» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4445579

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Önce al sonra kullan modeli

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip Belediyesi su ücreti tahsilâtında adaleti tam olarak sağlamak, kaçak su kullanımına meydan vermemek, su ücreti tahsilatında maksimuma ulaşmak ve gelişen teknolojiden kamu adına en iyi şekilde yararlanmak amacıyla ön ödemeli akıllı sayaç sistemine geçiyor.
Akıllı sayaç sistemine geçişle birlikte kaçak su kullanımı sıfıra inecek, su kullanımında tasarruf sağlanacak, ev sahibi, kiracı sürtüşmesinin önüne geçilecek, yazlıkçılarla yaşanan sıkıntılar son bulacak. Diğer yandan yeni sistemle zaman, personel, makine, teçhizat ve kırtasiye tasarrufu da sağlanmış olacak.
Geçtiğimiz gün yapılan meclis toplantısında oy birliği ile alınan karara göre ön ödemeli akıllı sayaç sistemine kademeli olarak geçilmesi planlanıyor. Belediye meclisi tarafından alınan karar göre; 01 Ocak 2014 Tarihinden itibaren aktif tüm su abonelerinin belirli periyotlarla uygulama kapsamına alınırken uygulamada resmi kurumlara öncelik verilecek.
Sisteme geçişi teşvik etmek ve hızlandırmak amacıyla yüzde 40’a varan indirimlerin yanında çeşitli avantajlarda sağlanıyor. Kendi isteği ile ön ödemeli sayaç sistemine geçecek olan (mesken ve işyeri) abonelerde devir ve nakil ücreti alınmayacak. Sayaç ücretinin anlaşmalı banka kredi kartına 6 eşit takside bölünmesi, 01 Ocak 2014 tarihinden itibaren inşaat ve resmi kurumlar hariç İçme Suyu Abone, depozito ve abone bağlama ücretinin alınmaması da alınan kararlar arasında bulunuyor.
İşyeri, mesken, bağ bahçe su aboneliklerinde akıllı sayaca geçen mükellefler yüzde 40’a varan indirimlerden yararlanacaklar. Akıllı sayaç sistemiyle birlikte İskilipliler doğal olarak tasarrufa yönelecektir. Ücretlendirmede adalet ve hakkaniyet sağlanacak, kaçak su kullanımı önlenecek ve geriye dönük borç biriktirmenin önüne geçilecek, su ücretini zamanında ödeyenlerle geciktirerek ödeyenler arasındaki adaletsizliğin önüne de geçilmiş olacak.

Etiket : Önce, sonra, kullan, modeli,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 08.12.2013 17:38:31 | Hit : 4632 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.