» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4445312

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» MTA İskilip'te sıcak su arıyor

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

MTA İSKİLİP’TE SICAK SU ARIYOR
Maden Tetkik Arama (MTA) Enstitüsü Genel Müdür Yardımcısı Hayrullah Dağıstan, MTA Jeoloji Sondaj Dairesi Başkanı Erol Timur beraberinde İskilipli Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Nurettin Kulalı ile beraber İskilip'in sıcak su kaynaklarını ve yeraltı zenginliklerini incelemek üzere geçtiğimiz yıl İskilip’e gelmişti.
Heyet Çatalkara Kültür ve Sanat Evi'ndeki kahvaltı sonrası İskilip'in enerji kaynaklarını araştırma raporları ve ilçe haritası üzerinde bir çalışma yapmış, belediye birimlerindeki arşivleri de değerlendirerek inceleme alanlarını belirlemişti.
MTA Genel Müdür Yardımcısı Hayrullah Dağıstan, MTA Jeoloji Sondaj Dairesi Başkanı Erol Timur, Eüaş Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Kulalı, Belediye Başkanı Numan Sezer ve beraberindekiler belirlenen alanlarda saha çalışmalarına katılmış, çalışma kapsamında; Elmalı Köyü, Karaçukur Mevkiindeki fay hattında, Karagöz Köyünde, Çağıl ve Yivlik tepesi eteklerindeki fay hattının paralelinde, Bağözü deresi ve derenin devamında, Şaphane Köyü Merzifon fay hattının geçtiği alanda incelemelerde bulunmuştu.
Belediye Başkanı Numan Sezer, arama çalışmalarının ilk aşamasının tamamlandığını, edinilen bilgilerin Maden Tetkik Arama Enstitüsü uzmanlarınca değerlendirildikten sonra çalışmalarda diğer aşamalara geçileceğini, İskilip 'in yeraltı zenginliklerinin belirleneceğini, özellikle sıcak su üzerinde yoğunlaştıklarını belirtmişti.


ÖN İNCELEMELERİN ARDINDAN SAHADA ÇALIŞMALAR BAŞLADI.
Önceki gün MTA Genel Müdürü Mehmet Üzer, Genel Müdür Yardımcısı Hayrullah Dağıstan ve EÜAŞ Genel Müdürü Nurettin Kulalı ilçeye gelerek İskilip’te sıcak su bulmak için çalışma yapan ekiplerden bilgiler aldı. Belediye Başkanı Numan Sezer’in davetlisi olarak gelen heyet Sezer’e devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verildi.
Geçtiğimiz yıl yaptıkları ön çalışmaların ardından İskilip’te sıcak su aramak için çalışmalara başlayan MTA, Elmalı Köyü, Karaçukur Mevkiindeki fay hattında, Karagöz Köyünde, Çağıl ve Yivlik tepesi eteklerindeki fay hattının paralelinde, Bağözü deresi ve derenin devamında, Şaphane Köyü Merzifon fay hattının geçtiği alanların ruhsatlarını alarak çalışmalara başladı. Ekipler topladıkları bilgileri değerlendirerek ikinci aşama olan jeofizik çalışmalarına geçecek.


SICAK SU BULUNMASI HALİNDE İSKİLİP’TE KAPLICA KURULMASI GÜNDEME GELECEK.
Konu hakkında açıklama yapan (MTA) Enstitüsü Genel Müdür Yardımcısı Hayrullah Dağıstan, ilçede sıcak su arama çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü, ısınma olduğu takdirde sıcak suyu bulacaklarını ifade etti. Dağıstan, sıcak su bulunması halinde İskilip’e kaplıca kurulmasının gündeme alınacağını da sözlerine ekledi.
Belediye Başkanı Numan Sezer ise İskilip’te sıcak su aranmasının son derece önemli olduğunu belirterek," İnşaallah yürütülen çalışmalardan olumlu sonuç alırız ve İskilip’te sıcak su çıkar." dedi. Başkan çalışanlara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Etiket : İskilipte, sıcak, arıyor,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 01.09.2013 22:15:14 | Hit : 4999 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.