» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4447275

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Müftülüğümüzün Razaman Faaliyetleri

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip Müftüsü M.Arif Yüksel tarafından yapılan açıklamada Ramazan ayı boyunca İskilip'te yapılacak faaliyetlerini sıraladı. Buna göre
1. İlçemizde Müftülüğümüze bağlı 3 camide Hatimle Teravih namazı kılınacaktır. Şeyhhabib (Tabakhane) Camii, Şeyh Muhittin (Şeyh Yavsi) Camii, Tokatlı Camii
2.Müftülüğümüze bağlı Yatılı Erkek Çakmakdede Kur'an Kursu öğrencileri (15 Hafız öğrenci) tarafından 5 camiide sabah ve ikindi vakitleri Mukabele okuyacaklardır.
3.Yatılı Erkek Çakmakdede Kur'an Kursunda 60 öğrenci bulunmakta olup, Öğrencilerden hiçbir şekilde ücret talep edilmemekte öğrencilerin iaşe ve ibate giderleri tamamen halkımızın bağışları,serilen sergiler tarafından Türkiye Diyanet Vakfı İskilip Şube aracılığı ile karşılanmaktadır.
4. Müftülüğümüze bağlı bayan Kuran kursu öğreticileri Ramazan ayı müddetince Cumartesi günleri Erenler,Kibritci,Hacı Şaban (Mutaflar), Tokatlı, Tavukcu Hoca, Hacı Ali, Ebusuud, Hacı İbrahim (Mekkeli), Arap Camiilerinde 13.30 da vaaz proğramı yapılacaktır.
5.Ramazan ayı müddetince cezaevine teravih namazı kıldırmak için din görevlisi görevlendirilmiştir.
6.İmamı olmayan 10 köyümüze Ramazan ayı müddetince geçici görevli verilmiştir.
7.Merkez Ulu camiinde teravih namazından önce günde iki vakit vaaz verilecektir.
8.Merkez Ulu camii ve şeyh Yavsi camileri Kadir gecesi sabaha kadar açık bulundurulacaktır.
9.Merkez camilerimizden Ulu Camii, Kadıasker (Yeni camii) , Şeyhhabib (Tabakhane) camii, Hacı Mürsel (Aşağı Taslı) camii, Kibritci camilerinde Kadir gecesi ve Arefe günü Sakal-ı Şerif ziyareti yapılacaktır.
İskilip Müftüsü M.Arif Yüksel ayrıca bu sene Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu senenin teması "HİÇ KİMSE KİMSESİZ KALMASIN, BU RAMAZAN VE HER ZAMAN" olduğunu belirtti.
20 Temmuz 204 günü saat 13.30 da ise Çorum Ulu Camiinde din görevlileri arası Kur'an-ı Kerim i güzel okuma yarışması Türkiye finalinin yapılacaktır dedi.Etiket : Müftülüğümüzün, Razaman, Faaliyetleri,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 27.06.2014 11:12:19 | Hit : 2579 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.