» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1563

 • Okunma Sayısı 4124161

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» TBMM fotoğrafcıları İskilip'teydi

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kültür Sanat Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü sanatçıları İskilip’i çekti. Cumartesi günü kulüp lideri Fikret Dadaş ile birlikte sabah erken saatlerde İskilip’e gelen fotoğraf sanatçıları Serpil Yıldırım, Ali Gümüş, Fahriye Gökşen, Nursen Hat, Eylem Sakcı, Nurdan Par Aslan, Necla Erdoğan, Evren Tural, Zühdü Bilgin, Sare Üçoz, Yusuf Arslan, Aliye Tosun, Hilmi Ayhan şehir merkezinde başlattıkları çalışmalarını akşam Kızılırmak barajında gün batımını çekerek tamamladılar.

Fotoğraf sanatçıları şehir merkezinde kral mezarlarını, demirciler ve kalaycılar arastalarını, restorasyonu yapılan ayakkabıcılar arastasını, semerciler, sepetçiler, sallilerbaşı çarşılarını, Temenna mahallesinde bulunan konakları, İskilipli Atıf Hoca Anıt Mezar ve Külliyesini, çeşitli mahallelerde İskilip’in tarihi ev ve kapılarını görüntülediler.

TBMM Fotoğraf Kulübü fotoğraf sanatçıları çalışmalarının ikinci kısmında İskilip’e bağlı Elmalı ve Aluç köylerinde devam ettiler. Elmalı köyünde evlerde bulunan sepet atölyelerinde sepet yapımı, Aluç köyünde doğa ve insan manzaraları çekimleri yaparak sürdürdüler.

Akşam saatlerinde gün batımını çekmek için Obruk Barajı çevresine giden 15 kişilik fotoğraf sanatçısı burada akşam saatlerine kadar çalıştılar. Günbatımı çekiminden sonra İskilip’ten ayrılan ekip kendilerine bu imkanı sağlayan İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma’ya teşekkür ettiler. Sanatçılar çektikleri fotoğrafları ileriki aylarda İskilip’te sergileyeceklerini belirttiler.

Fotoğraf çekimleri esnasında hoş geldiniz ziyaretinde bulunan Belediye Başkanı Recep Çatma fotoğraf sanatçıları ile uzun süre sohbet ederek İskilip hakkında detaylı bilgiler verdi. Başkan TBMM Fotoğraf sanatçılarına İskilip’in tanıtımına bulundukları katkıdan dolayı teşekkür ederek İskilip turizmini ve tanıtım çalışmalarını geliştirecek faaliyetlerin her zaman yanında olacaklarını beyan etti.

Etiket : TBMM, fotoğrafcıları, İskilipteydi,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Kültür Sanat | Tarih : 11.05.2014 11:14:27 | Hit : 2636 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.