» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4446703

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» YEDAŞ’tan açıklama

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip ilçesinde yaklaşık 10 gündür devam eden olumsuz hava şartları enerji nakil hatlarının üzerini buzla kaplarken, YEDAŞ, enerji sürekliliği amansız bir mücadele örneği gösteriyor.
Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Şirketi (YEDAŞ), Çorum’un İskilip ilçesinde yaklaşık 10 gündür aşırı sis ve buna bağlı oluşan yaklaşık 40 cm’lik buza karşı ‘kesintisiz enerji’ çabası veriyor. Buz yükünün enerji nakil hatlarına zarar vermesi nedeniyle yaşanan elektrik kesintilerine anında müdahale ediyor. 24 saat aralıksız çalışan YEDAŞ Çorum İl Koordinatörlüğü, verilen çabanın doğa şartlarına karşı insan üstü bir mücadele olduğu vurgusunu yaptı.
Bölgede yaşanan olumsuz hava şartlarının enerji nakil hatlarına bağlı iletkenlerin kopmasına ve traverslerde bükülmelerin meydana gelmesinden kaynaklı zaman zaman elektrik kesintilerinin yaşandığı belirten Çorum İl Koordinatörlüğü yetkilileri, "Kesintisiz ve sürdürülebilir enerji için tüm ekiplerimiz sahadadır. Her türlü olumsuz hava şartlarına rağmen, kesintisiz ve kaliteli enerji sloganıyla yola çıkan YEDAŞ, en zor şartlara rağmen arızaları tespit edip, anında müdahale etme çalışmasını sürdürmektedir" dedi.
24 SAAT ARALIKSIZ SAHADAYIZ
Yetkililer, buzlanmaya karşı verilen mücadele ile ilgili şunları söyledi: "13 Ocak 2014 tarihinde daha da artan olumsuz hava şartları, İskilip, Bayat ve Uğurludağ ilçelerini besleyen Obruk HES. 477 iletkenli enerji nakil hattı ve alternatifi olan Çorum TM II -Tozluburun enerji nakil hattının arızalanmasına neden oldu. Arıza ekiplerimiz, ulaşmanın bile çok zor olduğu bölgelere giderek, akşam saatlerinde ilçelere elektrik vermeyi başarmıştır. Bölgede devam eden olumsuz hava koşullarından dolayı kısım kısım elektrik kesintileri yaşansa da arıza ekiplerimiz 24 saat kesintisiz elektrik için çalışmalarını sürdürüyor." dedi.

VATANDAŞ NE DİYOR

İskilip’te vatandaş açısından bakıldığında ise şaşkınlık gözleniyor. Anlık elektrik kesintileri ise ev aletlerinde ciddi hasarlara yol açıyor. Bazı iş yerleri çalışmalarını yürütemezken ilçe de jeneratör satışı patlama yaptı.

YEDAŞ yetkililerinin çalışmaları tamamlandı ilçeye elektrik düzenli olarak verilmeye başladı.

Etiket : YEDAŞtan, açıklama,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 16.01.2014 21:14:01 | Hit : 4317 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.