» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4444993

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Akşamseddin Hz. İskilipten İstanbula ugurluyoruz

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kültür Sanat Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İstanbul’un fethinin 561. Yılı İskilip’te Fatih Sultan Mehmet’in hocası ve İstanbul’un manevi fatihi Akşemseddin Hazretleri’nin İskilip’ten İstanbul’a uğurlama haftası etkinlikleri başladı.

Akşemseddin Anadolu Lisesi Müdürlüğünce hazırlanan ve bu yıl İskilip’te 3.sü düzenlenecek "Akşemseddin Hazretlerinin İstanbul’a Uğurlanışı ve Fetih Kutlamaları" görkemli törenlerle kutlanacak.

Bu çerçevede;

26 Mayıs 2014 tarihinde başlayan fetih kutlamaları İskilip Meslek Yüksekokulunun İskilip Çatalkara Sanat ve Kültür Evi’nde saat 16:00’da açacağı resim sergisi ile start alacak. Yine aynı günün akşamında İskilip öğretmenevinde saat 20:30’da "Vatan Uğruna" isimli tiyatro gösterisi sunulacak.

Programın 2. gününde İskilip öğretmenevinde saat 20:30’de (Sevgi) isimli şiir dinletisi programı gerçekleştirilecek.

3.günde ise yine İskilip öğretmen evinde saat 20:30’de "Akşemseddin, Fatih ve Fetih" konulu konferans verilecek.

4.gün olan 29 Mayıs tarihinde saat 16:00’da Mehteran Bölüğü ile Akşemseddin’in İstanbul’a uğurlanışı okunacak dualar ile temsili olarak canlandırılacak. Yine aynı gün 29 Mayıs Perşembe günü akşam saat 19:00’da şehir parkı yanında mehteran konseri ve fener alayı gösterisi sunulacak.

30 Mayıs Cuma günü saat 10:00’da Evlik Köyü’ne gezi düzenlenerek Tarihi Evlik Köyü’nde Akşemseddin Hazretleri tarafından çivi kullanılmadan yaptırılan 600 yıllık ahşap camii, çilehane ve Akşemseddin Hazretleri’nin oğullarından Nur-ul Hüda ve ailesinin türbeleri ziyaret edilecek.

3 Haziran Salı günü İskilip Öğretmen evinde saat 20:30’de "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım" isimli sunulacak tiyatro gösterisinin ardından kutlama proğramı son bulacak.Etiket : Akşamseddin, İskilipten, İstanbula, ugurluyoruz,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Kültür Sanat | Tarih : 26.05.2014 18:39:59 | Hit : 2712 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.