü altı sebzecilik yapmaya elverişli binlerce dekar arazi bulunmaktadır. Ayrıca bölgede yaşayan çiftçilerin projeye bağlı olarak ekonomik yaşam seviyeleri yükselecektir. Projenin bölgeye sağlayacağı katma değer bölgede birçok örtü altı sebzecilik tesislerinin, Modern bahçelerin kurulmasına vesile olacaktır. Bölgede ki istihdamın artması sağlanarak kırsal alandaki göçler önlenmiş olacak ve bölgemiz cazibe merkezi haline gelecektir.
Bölgedeki tarımsal potansiyel değerlendirildiğinde bölgenin organize seracılık bölgesi olması kaçınılmaz hale gelecektir.
Arazinin nitelikleri göz önünde bulundurulduğunda sebzecilik konusunda Ankara pazarının ihtiyacını karşılayacak kadar potansiyeli olduğu değerlendirilmelidir.
Bunların yanında bölgede yetiştirilen Çeltik, ayçiçeği, şeker pancarı ürünlerin yüksek kaliteli ve yüksek verimli olduğu göz önünde bulundurulduğunda diğer tarla ürünlerinde de çok yüksek verim artışları gerçekleşecektir.
Organize Seracılık Bölgesi;
Seracılığa elverişli birçok alan bulunduğundan dolayı bölgede organize seracılık bölgesi belirlenerek burada sera kuracak çiftçilere yer temini ve sera kuruluşlarında özel olarak desteklenmesi ve seracıların bir arada hareket edebilmeleri için bir yapılanma kurulmasının desteklenmesi.
İhale aşamasındaki Göletler;
Projeleri tamamlanmış olan Kayaağzı, Aşağı-Yukarı Örenseki, Kutluözü, Yenice göletleri yapım ihalelerinin yapılabilmesi için ödenek aktarımının sağlanması.

İlçe Tarım v Orman Müdürlüğü Hizmet Binası Revizyonu;
1976 yılında yapımı tamamlanan hizmet binamız da ısı yalıtım bulunmamaktadır. Aynı zamanda görsel olarak ta binanın tüm kamu kuruluşlarının binaları ile karşılaştırıldığında eski bir görüntüye sahip olması sebebi ile kurumsal ve Devleti temsil açısından imaj kaybına sebep olmaktadır. Aynı zamanda İlçede kullanılmaya başlayan Doğalgaz ile birlikte kış aylarında maliyet ısı yalıtım olmaması sebebi ile yüksek olacağı düşünülmektedir. Revizyon için gerekli olan 500,000 TL lik ödeneğin gönderilmesi ile birlikte tamamlanacağı düşünülmektedir.

10. GÖLETLER
Tarımsal Sulama göletleri ve yapay göller yapılması;
Tarımsal sulama faaliyetlerinde kullanılmak üzere ve Yaylalarımızın Turizm değerlerinin daha verimli hale getirilmesi amaçlanmaktadır.
Koçcağız köyü Kozderesi tarımsal sulama göleti için 17.6.2014 tarihinde 183393 sayı ile Devlet Su işleri 5. Bölge müdürlüğüne müracaatı yapılmış olup,
Karmış ve Sorgun köyleri arasına talep edilen gölet 7.5.2015 tarih ve 1684 sayılı Tarımsal sulama göleti müracaatımız yapılmış olup,
Yukarı Örenseki Göleti için DSİ 5. Bölge Müdürlüğüne müracaatımız gerçekleşmiş ancak sonuç alınamamıştır.
Çavuşoğlu Köyü Tarımsal sulama göleti için müracaatımız gerçekleşmiş sonuç alınamamıştır.
Müracaatımız yapılan sulama göletlerinin faaliyete geçmesi ile birlikte 50 km2 lik bir alan tarımsal sulama imkanına kavuşacak ve ülke ekonomisine katkılar sunacaktır.
Doğal Göllerin Islah Çalışmalarının yapılması;
Köselelik, Ayran Gölü, Kurucagöl, Ahmetoğlu yayla ve mesire alanlarında halihazırda bulunan irili ufaklı doğal göllerin ıslah çalışmalarının yapılması ile birlikte bölge turizmine ciddi anlamda katkı sağlanacaktır.

Etiket : Lekden, Fuat, Oktaya, dosya,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Siyaset | Tarih : 24.10.2019 13:08:31 | Hit : 169 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Benzer Haberler

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.