» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4446774

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Doğa Sizi Çağırıyor Projesi

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kültür Sanat Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İl Özel İdaresi’nin geçtiğimiz yıl başlattığı "Doğa Sizi Çağırıyor Projesi" bu yıl da devam ediyor.

Basın İlan Kurumu Çorum Şubesi ve İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Derneği’nin(İSDAK) de desteklediği "Hitit Yürüyüş Yolu ve Kızılırmak Havzası Gastronomi Yürüyüş Yolu" etkinliğine Basın İlan Çorumu Çorum Şubesi Müdürü Osman Bolluk, İSDAK Başkanı Hasan Güçlü, yönetim kurulu üyeleri ve yerel gazeteciler katıldı.

Kızılırmak Havzası Gastronomi Yürüyüş Yolu’nun İskilip rotalarından Ahlatçık-Selbasan (iki buçuk kilometre) ve Selbasan-Akpınar (üç buçuk kilometre) yürüyüşlerinin ardından İskilip’te noktalanan gezide ilk durak Karaburun Köyü oldu. Karaburun Köyü Camisi’nin açılışına katılan gazeteciler burada bir süre İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma ile sohbet etti.

Camii açılışının ardından Selbasan-Akpınar yürüyüş yoluna hareket eden ekip 5 kilometre boyunca yürüdü. Bu arada İskilip Ulu Cami, Kaya Mezarları, tarihi Arasta, Yazmalı Konak, Çatalkara Kültür Sanat Evi İskilip Kalesi, Atıf Hoca ve Gülbaba Türbeleri, Bedri Rahmi Eyuboğlu Sergi Salonu, Şeyh Yavsi Camii gezildi.


Gezi fotoğrafları sergilenecek

Etkinlikle ilgili bir değerlendirme yapan Basın İlan İl Kurumu Çorum Şube Müdürü Osman Bolluk, ‘Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz bu gezi ile doğanın önemine vurgu yapmak istedik. Amacımız yerel basın mensuplarını bir araya getirerek kaynaşmalarını sağlamaktı. Bu ve bundan sonraki gezilerde çekilen fotoğrafları Çorum Belediyemizin katkıları ile sergileyeceğiz.’ dedi.

Bolluk ‘Bundan sonra bu ve buna benzer projeler gerçekleştirerek hem şehrimizin tanıtımına katkı sağlamak hem de yerel gazetecilerimize doğayla baş başa rahat bir nefes aldırmak istiyoruz." diye konuştu. Bolluk, Çorum ve ilçelerinin bir çok tarihi, doğal ve kültürel güzellikleri barındırdığına dikkat çekerek, "Halkımız buraları gezip görerek tarihine ve doğasına sahip çıkmalıdır’ vurgusunu yaptı.

İSDAK Başkanı Hasan Güçlü ise ‘Çorum yerel basın mensuplarını burada ağırlamaktan dolayı mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bizler dernek olarak ilçemiz tarihi ve kültürünü koruma noktasında faaliyetlerimizi sürdürüp elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.’ dedi.

Etiket : Doğa, Sizi, Çağırıyor, Projesi,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Kültür Sanat | Tarih : 14.04.2014 21:15:11 | Hit : 2891 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.