» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1683

 • Okunma Sayısı 4443655

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Türkiye'de 8 ilçeden biri İskilip

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Bakanlar Kurulu kararı çıkartmıştık 6 ay kadar önce, ilçelerimizden nüfusu 10 bini aşan yerler varsa onların elektrik abonelerinin yüzde 60'ının müracaat etmesi halinde BOTAŞ'ın oraya da doğalgaz iletim hattını götüreceğini söylemiştik. Ne yazık ki şu ana kadar 8 ilçemiz müracaat yaptı" dedi.

Enerji Sektörü İnsan Kaynakları Envarteri Projesi Doğalgaz Piyasası Sonuç Raporu tanıtım toplantısında Bakan Yıldız, Türkiye'nin çizdiği politika ve stratejiler çerçevesinde liberalleşmeyi ve özelleşmeyi tercih ettiğini ifade etti.

"TALEPLERİ DEĞERLENDİRECEĞİZ"

Bakan Yıldız, BOTAŞ tarafından 72 ile doğalgaz iletim hattı götürüldüğünü, bunların dağıtım hatlarının ihalesini EPDK'nın yapmaya devam ettiğini, 9 ilin programının Kurum tarafından açıklandığını belirterek, az talepte bulunan iller olduğunu ancak bu hizmetin buralara da götürüleceğini bildirdi. Yıldız, şunları kaydetti:
"Bir Bakanlar Kurulu kararı çıkartmıştık 6 ay kadar önce, ilçelerimizden nüfusu 10 bini aşan yerler varsa onların elektrik abonelerinin yüzde 60'ının müracaat etmesi halinde BOTAŞ'ın oraya da doğal gaz iletim hattını götüreceğini söylemiştik. Ne yazık ki şu ana kadar 8 ilçemiz müracaat yaptı. Herhalde yeterince duyuramadık diye düşünüyoruz. 200 civarında ilçe hedeflenmişti 10 bin nüfusun üzerinde ama 8 ilçemizin bu şartlara uyduğunu gördük. Bu manada ilerleyen süreçte diğer ilçelerimize de benzeri bir hizmet imkanı sunabilmek için gelen talepleri değerlendireceğiz ama öncelikle bu 8 ilçeye doğalgazı götürmüş olacağız."

Şu anda nüfusun yüzde 83'üne doğalgaz gittiğini anlatan Yıldız, özellikle meskenlerde, sanayide doğalgazın daha fazla kullanılması gerektiğini belirttiklerini söyledi. Yıldız, doğalgazın elektrik üretimindeki payının makul bir seviyeye düşürülmesi gerektiğini, 10 yıl önce yüzde 53 olan bu oranın şu anda yüzde 43'e indiğini ifade ederek, bunu yüzde 30'lar seviyesine indirmeyi, yerli ve yenilenebilir kaynakların payının artırılmasını amaçladıklarını dile getirdi.

Etiket : Türkiyede, ilçeden, biri, İskilip,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 05.11.2013 16:45:14 | Hit : 4430 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.