» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4446150

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» 91. Yıl Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü ve 91 Fidan

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kültür Sanat Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip Kaymakamlığı, İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Derneği(İSDAK) tarafından Cumhuriyetin 91. Yılı etkinlikleri gerçekleştirildi. Etkinliklere İskilip Kaymakamı Şuayip Gürsoy, daire amirleri, 200 öğrencinin yanı sıra, Çorum Çıta Doğa Severler Grubu, Argun Baydan liderliğinde İstanbul Trekking Turkey Doğa Yürüyüş Grubu, İSDAK üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 12.30’da Ahlatçık Selbasan mevkiinden başlayan yürüyüş 4 km yürüdükten sonra Akpınar Köyü Karatepe(Zafer Tepe) mevkiine son buldu. İskilip Orman İşletme Müdürlüğünün katkılarıyla yürüyüşe katılanlar tarafından Cumhuriyetimizin 91. yılı anısına 91 adet karaçam fidanı dikildi.

Etkinliklerde bir konuşma yapan İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy yaptığı açıklamada şunları dedi;

"Cumhuriyetimizin 91. Yılı münasebetiyle resmi törenlerden sonra yaklaşık 200 kişilik öğrenci grubu yaklaşık 5 km’lik Cumhuriyet ve Doğa Yürüyüşünü gerçekleştirdik. Daha önce zafer bayramından bayrak dikerek adını Zafer Tepe olarak kabullendiğimiz tepede 91. Yıl anısına 91 fidanı öğrencilerimiz ve katılımcılarla birlikte diktik. Böylelikle Cumhuriyetin ilanını farklı bir etkinlikle kutlamış bulunduk. Bu güzergahı yürümeleri ve 91 adet fidanı dikmeleri, Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim ve İSDAK olarak gerçekleştiğimiz bu çalışmada etkinlikte bizlerle birlikte olan İSDAK dernek yetkililerine, öğretmenlerimize ve doğa aktivistlere teşekkür ederim" dedi.
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler
iskilip.org Resimler

Etiket : Cumhuriyet, Doğa, Yürüyüşü, Fidan,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Kültür Sanat | Tarih : 30.10.2014 10:44:04 | Hit : 1660 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.