» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1661

 • Okunma Sayısı 4366816

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» TARİHİ PROJENİN YAPIM İŞİNE BAŞLANIYOR

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip’in Şehir İçme Suyu Şebekesi yenileme işinin ihalesi 29 Aralık 2014 tarihinde İller Bankası tarafından yapılmıştı. İskilip’i kansorejen madde içeren asbestli borulardan kurtaracak alt yapı projesinin yer teslimi de dün yapıldı.

Dün İskilip’e gelen İller Bankası ve ihaleyi alan yüklenici firma yetkilileri önce Belediye Başkanı Recep Çatma’yı makamında ziyaret etti. Burada yapılan görüşmede yapılacak çalışmalar öncesi Başkan Çatma’ya bilgi veren yetkililer, alt yapı çalışmalarına en kısa sürede başlanacağını söyledi.

Çalışmaların biran önce başlaması için gerekli şartların oluşturulmasında belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyleyen başkan Çatma, bu tarihi projenin önemine vurgu yaparak, öncelikli hedefinin alt yapısı yüzde yüz bitmiş bir İskilip olduğunu söyledi.

YER TESLİMİ YAPILDI

Belediye makamında yapılan görüşmenin ardından İskilip Belediyesi personeli ile sahaya inerek şehir merkezini ve yeni depoların kurulacağı alanları gezen yetkililer, çalışmaların yürütüleceği bölgelerde ön bilgi aldılar. Yapılan gezi ve incelemeler sonrası ihaleyi alan yüklenici firma ve İller Bankası’na yer teslimi İskilip Belediyesi tarafından aynı gün içinde yapıldı.

TARİHİ PROJEDE İLK KAZMA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE VURULACAK

Kentin 85 kilometre uzunluğundaki şehir içme suyu yenileme işine önümüzdeki günlerde başlanacak. İhaleyi alan yüklenici firma önce şantiyesini kuracak, daha sonra işçilerini İskilip’e getirecek. Çalışmalar ise en az 4 farklı koldan yürütülecek.

KANSOREJEN MADDE İÇEREN ASBEST BORULAR TARİH OLUYOR

Bu çalışma aynı zamanda evlere yivlik suyu kalitesi de getirecek. İskilip’i sağlıksız borulardan su içmekten kurtaracak proje, sağlıklı ve temiz su tüketimine imkan sağlayacak. Yer altında yaşanan su sızıntılarını da giderecek çalışma, su israfının da önüne geçecek.

500, 800, 2 Binlik Tonluk Depolar

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan başkan Çatma, çalışma ile birlikte İskilip’te içme suyu hattında bulunan kanserojen asbest boruların tarihe karışacağını, 500, 800 ve 2 Bin tonluk depolardan şehre su verileceğini söyledi. Şehir İçme Suyu altyapı çalışması kapsamında 10 metre küplük maslak, 2 klor binası, 10 tahliye sistemi, 1 Vantuz, 3 Debimetre, 4 basınç kırıcı vana ve 2 Klor odası yapılacağını ifade eden Çatma, çalışmalara önümüzdeki günlerde başlanacağını kaydetti.

Belediye Başkanı Recep Çatma "İhalenin gerçekleştirilmesinde ve yapım aşamasına getirilmesinde desteklerinden dolayı başta Ak Parti Çorum Milletvekillerimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. İskilip’imize ve hemşerilerime hayırlı olsun." dedi.

Etiket : TARİHİ, PROJENİN, YAPIM, İŞİNE, BAŞLANIYOR,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 09.04.2015 16:47:12 | Hit : 1498 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.