» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4447935

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Ankara'da İskilip Sergisi

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kültür Sanat Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Doğanay Sevindik eğitmenliğindeki Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) Belgesel Fotoğraf Atölyesi, Ekim-2012/Mayıs-2013 döneminde Çorum’un İskilip ilçesi ve köylerinde el sanatları fotoğraf çalışmasını gerçekleştirdi.
Yazmalı Konak Kültür Sanatevi iş birliği ile "İskilip ve Köylerinde El Sanatları" konulu fotoğraf sergisi Ankara'da CEPA Alışveriş Merkezi’nde 25 Mayıs 2013-Cumartesi günü saat 14.00 de açılacak. İskilip’li el sanatları ustalarının da açılışta aramızda olacağı sergi, 2 Haziran 2013 tarihine kadar izlenebilecektir.

Yapılan el sanatları örneklerinin de yer alacağı sergide; üç tekerli araba, tak tak araba, ayakkabı imalatı, ayakkabı tamiri, bardak, beşik, demir işleri, dokuma, deri tabaklama, ahşap halka, havan, ahşap iskemle, kafes, kağnı, kalay, kaşık, büyük kepçe, kerpiç dökme, keçeci, mes, oklava, ahşap oyma, taş oyma, saraç, saz yapımı, sedef kakma, semer, sepet, tıkır, tuz lambası, urgan, yazma baskı, yürüteç ve zurna yapımı fotoğrafları ile İskilip'in kültürel değerlerinden olan ceviz, iskilip dolması, leblebi ve tuz havzası fotoğrafları yer almaktadır. Fotoğrafların çerçevesi İskilip Halk Eğitim Merkezi marangoz atölyesi tarafından hazırlandı.
Sergide, atölye eğitmeni Doğanay Sevindik, asistanlar; Aysel Altun, Şengül Bekmez, Erdal Karaarslan, Ahmet Nureddin Kutlay ile atölye üyeleri Tuğçe Alpay, Ali Rıza Aslan, Uğur Atay, Serdar Bozkurt, Gökçe Çakır, Aysu Niksarlı, Murat Subaşıoğlu, İsmail Şekerci, Deniz Yıldırım ile misafir fotoğrafçı olarak İskilip Kaymakamı Mehmet Yılmaz, İskilip'te yaşayan Sabri Çiçekci, Kutay Çiçekci, Ömer Erdoğan ve Kadir Tahtacı ve Çorum’da yaşayan Arap Çataroğlu’nun fotoğrafları yer almaktadır.

Sergi salonunda şair-yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun gelini Hughette Bouffard Eyüboğlu 25-26 Mayıs günlerinde atölye çalışmasında yazma baskı, çocuklara kitap ayracı; kaşık ustaları da 1-2 haziran günlerinde kaşık yapacaklardır.

Sergi 8-9 Haziran 2013 tarihlerinde "İskilip Kapılar Sergisi" kapsamında İskilip’te Çatalkara Kültür Merkezi’inde ve 10-17 Haziran 2013 tarihlerinde AFSAD’ın düzenlediği Atölyeler Ortak Sergisi’nde Ankara’da Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde izleyici ile yeniden buluşacaktır.

El sanatları ile ilgili bilgilerin de yer aldığı kataloğun ve fotoğrafların satışından elde edilen gelir ile İskilip'e bağlı Asarcık, Aşağı Örenseki, Beyoğlan, Çatkara, Çomu, Çukurköy, Karaburun, Kurusaray, Kuzuluk, Kuzköy, Sorgun, Şeyhköy, Yavu, Yerli ve Yukarı Örenseki köylerinde yer alan ilk ve ortaokullara kitap bağışı yapılacaktır.Etiket : Ankarada, İskilip, Sergisi,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Kültür Sanat | Tarih : 22.05.2013 20:44:37 | Hit : 5008 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.