» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4449128

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Metin Kalyoncu Kişisel Arşivi gün yüzüne çıkıyor

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

İskilip Belediyesi tarafından Kültür Yayınları kapsamında Metin Kalyoncu Kişisel Fotoğraf, Bilgi Ve Doküman Arşivini Açıyor

İskilip’in kültür hayatında etkili ve olumlu katkıları bulunan, çoğu kitap çalışmasına ve kültürel faaliyetlere gönüllü danışmanlık yapan eski Kütüphane Müdürü Metin Kalyoncu’nun arşivinde bulunan Cumhuriyetin ilk yıllarından bu güne İskilip’le ilgili bu güne kadar yayınlanmamış fotoğraf ve belgeler Belediye Kültür Yayınları kapsamında kitaplaştırıyor.

Cumhuriyetin ilk yıllarından bu güne geniş bir fotoğraf, belge ve yazılı anıları bulunan Metin Kalyoncu’ya ait dokümanların taranmasına ve tasnifine Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde başlandı.

Konu ile açıklamada bulunan Başkan Sezer "İskilip’in kültürel, sosyal ve sanatsal birikimlerini topluma aktarmayı tarihi bir sorumluluk olarak görüyoruz. Metin Kalyoncu ağabeyimiz bu konuda bizlere olan samimiyetlerini hissettirerek arşivini açtı. Çoğu bilinmeyenlerin yer alacağı kitaba Belediyemiz olarak her türlü katkı ve desteği vereceğiz." dedi.

Kalyoncu; " Belediye Başkanımız Numan Sezer’in Samimi Yaklaşımına Teşekkür Ediyorum. Eseri Kısa Zamanda Okuyucuya Sunmak İçin Çaba Sarf Ediyoruz."

Eski Kütüphane Müdürü, araştırmacı, yazar Metin Kalyoncu Başkan Sezer’in konu ile samimiyetle ilgilenmesinden son derece memnunum. Ekibinin de heyecanla sosyal hayatımıza katkı sağlayacak bu kitabın hazırlanması için çaba sarf etmeleri beni hem duygulandırmış, hem de sevindirmiştir. Elimizden geldiğince toplumumuzun her kesimine faydalı olacak bu çalışmayı kısa zamanda tamamlamak istiyoruz." dedi.

Etiket : Metin, Kalyoncu, Kişisel, Arşivi, yüzüne, çıkıyor,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : hasan33 | Kategori : Gündem | Tarih : 28.12.2012 17:29:15 | Hit : 1684 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.