» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4448451

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Türk Eğitim sen sitesinde İskilip

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Görev süresi uzatılan müdürleri ile ilk kez ve yeniden görevlendirilen müdürlerde yaşanan torpil, adam kayırmacılık, hak gaspı okul müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı görevlendirmelerinde de yaşanmaktadır. Kendinden olmayanı ötekileştiren, onlara hayat hakkı tanımayan, yandaşlığı, kadrolaşmayı milli eğitimin her hücresine yerleştirmeye adeta ant içen anlayış ne yazık ki ülke çapında dalga dalga yayılmaktadır.
Sendikamıza bu konuda gelen belgeleri kamuoyuyla sık sık paylaşıyoruz. Bu kez de haksızlıkların adresi Çorum ilinin İskilip İlçesidir. Çorum’un İskilip ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine ilişkin Yönetmeliğin 23. Maddesi doğrultusunda okul müdürleri tarafından norm kadrosu boş bulunan Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcılıkları kadrolarına görevlendirilmesini istediği kişilerin isimleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirilmeye başlandı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SELVİ de, okul müdürlerinin müdür başyardımcılığı/müdür yardımcılığına görevlendirilmesini istedikleri kişilerin listesini bizzat kendilerinin getirmesini istemiştir.
İşin tuhaf tarafı okul müdürleri tarafından isimleri bildirilen kişilerin listelerine "Müdür Bey kendisinin bilgisi olmadan teklif yazılarını almayın diye emir verdi" denilerek, evrak girişi yapılmamıştır.
Daha sonra okul müdürleri tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SELVİ’ye görevlendirilmesi istenilen isimler sunulmasına rağmen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SELVİ, okul müdüründen listede ismi bulunan Türk Eğitim-Sen üyesi olan kişilerin isimlerinin listeden çıkarılmasını istemiştir.
Bu durumu yaşayan bir okul müdürünün evrak girişinin yapılmasını istemesi üzerine zimmet defterine ilçe milli eğitim müdürlüğünde görevli olan memur tarafından "müdür beyin emri ile yazı alınmadı" şeklinde beyanda bulunulmuştur.
Görüldüğü üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SELVİ; okul müdürlerine baskı uygulayarak, okul müdürünün inhası üzerine değil, kendi isteği üzerine teklif çizelgelerini hazırlatmaktadır. Yine aynı kişi, öğretmenlere müdür yardımcılığına taleplerini kayıtlı oldukları sendikadan istifa etmeleri halinde müracaat edebileceklerini söylemiştir. Allah’tan korkmayanların, kul hakkı yemeyi adet haline getirenlerin, ahlaksızlığı şiar edinenlerin başrolde olduğu ülkemizde bu yaşananlar kaygı vericidir.
Ey İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü sen kendini ne zannediyorsun?
Bu ülkenin orman kanunları ile yönetildiğine mi inanıyorsun?
İnsanları sendikasına göre ayırarak, onlar üzerinde Demokles’in kılıcı gibi durarak, onları korkutarak, sindirerek amacına ulaşacağını mı düşünüyorsun?
Sen kimsin ki Türk Eğitim-Sen üyelerinin isimlerinin listeden çıkarılması konusunda talimat veriyorsun?
Yasalar sana ne emrediyorsa onu yapacaksın! Ağababalarının emri ile değil, hukuk doğrultusunda hareket edeceksin! Senin görevin yandaşları ihya etmek, yalakalık yapmak değildir! Sendika ayrımı yapacaksan, insanlara eşit mesafede durmayacaksan, alın teri dökenlerin, emek verenlerin, bilgisi ve birikimiyle fark yaratanların değil, yandaş olanların yanında yer alacaksan senin yerin o makam hiç değildir!
Herkes bilmelidir ki; bu işin peşini asla bırakmayacağız. İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü, kendisini hukuktan üstün tutarak hareket etmesinin bedelini mutlaka ödeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
kaynak: http://turkegitimsen.org.tr/haber_goster.php?haber_id=16281

Etiket : Türk, Eğitim, sitesinde, İskilip,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 16.12.2014 20:27:25 | Hit : 1833 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.