» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1563

 • Okunma Sayısı 4124152

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Zübeyir Kemelek için mevlit

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi’nde tedavi gördüğü sırada geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Sivas Valisi Zübeyir Kemelek için Mevlid-i Şerif okundu.
Sivas Valiliği ve İl Müftülüğü tarafından Merkez Paşa Cami’nde düzenlenen program Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Mevlid-i Şerif okunmasının ardından İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Metin Bozkuş tarafından vaaz verildi. Bozkuş, her canlının mutlaka ölüm olayıyla karşı karşıya geleceğini hatırlatarak Vali Zübeyir Kemelek’e Allah’tan rahmet diledi.
Vaaz sonrası Sivas’ta görev yapan din görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticileri ile vatandaşlarında katkıda bulunmalarıyla okunan 300 hatmi şerifin duasını yapmak için kürsüye çıkan İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan dua öncesi kısa bir konuşma yaparak; "Vatandaşlarımızın refah ve mutluluğu için ağır hastalığına rağmen her zaman görevi başında bulunmakla fedakarca bir örnek sergileyen merhum sayın valimize Allah’tan rahmet diliyorum. Görevi süresince yaptığı hayırlı hizmetler inanıyorum ki günahlarına kefaret olacaktır" dedi.
Müftü Balkan’ın duasıyla son bulan Mevlid-i Şerif programına; Vali vekili Ömer Kalaylı, Vali yardımcısı Vefa Kaya ve Valilik Özel Kalem Müdürü Alper Duran ile resmi daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Program sonrası vatandaşlara Mevlid şekeri ve gül kolonyası ikram edildi.
MERHUM KEMELEK DOKTORLARI NAKİL KONUSUNDA UYARDI
Merhum Vali Zübeyir Kemelek’in karaciğer nakliyle ilgili araştırmalar devam ederken doktorları kesin bir dille uyararak nakil bekleyen başka vatandaşların sırasının alınmamasını istedi. Aynı uyarıyı nakil merkezine yattıktan sonrada yineliyerek " Kİmsenin hakkını üzerime geçirmeyin" dediği öğrenildi.iskilip.org Resimler iskilip.org Resimler

Etiket : Zübeyir, Kemelek, için, mevlit,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 01.03.2014 23:27:43 | Hit : 3351 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.