» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1563

 • Okunma Sayısı 4115794

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» İskilip te herşey toz pembe değil

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Siyaset Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

23 Mart 2008´de İskilip´te halen yayın yapan bir sitede "İskilip-Tosya Yolu Hayal Olmaktan çıkıyor" haberi 6 yıl sonra internette gezinirken dikkatimi çekti. Bu haberi sizlerle paylaşıyorum. ..

"2001 yılında dönemin Devlet Bakanı Abdulhaluk Çay'ın Bayındırlık Bakanı Koray Aydın ile temelini attığı İskilip - Tosya Devlet yolu çalışmaları geçen yıl şehir dışına kaydırılmıştı. Vatandaşlar Doğangir köprüsünden sonraki bölümlerde ciddi çalışmalara tanık oluyorlar. Devlet yatırımları noktasında özellikle milli eğitim yatırımlarından aslan payını alan İskilip, adliye sarayı ve yeni bir hastaneyide hanesine yazdırmıştı. Tosya yoluyla ilgilide müteahhit firmayı ödeneksiz bırakmayan hükümet yol çalışmasına hız veriyor. İskilip'e gelecek olan devlet yatırımları noktasında İskilip Belediye Başkanı, Ak Parti İlçe Başkanı, İl Başkanı ve milletvekilleri ahenkli bir çalışmanın içerisindeler.." diye okuyucularına paylaşmış site bu haberi.

2000 yılında başlayan ve Çorum´u, İskilip, Tosya ve Kastamonu üzerinden İstanbul yoluna bağlıyacak olan ve 50 km. daha kısaltacak, ülke ekonomisine ciddi manada katkı sağlıyacak yol genişletme işinde 14 senede 10 km yol yapımı çalışması yapıldı. Bu çalışmalar esnasında şehir içi geçiş çalışmalarında bayram arefesinde yıkılan köprüler yol çalışmasını yapan yüklenici firmanın vurdum duymazlığı İskilip halkından tepki alırken hali hazırda bu çalışmalarda bitmiş değil.

İskilipliyiz.Com´da ilk haberim ne yazıkki İskilip-Tosya yolu çalışmaları yapılırken Kavak yolu mevkisinde heyelan tehlikelerine karşı örülen taş duvarların yapıldıktan 2 ay sonra çökmesi haberi olmuştu. Yine iskilipliyiz com´un gündeme taşıdığı İskilip´in medar-ı iftiharı olan 5 kilometrelik duble yol çalışmalarında yaşanılanlar sanırım kolay kolay unutulmuyacak çünki halk bezmiş ilk kez Türkiye tarihinde duble yol yapımı boykot edilecekti o zamanki yetkililerin baskısıyla bu boykot önlendi.

Çorum Milletvekili Salim Uslu 2011 yılındaki genel seçimlerde seçim çalışmalarını ilk iskilip´ten başlatırken beraberinde Karayolları Genel müdürü Mehmet Cahit Turhan´ı da getirmişti. İskilip AK parti seçim bürosunda partilere hitap ederken İskilipliyiz.Com olarak kendisine 2000 yılından beri İskilip AK Partiye gereken desteği vermiş yalnız İstediği yatırımları alamamıştır. dediğimizde Salonda bulunan iskilip´liler tarafından tepki gördüğümü hissetirken TBMM İdare Amiri Salim Uslu´nun cevabı biz buraya İskilip´in sorunlarını biliyoruz çözmeye geldik demişti. Peki biz bunları İskilip olarak hak ediyormuyuz diye sizlere sormak isterim sanırım hak ediyoruz yakın zamanda eski AK Parti İlçe başkanın İskilip´te 14 senede 10 kilometre yol yapıldı haberine parti binasında beni hedef alarak Allahtan korkun İskilip Duble yolu bizim zamanımızda gördü sözü kulaklarımda çınlıyor, tabiki eski İlçe Başkanı haklı gercekten İskilip´e duble yol onların zamanında geldi olsun oda 5 kilometrecik yapıldı.Tabi değerli başkan diğer ilçelerde örneğin Alaca-çorum yolunun duble yol olduğunu unuturken devletin 2 senede Osmancık-Çorum´arasındaki kırk dilim mevkisinde yaptığı çalışmaladan haberi yoktu.Yöneticilerimiz bu şekil düşündüğünde ee seçtiğimiz Milletvekilerimizde ona göre İskilip in isteklerini karşılıyor, Çorum-İskilip karayolu ihaleye çıkıyor yol genişletilmesi çalışması olarak yapılacak yol çalışması ise 26 kilometrecik, Başbakan Yardımcısı binlerce İskilipliye söz veriyor İskiliP-Çankırı yolu duble yol olacak diye sonradan duyuyorizki yol genişletilmesi çalışması olarak ihale edilecekmiş.

