» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1563

 • Okunma Sayısı 4115803

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Malezya'dan gelip İskilip Dolması'nı çekecekler

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kültür Sanat Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

T.C Kuala Lumpur Büyükelçiliği Basın Müşavirliği ve Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü aracılığıyla 30 gün boyunca Türk yemeklerini çekecek olan Televizyon ekibi İskilip’e de gelecek. TV3 Kanalının "Spice Routes" (Baharat Rotası) programı Türkiye’de sadece Erzurum, Karaman, Kapadokya ve İskilip’te çekimler yapacak.

"Spice Routes" program ekibi, Erzurum’da Cağ kebabı, Karaman Devle’de peynir, Kapadokya’da kırmızı peri bacalarının önünde yöresel yemekler, İskilip’te ise "İskilip Dolması"nı çekecekler.
Media Prima şirketine bağlı TV3 kanalında "Spice Routes" (Baharat Rotası) programı 7 yıldır beğeniyle izleniyor. Program Malezya, Singapur ve Endenozya’da takip ediliyor.

Güney Asya ülkelerinin en önemli besin kaynağını pirinç oluşturduğu için pirinç yemeklerinin içerisinde ilk sırayı alan İskilip Dolması 300 milyonluk coğrafyada gösterilecek. İskilip Dolması, Prof. Dr. Vedat Milör tarafından hazırlanan televizyon programı "Tadı damağımda" da gösterilmiş ve 5 yıldız almıştı. Ünlü gurme Vedat Milör’ün programının ardından hafta sonları ilçe dışından dolma yemek için gelenlerin sayısında gözle görülür artış yaşanmıştı.
Restorasyon çalışmaları ile birlikte turizm alanında mesafe alan İskilip’te programın yayınlanmasından sonra Malezya, Endonezya, Çin,Tayland ve Japonya’dan Türkiye’de lezzet turu yapan turistlerin gelmesi ön görülüyor. Malezya’nın TV3 Spice Routes program ekibi 22 Mayıs’ta İskilip’te olacak.

TV PROGRAMLARININ İSKİLİP’E MALİYETİ OLMUYOR

İskilip’e gelecek olan Spice Routes program ekibi dolma ve diğer giderleri kendi bütçelerinden karşılayacaklar. Geçen hafta Malezya’dan gelen Al Hijra TV’de masraflarını kendi bütçelerinden karşılamışlar konaklamayı ise Yazmalı Konak’ta Belediyemiz sağlamıştı.

EV SAHİPLİĞİNİ İSKİLİP BELEDİYESİ YAPACAK
Malezya TV3 Spice Routes ekibine Belediyemiz ev sahipliği yapacak. Belediye Başkanımız Recep Çatma " İlçemizde tanıtımı yapılarak turizm yolu açacak olan birbirinden güzel konular var. İskilip’in tarihi ve kültürel zenginliklerinin tanıtımının devamından yanayım. Bunu yaparken belediyeye külfet getirmeyecek imkanları değerlendiriyoruz" diye konuştu.

Etiket : Malezyadan, gelip, İskilip, Dolmasını, çekecekler,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Kültür Sanat | Tarih : 19.04.2014 09:13:06 | Hit : 2641 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.