» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1563

 • Okunma Sayısı 4124180

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Malezya Al Hijra Televizyonu İskilip’te

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kültür Sanat Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Malezya, Singapur ve Endonezya’da izlenen Al Hijra televizyon kanalı Ramazan ayında gösterilmek üzere İskilip’te çekimler yapıyor.

Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Malezya’da bulunan Türk Büyükelçiliği Basın müşavirliği aracılığı ile Türkiye’ye gelen televizyon ekibi Hatay, Mardin, İstanbul ve Bursa’da çekimler yaptıktan sonra İskilip’e geldiler.

Çorum Valiliği, İskilip Kaymakamlığı ve İskilip Belediyesi’nin ev sahipliğinde çekimler yapmaya başlayan AL HİJRA televizyon ekibi, İskilip’in tarihi mekânlarında anlatımlarda bulunacaklar. Kısa bir İskilip turu yapan "Ayat riwat" programı ekibine İlçe Kaymakamı Şuayib Gürsoy Seyirtepe’de İskilip Dolması ikramında bulundu. İskilip Kalesi, kral mezarları ve Bedri Rahmi Eyüboğlu Sergi Salonunu gezen ekip, kütüphane de bulunan el yazması eserleri de görme imkanı buldular. Program sunucusu Mu’adhz bin Dzulkefly yaptığı açıklamada İskilip’in tarihi dokusundan ve tarihi şahsiyetlerinden etkilendiklerini ifade etti. Program ekibi İskilipli Atıf Hoca’nın mezarını da ziyarette bulunarak dua ettiler.

AL HİJRA Televizyon ekibi, İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy’u ve İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma’yı da makamlarında ziyaret ettiler. Kaymakam Gürsoy, İskilip’in tarihi ve kültürel değerlerinin üst seviyede olduğunu ifade ederek gelen televizyon ekiplerinin ilçenin tanıtımına katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Recep Çatma’da televizyon ekibine ilçenin sembolü haline gelen İskilip kapısı maketi hediye etti. Çatma burada yaptığı konuşmada AL HİJRA Televizyon ekibini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek "300 milyonluk bir coğrafyaya yayın yapan Al HİJRA Televizyonunun İskilip’e yer vermesinden dolayı şahsım ve hemşerilerim adına teşekkür ederim" dedi.
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler

Etiket : Malezya, Hijra, Televizyonu, İskilipte,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Kültür Sanat | Tarih : 10.04.2014 09:35:39 | Hit : 2643 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.