» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4445003

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» MEVLİT KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (2) Beğenmeyenler (0) Toplam (2)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
   senkiz(+1), valentino(+1),
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

TÜRK BÜRO SEN İSKİLİP İLÇE TEMSİLCİLİĞİ
MEVLİT KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

iskilip.org Resimler

23 Ocak Çarşamba gününü 24 Ocak Perşembe gününe bağlayan gecede, bu nurlu doğumla birlikte âlem, sanki birden elem ve matemini unutarak sürura gark oldu. Karanlıklar, anında nurla yırtılıverdi.
Hazreti Muhammed’ in dünyayı şereflendirmesinin 1442. yıldönümü dolayısıyla, Yüce ALLAH (cc)"un bu son peygamberine ümmet olmak , sadece O’nun varlığını ve doğumundan haberdar olmakla sınırlı değildir.
Binlerce yıllık geçmişe uzanan insanlık tarihi boyunca gelen peygamberler silsilesinin sonuncusu , Sevgili Peygamberimiz ( S.A.V.)" in tebliğ ettiği İslâm dini ile dünya aydınlandı, Allah inancı ile kalpler nurlandı.
O, insanların en hayırlısı, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di. Allah (cc)’un insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi. Güzel ahlakı, engin hoşgörüsüyle, Adaleti ,merhameti, bağışlamayı, dostluğu , kardeşliği ve sevmeyi O’ndan, O’nun yüce mesajlarından öğrendik. Haksızlığa baş kaldırmayı, zulme dur demeyi, dinsizlik karşısında Allah (cc) "nun rıza-ı şerifi için direnmeyi O’ndan öğrendik. Mazlumun yanında durmayı, yetimi korumayı, güçsüzden yana olmayı, yok etmek yerine yaşatmayı ,kin tutmak yerine merhameti, kavga yerine sevmeyi O’ndan öğrendik.
Kuran-ı Kerim" in önderliği, Hazreti Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in yaşayışı, O’nun Hadis-i Şerifleri ve O’nun Sünnetleri sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır.
İşte bu geceye, Veladet-i Nebi gecesi diyor ve onu bütün kalbimizle, ruhumuzla her sene yeniden yâd edip kutluyoruz. Bütün kâinatla bu geceyi karşılayarak onun âleme teşrifine kıyam ediyoruz. Getirdiği ebedi nura, açtığı saadet kapısına ve sünnet-i seniyyesine yeniden sımsıkı sarılmak ve Mevlid Kandili vesilesi ile ona yeniden biatımızı, bağlılığımızı haykırmak yaradılan varlıkların en şereflisi olan biz müslümanlar için ne yüce bir şeref ve ne büyük bir saadettir.

Yüce Rabbim bizleri kalplerimizin nur-u, gönüllerimizin sultanı yüce peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) " in şefaatine nail eylesin.


Hüseyin PULAŞ

Türk Büro Sen İskilip İlçe Temsilcisi

Etiket : MEVLİT, KANDİLİ, KUTLAMA, MESAJI,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 22.01.2013 17:42:57 | Hit : 4427 | Yorum : 3

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 
 • metinbjk
  Kandiliniz Mubarek Olsun
  23.01.2013 22:20:21


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • senkiz
  Kandiliniz mübarek olsun...
  23.01.2013 10:30:40


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
 • valentino
  Tüm İslam Aleminin Mevlit Kandili Mübarek Olsun..
  22.01.2013 23:05:03


  Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.