» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4447366

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Öğretmen Lisesi kapatılıyor

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip’te bulunan Anadolu Öğretmen Lisesinin kapatılarak Anadolu Lisesine dönüştürülmesi kararı ile Osmancık, Sungurlu ve Alacada bulunan liseleri Fen Lisesi olarak eğitim öğretime devam edecekler. Ancak İlçe halkı tarafından İktidar partisine verilen desteklerin sonucunun bu olmaması gerektiği yönünde halkın tepkileri her geçen gün artıyor.

Talep Yazısını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bakanlığa Yazdı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bakanlığa Bu lisenin Fen Lisesi veya Sosyal Bilimler lisesine dönüştürülmesi için talep yazısını yazdığı öğrenildi. İlçe halkı tarafından şaşkınlık içerisinde öğrenilen bu karara Osmancık, Sungurlu ve Alaca’nın Fen Lisesi olarak Eğitim Öğretime devam edecek olması ilçede bulunan başarılı öğrencilerin kendi şehirlerinde eğitim görme haklarının ellerinden alındığı için veliler tarafından tepki ile karşılandı. İskilip Siyasetçilerinden bu konuda herhangi bir açıklamanın gelmemesi ise tepkilere neden oluyor.

Bu kararın değişmemesi halinde ise İskilip’te Anadolu Lisesi Sayısı üçe çıkıyor.

Sosyal Bilimler Lisesi İçin Altyapımız Hazır

İlk tepkiyi ise İskilip Esnaf Odaları Başkanı İsmet Uslu’dan geldi. iskilipinsesi.com haber sitesinde yayınlanan haberine göre "diğer üç ilçeye sağlanan imkanlardan İskilip’in mahrum bırakıldığını söyledi. Uslu " Kız ve erkek öğrenci yurdu ile alt yapısı hazır okulumuzun en azından sosyal bilimler lisesine dönüştürülmesini bekliyoruz." diye konuştu. Uslu konuyla ilgili Çorum milletvekilleri Murat Yıldırım, Cahit Bağcı ile görüştüğünü ve girişimlerinin devam edeceğini belirtti. İsmet Uslu bu konuda yapılacak girişimleri destekleyeceğini de sözlerine ekledi.

Etiket : Öğretmen, Lisesi, kapatılıyor,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 01.07.2014 18:51:29 | Hit : 2357 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.