» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4448337

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Turizm Haftası Etkinliklerinde İskilip Farkı

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kültür Sanat Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Turizm Haftası nedeniyle Çorum Valiliği tarafından düzenlenen etkinliklerin bir ayağı da İskilip’te gerçekleştirildi.

Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İskilip Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlik İskilip şehir parkında yapıldı. Etkinliğe İskilip Kaymakamı Şuayip Gürsoy, Belediye Başkanı Recep Çatma, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlik kapsamında İskilip’te üretilen süs eşyası ve hediyelik eşyalar ile İskilip Halk Eğitim Merkezi, ve İskilip Meslek Yüksek Okulu tarafından üretilen ürünler sergilenerek halkın beğenisine sunuldu.

Etkinlikte konuşan İskilip Kaymakamı Şuayip Gürsoy, Çorum’da turizm denince akla gelen bir kaç ilçeden birinin İskilip olduğunu söyledi. İskiliplilerin de bu turizm potansiyeline sahip çıkmadı gerektiğini kaydeden Gürsoy, "İskilip tarih, kültür ve turizm bakımından büyük bir potansiyele sahip. Fakat biz İskilip olarak bunu fazla kullanamıyoruz. Bu turizm konusu sadece kaymakamlık ve belediyeye bırakılacak bir iş değil. İskilip bir çok ilçenin sahip olmadığı güzelliklere sahip. bunları en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Son bir yılda Malezya’dan dünyanın diğer ucundan insanlar geldi İskilip’e. İskilip’in değerlerine sahip çıkmak ve bunları insanlara iyi tanıtmak zorundayız" diye konuştu.

İskilip’te alt yapı çalışmalarını büyük bir hızla gerçekleştirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Recep Çatma ise sosyal kültürel çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. İskilip’in 5 bin yıllık bir geçmişse sahip olduğunu kaydeden Çatma, "ahşap evleri, bozulmamış mahalle kültürü ve bir çok değeriyle turistik gezilere açıktır" dedi.

Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk oyunları ekibi tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu.

Etkinliğe Bakanlık Uzmanı Yılmaz Sarıoğlu ise Turiste nasıl davranılması gerektiği, iletişim ve hijyen kuralları hakkında bir seminer verdi.

Etkinlikte İskilip Kaymakamı Şuayip Gürsoy ve Belediye Başkanı Recep Çatma’nın konuşmalarının ardından İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Derneği’nin (İSDAK) turizm ve doğa sporlarına yönelik çalışmaları dernek başkanı Hasan Güçlü tarafından açıklandı. İSDAK tarafından etkinlik alanına bir de örnek mini kamp alanı kurularak vatandaşlar doğa sporları konusunda bilgilendirildi.

Konuşmaların ardından Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Etkinlik ürünlerin sergilendiği standlarınların gezilmesinin ardından sona erdi.

2014’TE İSDAK ARACILIĞIYLA İSKİLİP’E 2294 TURİST GELDİ

İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Derneği (İSDAK) Başkanı Hasan Güçlü, derneğin 2014 yılı faaliyetleri ve 2015 yılı hedeflerini açıkladı.

Çorum Valiliği’nin 39. Turizm Haftası etkinliğinin İskilip programında konuşan İSDAK Başkanı Hasan Güçlü, geçtiğimiz yılın Haziran ayında faaliyete başlayan İSDAK’ın kısa sürede büyük işler başardığını söyledi. Yaklaşık 10 ay önce kurulan İSDAK’ın bu süre zarfında onlarca doğa yürüyüşü ve sosyal, kültürel faaliyet gerçekleştirdiğini kaydeden Güçlü, "2014 yılının son altı ayında 944’ü yabancı 1350’si yerli toplam 2294 turist derneğimiz aracılığıyla İskilip’e geldi. Gelen bu turistlerin bir kısmı doğa yürüyüşü bir kısmı sosyal faaliyetlere katılmak üzere geldi. Gelen bu turistlerin İskilip’e sağladığı maddi katkı oldukça büyüktür" dedi.

Güçlü 2015 yılı için hedeflerini ise şöyle açıkladı: "2015 yılında öncelikli hedefimiz doğa yürüyüşlerimizi arttırmaktır. 2015 yılında ayrıca tiyatro kulübü kurma, Oryantiring spor dalında çalışmaları ve 2500 yabancı, 3000 yerli katılımcı ile yürüyüşler düzenlemek hedeflerimizdendir."
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler

Etiket : Turizm, Haftası, Etkinliklerinde, İskilip, Farkı,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Kültür Sanat | Tarih : 16.04.2015 23:21:03 | Hit : 1618 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.