Rahmetli Valimizin cenazesine katılan AK Parti Grub başkanı TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, şehir parkında İskilip´lilerle sohbet ederken sizler Atıf Hocanın torunlarısınız söyleminde bulununca şahsım adıma bizlere yardım edin İskilip yolları berbat hiç olmazsa sizler destek çıkın sözlerime Çorum Milletvekili Murat Yıldırım basın mensubu değilmi illa birşeyler söyleyecek diye tepki gösterirken kendi hemşerilerimizden homurdananlar olduğunu gördüm.

İskilip Basını olarak bizler ne yapıyoruz ortalığı Toz pempe gösterip halkı ve kendimizi kandırıyoruz kolay değil kimimiz reklam peşinde kimimiz iş peşinde kimimiz mevki peşinde gelen ağam giden paşam derken kaybeden İskilip oluyor yukardaki Haberi o yüzden sizlerle paylaştım haberi yapan site bitmeyen yol haberini aradan 8 sene geçmesine rağmen okuyucularına bu şekilde duyururken sorunlara değinmekten kacınıyor.

Yakın tarihimizde İskilip´imize yapılan ve Atıf Hoca´mızın ismini yaşatacak olan hastanemiz yapım çalışmaları durma noktasına geldi. Ankara´daki yetkililerden Çorum Milletvekilerimizden ve Bakan yardımcımızdan ses seda yok bu şekilde giderse 100 yataklı İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi ne zaman biteceği, akıbeti belli değil.Hali hazırdaki Hastanemizde görev yapan doktorlarımız çoğu bir şekilde 1 senelik görev suresi dolmadan tayinini çıkartmaya uğraşıyor. Diğer yandan komşu ilçede aynı tarihlerde başlayan 100 yataklı devlet hastanesi bitmek üzere basına yansıyan bilgilere göre artık Osmancık´tan Çoruma sevk işlemleri olmayacakmış.

İskilip´te eğitim açısından tam bir çöküntü yaşıyoruz Çorum bölgesinde SBS İl Sıralaması: 12 ci sıradayız ne acı bir durum yine kaybeden İskilip oluyor İskilip´imizin geleceğine kelepce vuruyoruz İskilip Lisesi Türkiye´de 38 ci olmuş bir lise burda okuyan Anayasa Mahkemesi üyeleğine seçilen Hasan Tahsin Gökcan rahmetli Vali Zübeyir Kemelek,EÜAŞ Genel Müdürü Nurettin Kulalı, (BTK) Üyesi İhsan Kulalı, Mehmet Kömürcü,ve şuan Türkiye´nin en önemli kurumlarının başında görev yapan onlarca İskilip lisesi mezunları var bu saydığım isimler İskilip´le asla bağlantılarını kesmemiş ellerinden geldiği kadar İskilip´e iskilip´liye sahip çıkmıştır, En son İskilip´in gündemindeki sıcak su araması çalışmasını EÜAŞ Genel Müdürü Nurettin Kulalı´lının şahsı gayretleriyle olmuştur, o yüzdenki eğitim ne kadar önemli yeni Kaymakamımız Şuayip Gürsoy eğitim konusunda yaşadığımız sıkıntıların farkında inşallah bu kötü gidişata onun gayretleriyle son bulacak İskilip eğitimde hak ettiği yere gelecektir.

İskilip´te güzel şeylerde olmuyor değil yeni Adliyemiz, Sosyal Güvenlik Merkezi. İskilip Halk Eğitim Merkezi yeni binası, Doğal gaz, İskilip alt yapı çalışmaları Çorum´un diğer ilçelerine olduğu gibi İskilip´ede yapıldı.

Bu yazıyı yazmaktaki amacım kimseyi kötülemek kimseyi karalamak değil İskilip için taş üstüne taş koyandan allah razı olsun,yalnız hali hazırda görünen sorunlarımız var,merak edenler Osmancık, Alaca,Sungurlu´yu gezip İskilip´le kıyaslama yapsın.Her haliyle bu ilçeler İskilip´ten 5 sene ileride ve İskilip şuan önlem alınmazsa göçler devam edecektir

İskilip´in umudu dumansız fabrika turizm bu yüzden ulaşım ve yollarımız biran önce diğer ilçelere yapıldığı gibi yapılması lazım.Yeni Belediye Başkanı Recep Çatma büyük bir oy alarak ekibiyle göreve başladı.İskilip´in sorunlarını herkesten daha çok kendisi biliyor.İskilip´in başarılarıyla tarihine gecen Mustafa Çalık ve Orhan Öztürk yönetimlerinde aktiv olarak görev aldı .Önümüzdeki genel seçimleri ve 14 senedir İskilip halkının AKP Hükümetine verdiği destekten dolayı Ankara´dan istediğini almalıdır.

Ben ve İskilip Basınındaki arkadaşlarımızın paylaştığı haberlerdeki gibi İskilip toz pempe değil acil önlem alınması lazım kaybeden İskilip ve İskilipli oluyor.
MEHMET KABA

Etiket : İskilip, herşey, pembe, değil,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Siyaset | Tarih : 10.05.2014 11:39:00 | Hit : 2742 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.