» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4447283

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Toprak Bayramı Farklı Etkinliklerle Kutlandı

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kültür Sanat Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Son yıllarda kutlanmaya başlayan Toprak Bayramı etkinliklerine Çorum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bu sene farklı kutladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile çalışmalara başlayan Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Resim, Kompozisyon Şiir dallarında yarışma düzenlemiş ve dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Kategorilerine ve derecelerine göre Öğrencilere Bisiklet ve Okullarına ise yazıcı hediye etti. Ayrıca bu sene farkındalık yaratmak amacıyla dereceye giren ve gönüllü öğrenci ve katılımcılarla birlikte "Toprak bayramında hep birlikte doğadayız." sloganıyla 1500 rakımlı İskilip Akpınar köyünde kamp ve 1836 rakımlı Sakar öküz eteklerine kadar dağ yürüyüşü faaliyetinden sonra uçurtma şenliği düzenledi. Etkinlik kapsamında öğrenciler ve katılımcılar doğada bir gece ve trekking yapma imkânına sahip oldular. Kamp, Yürüyüş ve Uçurtma etkinlikleri yaklaşık 110 kişi ile gerçekleşti.

Çorum İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğünün organizasyonu ve İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği (İSDAK)’ın rehberliğinde gerçekleşen etkinliğe Çorum ve İskilip’ten kamu kurumları da destek verdi. Yapılan Etkinliğe Çorum ve İskilip’te bulunan ortaokul ve lise düzeyindeki öğrenciler, Kurum çalışanları, İSDAK üyeleri ile Amerika’dan İskilip’e Kızılırmak Havzası Gastronomi Yürüyüş rotasını tamamlamak için gelen bayan Candace Strong’da katıldı. Doğa harikası güzelliklerin daha fazla tanıtılması gerektiğini, kendisinin ise İsdak’ın yaptığı etkinlikleri internetten bulduğunu ve kamp ve doğa yürüyüşünde emeği geçenlere Türkçe olarak "Her Şey İçin Teşekkür Ederim" sözleri ile tamamladı.

Etkinlik alanında Doğa, Yaşam, Kamp hayatı gibi konularda İSDAK tarafından bilgilendirici eğitimler teorik ve uygulamalı olarak verildi.

Etkinliğin gerçekleştiği Akpınar Köyünde açıklama yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Erkan Elfaz Ermiş; "Bu gün burada toprak bayramı münasebetiyle toprak kampındayız. bu haftaki etkinliklerimizde daha öncesinden planladığımız milli eğitim müdürlüğümüzle beraber ilk okul ortaokul lise öğrencilerine şiir resim kompozisyon yarışması yapmıştık. Bu yarışmalar neticesinde dereceye giren çocuklarımıza birinci ikinci ve üçüncülerine birer bisiklet hediye ettik. ikincilerin okullarına birer yazıcı hediye ettik ve akabinde de toprak bilincini aşılamak insanların doğal yaşamla bütünleştirmek amacıyla varlığımızın sebebi olan toprağı insanlarla bir kez daha tanıtmak amacıyla bu kampı düzenledik. bu kampta çocuklara gece çeşitli eğlenceler düzenlendi ve eğitimler verildi. Gündüzünde ise doğada yürüyüş yaparak uçurtma şenliğiyle programımızı sonlandıracağız. Programımıza birçok kurum ve kuruluş destek verdi. İskilip Kaymakamlığına, Çadırların teminde Migros’a, Kumanya ve yiyeceklerin temininde Güpretaş’a, Hediyelerin temininde Toprak Sanayicileri Kooperatifine, Mat ve kam petler için İl jandarma Komutanlığına ve İskilip’te faaliyet gösteren İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Derneği (İSDAK) teşekkür ederim. Bu kamp çocuklar için belki de bir ilkti hayatlarında unutamayacakları bir anı olarak kalacak, sabah yaptığımız gözlemlerde de güzel sonuçlar elde ettik. Hepsi memnun kalmıştır. Her ne kadar yoğun yağmur yağışı olsa da kampımızı, doğa yürüyüşümüzü ve uçurtma şenliğimizi tamamladık. Ülkem adına toprak bayramının kutlu olmasını diliyorum" dedi.

İsdak Başkanı Hasan Güçlü ise; bu tür etkinlikler bizleri memnun etmektedir. Öğrencilerimiz ve ilk defa kamp ve doğa yürüyüşü yapan katılımcılarımızın tekrarı ne zaman olacak sorusunu sormaları ise etkinliğin amacına ulaştığını, ayrıca ilk defa İskilip ve köylerimize gelenlerin ise Karadenizden bir farkının olmadığı doğa güzelliklerinin tanıtımını yapmak ise bizi ayrıca mutlu etti. Emeği geçen İskilip Kaymakamlığımız, İl Tarim Gıda ve Hayvancılık Müdürümüz sayın Erkan Elfaz Ermiş ve personeline teşekkür ederim. Dedi.

iskilip.org Resimler

Etiket : Toprak, Bayramı, Farklı, Etkinliklerle, Kutlandı,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Kültür Sanat | Tarih : 12.06.2015 15:45:16 | Hit : 1535 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.