» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1562

 • Okunma Sayısı 4047124

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Malezya'dan gelecekler

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kültür Sanat Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

T.C. Kuala Lumpur Büyükelçiliği Basın Müşavirliği ve Kültür ve Tanıtma Müşavirliği organizasyonu ve THY Kuala Lumpur Müdürlüğü desteği ile Malezya'dan Ali Hakan Arar, Kom Cheong Loh, Hoe Thong Condrad Wee, Ahlan Kit, Mdm Poh Chee Wong, Tai Wai Chong’dan oluşan seyahat acentesi yöneticileri beraberinde Jalan Jalan Travel Magazine adlı turizm dergisi yazarı Dermin Teh, tarihi ve turistik mekânların dış turizme hazır hale gelmesine dönük yapılan çalışmalara katkı sağlamak amacıyla Türkiye gezilerinde İskilip'e de ziyaret gerçekleştiriyorlar.
T.C. Kuala Lumpur Büyükelçiliği Basın - Kültür ve Tanıtma Müşavirlikleri Malezya’nın turist potansiyelini ülkemize yönlendirmek için yoğun gayret sarf ediyorlar. Her yöresi tam anlamıyla bir açık hava müzesi olan ülkemizin köklü tarihi mirası ve zengin kültürel dokusu diğer toplumların olduğu gibi Malezya toplumunun da oldukça ilgisini çekiyor. İlgiyi canlı tutabilmek ve bir adım öteye taşıyabilmek adına Malezya yazılı ve görsel basını ve seyahat acentelerinin ülkemize dönük faaliyetlerine imkanlar ölçüsünde katkı sağlamaya çalışıyorlar. Malezya toplumunun ülkemize duyduğu ilginin ve sempatinin canlılığını koruyabilmesi ve harekete geçirilmesinde turizm alanındaki girişimcilerin katkıları ve medyanın desteği göz ardı edilemez.
Malezya Tur ve Seyahat Acenteleri Birliği Fuarı Matta Fair her yıl yaklaşık 100 bin katılımcı ile icra ediliyor.
Bu çerçevede İskilip’e gelecek acente sahipleri ve turizm yazarı İskilip Kaymakamlığı ve İskilip Belediyesince ağırlanacaklar. Firma direktörleri 14 Haziran’da İskilip’te olacaklar. Acenteler, dış turizme dönük yapılması gerekenlerin belirlenmesinde yardımcı olacaklar. Yetişmesi halinde Eylül ayındaki Matta Fuarı’nda bölgeye dönük turların da satışının planlanması amaçlanıyor
İskilip, tarihi dokusuyla birlikte mutfak kültürüyle de öne çıkıyor. Özellikle 14 saat gibi uzun süre pişen dünyanın tek yemeği İskilip Dolması uluslar arası üne sahip. Dolma, lezzet yolculuğuna çıkanlar için ayrı bir anlam ifade edecek.


Etiket : Malezyadan, gelecekler,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Kültür Sanat | Tarih : 10.06.2014 14:59:24 | Hit : 2084 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.