» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4445601

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» İSDER den ziyaret

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (1) Beğenmeyenler (0) Toplam (1)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   bilal(+1),
Beğen Beğenme
Kültür Sanat Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Başkanlığını Şaban Gündüz’ün yaptığı İstanbul’daki İskilipliler Derneği (İSDER) 70 kişilik ekiple İskilip’e gezi düzenledi.
Aralarında Osmanlı arşivi uzmanı Şakir Duran, Çekva (Çorum Eğitim Kültür Vakfı) Müdürü Erdal Karslı, Gaziler Derneği Başkanı Sururi Onan bazı Çorum dernekleri ile İskilip’i gezmek isteyenlerden oluşan 70 kişilik misafir otobüsü 17 Mayıs Cumartesi günü sabah saatlerinde İskilip’e geldi. Misafirleri, İskilip’e gelişlerinde İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma karşıladı.
Misafirler ilk olarak İskilip Akşemseddin öğrenci yurdunda kahvaltı yaptılar. Kahvaltı sonrası Belediye Başkanı Recep Çatma konuklarla ayrı, ayrı tanışıp kendilerini İskilip’te görmekten duyduğu memnuniyeti belirterek kısa bir bilgilendirme konuşması yaptı. Başkan Çatma konuşmasında İskilip’in sosyal ve ekonomik gelişmesinde en önemli unsurlarından birinin turizm olduğuna vurgu yaptı. Başkan Recep Çatma İskilip’te kapsamlı bir altyapı çalışmasının sürdüğünü, ilaveten sıcak su sondaj çalışmasında 750 metre derinliğe inildiğini, yakında Kaplıca müjdesini de vermek istediklerini, 2015 kışında ise İskilip’te Doğalgaz kullanımına başlanacağını, İskilip kalesini turizme açmak için yoğun bir çabanın devam ettiğini, içme suyu, yağmur suyu altyapı çalışmaları ile birlikte Temmuz ayında da elektrik hattının da yeraltına alınacağını, altyapı çalışmalarının ardından kente turist çekecek, dinlenme ve konaklama mekânları yapımı projelerini uygulamaya koyacaklarını beyan etti. Başkan İskilip’e gezi düzenleyen tüm misafirlere Belediye olarak üzerlerine düşen katkıyı sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
Konuklar adına konuşan İsder Başkanı Şaban Gündüz İskilip’e gelişlerinde gördükleri sıcak ilgiden memnuniyet duyduklarını, Belediye Başkanı Recep Çatma’nın kendilerini karşılama nezaketinde bulunmasından son derece mutlu olduklarını, ilerleyen günlerde İstanbul’dan İskilip’e daha çok turist getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Gündüz, Belediye Başkanı seçilmesinden ve göreve geldiği ilk günden bu yana gayretli çalışmalarından dolayı Başkan Recep Çatma’ya İstanbul’daki İskilipliler adına teşekkür plaketi takdim etti. Başkan da konuklara İskilip Belediyesi kültür yayınlarından oluşan kitap setleri hediye etti.
Kahvaltı programından sonra İstanbul’un manevi fatihi Akşemseddin Hazretlerinin yaptırdığı cami ve ailesinin türbelerinin bulunduğu Evlik köyüne geçildi. Burada ziyaretler gerçekleştirilerek dualar okundu. Evlikten Kızılcabayır köyüne geçen kafileye burada İskilip Dolması ikram edildi. Akşam saatlerinde tekrar şehir merkezine dönen misafirler Şeyhyavsi camiinde yatsı namazını kıldıktan sonra İskilipli Atıf Hoca Anıt Mezar ve Külliyesini ziyaret ederek dua okudular. İstanbul’daki İskilipliler ve Turist kafilesi alışverişlerini yaptıktan sonra saat 24.00’te İskilip’ten Belediye yetkilileri tarafından uğurlandılar.
iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler

Etiket : İSDER, ziyaret,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Kültür Sanat | Tarih : 18.05.2014 16:01:29 | Hit : 2974 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.