» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4443967

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» İskilipli Atıf Hoca için iade-i itibar talebi

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Siyaset Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Şapka Kanunu’na muhalefetten idam edilen İskilipli Atıf Hoca’nın torunu Ahmet Faruk İmal, ‘Dedeme iade-i itibar istiyoruz, fakat talepkar değiliz’ dedi.
Demokratikleşme Paketi kapsamında Şapka Kanunu’nun kaldırılacağına yeşil ışık yakılması üzerine Yeni Şafak’a konuşan İskilipli Atıf Hoca’nın torunu Ahmet Faruk İmal ‘Şapka Kanunu korku imparatorluğunun bir ironisidir. Devlet nezdinde iade-i itibar istiyoruz fakat talepkar değiliz’ dedi

DEVLETİN AYIBIYDI
Ahmet Faruk İmal, Şapka Kanunu’ndaki değişikliğin devletin millete yaptığı ayıbı da ortadan kaldıracağına dikkat çeken İmal, uygulamanın Meclis’e olan güveni güçlendireceğini söyledi. Ahmet Faruk İmal, ‘Bu olay resmi kayıtlarla ortaya çıkan uğruna yüzlerce kişinin idam edildiği bir ayıptı. Zulmetmek ayrı bir suçtur ama bir insanın ölüsünden korkmanın nasıl bir zihniyet olduğunu hala anlayamadık’ dedi.

Yüzyılı aşkın süredir devlet nezdinde İskilipli Atıf Hoca’dan bahsedilmediğini hatırlatan İmal konuşmasına: ‘Bu kanunun kaldırılması devletin millete yaptığı ayıbın ortadan kaldırılması anlamına geliyor. Geç kalınmış da olsa Demokrasi Paketi’nde millete hakkını iade eden bütün düzenlenmeleri destekliyorum. Avrupa ve Amerika’nın dayatması olarak değil de milli iradeyi dikkate alarak yapılan bu düzenleme bizim için çok sevindirici. Devletten iade-i itibar istiyoruz fakat talepkar değiliz. Meclis bu hakkı kendiliğinden verirse millete kendisini daha fazla kabullendirecektir’ diye devam etti.
YENİ ŞAFAK.

Etiket : İskilipli, Atıf, Hoca, için, iade i, itibar, talebi,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Siyaset | Tarih : 23.09.2013 18:28:29 | Hit : 4172 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.