» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4449091

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Mangala'da dereceye girenler

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kültür Sanat Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip Kaymakamlığı, Türk topluluklarında 4 bin yıllık geçmişe sahip strateji ve zeka oyunu 'mangala'yı öğrencilere tanıtmak için 2 ay önce çalışma başlatmıştı. Çalışmalar kapsamında mangala oyun takımından 100 adet alınmış ve ilçede bulunan okullara dağıtımı yapılarak gönüllü öğretmenlere mangala eğitimi verilmişti.
İskilip Kaymakamlığı, Türk topluluklarında 4 bin yıllık geçmişe sahip strateji ve zeka oyunu 'mangala'yı öğrencilere tanıtmak için 2 ay önce çalışma başlatmıştı. Çalışmalar kapsamında mangala oyun takımından 100 adet alınmış ve ilçede bulunan okullara dağıtımı yapılarak gönüllü öğretmenlere mangala eğitimi verilmişti.

İskilip Kaymakamlığı 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında her okula yaklaşık 10’ar adet mangala seti aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu setler okullara dağıtıldı. Koordinatör okul olan Sakarya İlkokulu’nda düzenlenen "Mangala" kurusunda toplam 13 öğretmene mangala eğitimi verildi. Kursa katılan tüm öğretmenler mangala oyununun tüm çocuklara öğretilmesi için görev yaptıkları okullarda çalışmalar başlattı. İlçede bulunan her okul kendi öğrencileri arasında turnuva yaparak ilçe genelinde yarışmaya katılacak öğrenciyi belirledi.

Yapılan yarışmalar sonrasında ise kendi okulunda birinci olan 12 ilkokul ve 13 ortaokul öğrencisi İskilip Kaymakamlığı tarafından Sakarya İlkokulu’nda düzenlenen "Mangala Turnuvası"na katılmaya hak kazandı.

Sabah başlayan turnuva gün boyu devam etti. Öğrenciler dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı.

İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy, Belediye Başkanı Recep Çatma, İskilip Meslek Yüksek Okulu Müdürü Muammer Cengil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Selvi, İlçe Emniyet Müdürü Cihan Ercan, İskilip Ziraat Odası Başkanı Kamil Akdoğan’da düzenlenen yarışmaya katılarak öğrencilerin turnuva heyecanına ortak oldu.Turnuva sonunda ortaöğretimlerde Çatkara İlköğretim Okulu’ndan Arif Küçük birinci, Ebussuud İlkokulundan Rumeysa Şen ikinci, Azmimilli İlkokulu’ndan Samet İmal ise üçüncü oldu.

İlkokullarda ise Atatürk okulundan Salim Emre Unutmaz birinci, Ebussuud okulundan Mehmet Onur Düşün ikinci, Paşaçayırı Fatih Koz okulundan İsmail Kılpelit üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Gürsoy ve Belediye Başkanı Recep Çatma tarafından takdim edilirken, turnuvaya katılan 25 öğrenci madalya ile ödüllendirildi.Sakarya İlkokulu Müdürü Durmuş Akbulut’a, Müdür Yardımcısı Mehmet Kör’e, öğretmenler Ayfer Hazır’a, Hakan Bayrak’a, İlker Yıldırım’a, Mahmut Özkoca’ya, Ömer Delibaş’a ve Çağla Tuz’a turnuvadaki katkılarından dolayı Kaymakam Gürsoy, tarafından başarı belgesi verildi.
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler

Etiket : Mangalada, dereceye, girenler,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Kültür Sanat | Tarih : 19.04.2014 09:11:28 | Hit : 3199 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.