» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4447587

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Tarihi Geçmişe Yolculuk Çanakkale

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip Kaymakamı Şuayib GÜRSOY’un öncülüğünde düzenlenen Çanakkale gezisinde ortaöğretim öğrencileri geçmişine kısa bir yolculuk yaptı. Çanakkale’yi gezmek, bahçenizde gömülü gizli bir defineyi bulmanıza benzer. İskilipli öğrenciler de bu hazinenin peşine düştü. Kaymakamlığın düzenlemiş olduğu geziyle, İskilip ilçesinin 7 lisesinden 51 öğrenci Bursa ve Çanakkale’yi gezme fırsatı buldu. Marmara’nın Ege Denizi’ne karıştığı yerde, Birinci Dünya Savaşı’nın hüzünlü anılarıyla ziyaretçilerini bekleyen Çanakkale, öğrencilere duygu dolu anlar yaşattı.

Öğrenciler gezi dönüşü Kaymakam Şuayib GÜRSOY’u makamında ziyaret ederek çeşitli hediyeler sundular. Bu tür gezilerin öğrencilerde tarih bilincinin oluşmasına katkı sağlayacağını düşünen İskilip kaymakamı Şuayib GÜRSOY bu tür gezilerin sürekli hale getirilmesinin planlandığını belirtti. Öğrencilerle beraber bu geziye katılan ve rehberlik yapan İskilip Anadolu lisesi Müdürü Tuğcan Demirel yaptığı kısa açıklamada Çanakkale gezisini düzenlememizdeki amacımız; öğrencilerimizin tarihini iyi tanıması, ecdadımızın ne tür zorluklar karşısında bu vatanı kurduklarını bilmeleri ve özellikle Çanakkale’de şehit düşen 253 bin şehidimizi, Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının canları pahasına vatanımızı nasıl koruduklarını bilerek ve düşünerek geleceklerine yön vermelerini istiyoruz.

Öğrencilerimizde vatan bilincinin oluşması açısından bu gezi oldukça önem arz etmektedir. Bu bakımdan tarihini bilmeyen bir nesil geleceğini belirleyemez ve yön veremez." dedi.

Etiket : Tarihi, Geçmişe, Yolculuk, Çanakkale,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 04.06.2014 13:30:15 | Hit : 2274 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.