» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4445169

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Başkan Sülük açıklama yaptı

Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Siyaset Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

BAŞKAN SÜLÜK; "MÜFETTİŞ TALEBİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR"
Belediye Başkanı Ali Sülük dün Çorum merkezli haberci 19 İnternet sitesinde ve iskilipost.com’da yer alan "İttifak Çatma’ya Yaradı" şeklinde yapılan haberle ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Başkan, önceki dönemde yapılan yanlışlara müsamaha gösterme gibi bir davranış içine girmelerinin mümkün olmadığını, aksine kararlılıkla üzerine gidildiğini beyan ederek bu konularda Cumhur ittifakının paydaşları olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinden ve Ak Parti Genel Merkezinden her hangi bir telkin ve baskının olmadığının altını çizdi.
ÖRTBAS ETME GİBİ BİR DAVRANIŞ İÇİNE ASLA GİRİLEMEZ
Belediye Başkanı Ali Sülük yapılan yanlışların örtbas edilmesine kesinlikle karşı olduğunu, aksine şüpheli harcama ve ödemelerin üzerine kararlılıkla gidildiğini, müfettiş taleplerinin devam ettiğini söyleyerek İskilip halkının ve dolayısıyla İskilip Belediyesinin menfaatlerini korumanın en öncelikli görevleri olduğunu beyan etti.
Başkan, İddialarla ilgili olarak;
GENEL MERKEZİMİZİN BU KONUYLA İLGİLİ BASKISI, İMASI VE YORUMU DAHİ BULUNMAMAKTADIR
"Öncelikli olarak Genel Merkezimizin bu tür konularda baskısı, yorumu, iması bulunmamakla beraber biz hassasiyetimizi korumakta, yargıya götürülecek iş ve işlemler hakkında titizlikle incelemelerimiz devam etmekte olup, müfettiş incelemelerinden sonra da hangi konu olursa olsun gereği tereddütsüz yapılacaktır.
İTFAİYE’DEN MAZOTLA İLGİLİ DOKÜMANININ RESMİ GEÇERLİLİĞİ YOK
İddia edildiği gibi yandaş arabalarına mazot konulduğuna dair el yazısıyla tutulmuş bir kayıt defteri sosyal medyada dolaşmaktadır ama bu kayıt defterinin resmi geçerliliği yoktur. Gerek medyada, gerekse sosyal medyada ve halk arasında bu konuyla ilgili ciddi dedikodular bulunduğu bilgimiz dahilindedir. Şu da bir gerçek ki iş makinelerinin önceki döneme göre daha çok çalışmasına rağmen mazot tüketiminde önemli azalma ve tasarruf sağlanmıştır. Bu konu da takibimiz atında olup yargıya taşınacak nitelikte bir belgeye ulaşıldığında yargıya taşımakta tereddüt edilmeyecektir.
MYO İLE İLGİLİ İDDİALARIN MUHATABI DERNEK VE İŞ ADAMLARINDAN PARA TOPLAYANLARDIR
İddialardan biri de yine halk arasında, medyada ve sosyal medyada çokça sözü edilen İskilip Meslek Yüksek Okulu inşaatının yapımında yapıldığı söylenen yolsuzluklarla ilgili iddialar önceki dönem kurulan derneğin sorumluluğundadır. İş adamlarından toplanan para, emtia ve nerede kullanıldığına dair Belediyede belge bulunmamakla birlikte Belediye bütçesinden çıkan ödemeye rastlanmamıştır. Bu iddialarla ilgili sorumluluk ve açıklama yapması gereken kurum inşaatı yapan müteahhit, iş adamlarından para toplayanlar ve dernek yöneticileridir. Belediye dışı bir faaliyet olduğu için yasal işlem başlatma yetkimiz bulunmamaktadır
Ayrıca Rektörle görüşmemizde buranın devlet imkanları ile tamamlanması zor gözükmektedir. Tamamlanması için Belediye olarak her türlü girişimlerimiz devam etmektedir"
TEMİZLİK İHALESİNDE RAKAM FARKI BÜYÜK AMA KURAL HATASI YAPILMAMIŞ
Belediye Başkanı Ali Sülük Temizlik ihalesi ile ilgili olarak, " Temizlik işlerini bildiğiniz gibi Belediye bünyesine aldık ve önemli tasarruf sağladık. Arada çok büyük rakam farkı olmasına rağmen yaptığımız incelemelerde evrak hatası bulunamamıştır. Müfettiş incelemelerinden sonra kesin bir şey söylenebilir" dedi.
İTTİFAKTA UYUMSUZLUK SÖZ KONUSU DEĞİL
Belediye Başkanı Ali Sülük "Cumhur ittifakımızın iki partisi olan partimiz Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti arasında her hangi bir uyuşmazlık söz konusu değildir. Belediye Başkanı olarak biz ve Parti Teşkilatlarımızda bilgilendirme ve işbirliği konusunda her hangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. İskilip’in faydasına olacak her işte iş birliği ve görev dağılımı konusunda da ittifakımız tam bir uyum içinde çalışmaktadır" dedi.
Haber:http://iskilipost.com

Etiket : Başkan, Sülük, açıklama, yaptı,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Siyaset | Tarih : 15.11.2019 22:15:45 | Hit : 198 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.