» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1613

 • Okunma Sayısı 4241606

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Malezya dan geldiler gezdiler

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kültür Sanat Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Önceden planlanan Malezya ve uzak doğulu turistleri İskilip’e çekmek amaçlı program çerçevesinde 14- 15 Haziran tarihlerinde Malezyalı turizm acente yetkilileri İskilip’e çalışma ziyaretinde bulundular.
Acente direktörü Ali Hakan Arar ile birlikte Malezyalı turizm acentesi sahipleri Condrad Wee, Ahlan Kit, Mdm Poh Chee Wong, Tai WaiChong ve Jalan Jalan Travel Magazine adlı turizm dergisi yazarı Dermin Teh 14 Haziran Cumartesi günü İskilip’e geldiler.
İskilip’e gelişlerinde Kaymakam Şuayib Gürsoy, Belediye Başkanı Recep Çatma ve gezide eşlik edecek ekip tarafından karşılanan heyet kendilerine ikram edilen yöresel yemeğimiz İskilip dolmasını tattıktan sonra şehirde Kaya Mezarlarını, İskilip Kalesini, arastaları, restorasyon uygulaması tamamlanan çarşı ve konakları, doğal dokuyu gezerek değerlendirmelerde bulundular. Cumartesi günü gece geç saatlere kadar çalışan heyet Belediyemizce restore edilen konaklardan birinde misafir edildiler.
15 Haziran Pazar günü İskilip Meslek Yüksek Okulunun açmış olduğu Çatalkara Kültür Sanat evindeki sergiyi gezen konuklar buradan İskilip’teki restoran ve lokantaların misafir ağırlama ve sayısal yeterlilikleri ile hizmet kalitesinin düzeyini incelediler.
İskilip’te kaldıkları süre içinde sürekli ve yoğun bir tempoyla çalışan turizm acente yetkilileri iki günlük ziyaretin ardından akşam saatlerinde İskilip’ten ayrıldılar.
Acente direktörü Ali Hakan Arar İskilip’te farklı tarihi ve kültürel zenginliklerin var olduğuna dikkat çekerek uzak doğulu turistlerin ilgisini çekecek çok sayıda tarihi eser, kültür varlıkları, yöresel lezzet ve bir çok önemli unsur bulunduğunu beyan etti. Arar, İskilip için kısa, orta ve uzun vadede yapılması gerekenler hakkında Büyükelçilik düzeyinde değerlendirme raporu hazırlanıp kısa sürede İskilip’e ulaştıracaklarını, bu gezi ile tarihi İskilip şehrinin önemli bir avantaj elde ettiğini belirterek heyeti en iyi şekilde konuk eden Kaymakam Şuayib Gürsoy’a, Belediye Başkanı Recep Çatma’ya ve emeği geçenlere teşekkür etti.
iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler

Etiket : Malezya, geldiler, gezdiler,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Kültür Sanat | Tarih : 16.06.2014 13:17:43 | Hit : 2443 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.