» Forum, Sohbet, İSKİLİP Haberleri, İskilipFM Radyo, İskilip Fotoğrafları, Resimleri, iskiliple ilgili videolar, İskilip Köyleri ve Daha Birçok İçerik.

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 1684

 • Okunma Sayısı 4448398

 • Kategori Sayısı 22

 • Yorum Sayısı 829

» Kültür Bakanı Yalçın Topcu İskilip´te

Haber Resmi
Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Gündem Kategorisinde Gez
               
Paylaş
 

 

Turizm Bakanı Yalçın Topçu İskilip'te

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu çeşitli incelemelerde bulunmak ve doğalgaz hattının açılışı için TBMM İdare Amiri ve Çorum Milletvekili Salim Uslu'nun davetiyle İskilip'e geldi.

Topçu ve Uslu ile birlikte AK Parti Çorum Milletvekili Adayları Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Bekir Horuz, Çorum Valisi Ahmet Kara, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ak Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Çorum Gaz Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatçı ve çok sayıda kişi İskilip'e geldi. İskilip Belediyesi ve Atıf-Der'in organize ettiği programlara katılan misafirler ilk olarak İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma'yı makamında ziyaret etti. Öğle namazını İskilip Ulu Cami'de kılan Kültür ve Turizm Bakanı Topçu ve beraberindekiler ardından doğalgaz dağıtım hattının açılışına katıldı.

Protokol üyeleri burada birer selamlama konuşması yaptı. Konuşmaların ardından açılış gerçekleştirildi. Açılıştan sonra İskilipli Atıf Hoca'nın kabrini ziyaret eden misafirlere meşhur İskilip Dolması ikram edildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu ve milletvekilleri Atıf-Der tarafından organize edilen "Bir Zihniyetin idamı: Atıf Hoca" adlı konferansa katıldı. Konferansta konuşan Topçu, Atıf Hoca'nın idamının Cumhuriyet döneminin büyük hatalarından biri olduğunu söyledi. Bakan Yalçın Topçu sonunda Atıf Hoca ve gerçekleşen zulümlerden bahsederken ağladı.

AHLATÇI: İSKİLİP'İ ÇAĞIN EN TEMİZ ENERJİSİNE KAVUŞTURUYORUZ

Çorum Gaz Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatçı İskilip'İ çağın en temiz enerjisi olan doğalgaza kavuşturduklarını söyledi. Bu hizmetin gelmesinde emekleri geçen herkese teşekkür eden Ahlatçı, Çorum Gaz olarak, Çorum'u ve ilçelerini doğalgaza kavuşturmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, "Bu gururu hem hemşehrilerimle hem de şirketimiz içinde bütün çalışanlarımızla paylaşıyoruz" dedi.

ÇATMA: İSKİLİP'E YATIRIMLARA DEVAM EDİYORUZ

İskilip'te gerçekleştirilen yatırımların tamamı yaklaşın 60 milyon TL olduğunu söyleyen İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, bu yatırım bedelinin yarısının hibe olduğunu ifade etti. Çatma, "Şu anda altı tane altyapı çalışması yürütüyoruz. Telekom kabloları ve elektrik kabloları yer altına alındı. Kanalizasyon çalışmaları bitti. yağmur suyu çalışmaları tamamlandı. Şu anda da şehir şebekelerinin borularını değiştiriyoruz ve bazı bölgelerde su deposu yapıyoruz. En son müjdemiz de Doğalgazdır. En son çalışmamız olan doğalgazın ilk kazmasını da vuruyoruz. Ayrıca sayın Bakanımızdan da Atıf Hocamızın adını taşıyacak Atıf Hoca Kültür Merkezi'nin yapımı için bizlere destek olmasını istiyoruz" diye konuştu.

USLU: SÖZ VERMEDİK AMA YAPTIK

TBMM İdare Amiri Çorum Milletvekili Salim Uslu doğalgaz konusunda İskilip'e herhangi bir söz vermediklerini ancak bu hizmeti hak ettiği için İskilip'e kazandırdıklarını söyledi. "İskilip halkı hem vefasıyla, hem Ak Parti'ye her zaman verdiği destekle bizim için kıymetli bir kenttir. Diğer yandan İskilip bize Atıf Hoca'nın emanetidir o açıdan İskilip'i yalnız ve garip bırakamayız İskilip de bu işin içinde olacak dedik" diye konuşan Uslu şunları söyledi: "7 Şubat 2013 tarihinde dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir toplantı yapmıştı. Orada Başbakan'a bu talebi ilettim ve bizzat onun talimatıyla İskilip'e doğalgaz kazandırıldı. Adliyemiz tamamlandı. Çorum İskilip yolumuzun ihalesini tamamladık ancak müteahhitle ilgili bir sorun var onu da aşacağız. İskilip-Çankırı yolunun şantiyesi kuruldu. Tosya yolunu kısa aralıklarla tamamlıyoruz. diğer yandan 60 yıllık bir hayali gerçekleştiriyoruz. Tımarlı sulama projesi tamamlandığında bu bölgenin topraklarından bereket fışkıracak."

BAKAN TOPÇU: KALEYİ DE KÜLTÜR MERKEZİNİ DE İNŞAALLAH BİZ YAPARIZ

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, doğalgaz hattının açılışında İskiliplilere hitap etti. İskiliplilere birlik çağrısı yapan Bakan Topçu, "Kıymetli İskilipliler birliğiniz daim olsun. Önce bir olun, iri olun. Ondan sonra da dosta düşmana karşı dipdiri ayakta olun" dedi.

Bölücü terör örgütünün faaliyetlerini de kınayan Topçu, şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

İskilip için "Evliyalar şehri" diyen Bakan Yalçın Topçu şunları söyledi: "Bu evliyalar şehrinden sesleniyorum. Rabbim sen bu torakları bize vatan yapan şehitlerimizi cennetine koy. onların şefaatine bizi eriştir. Gazilerimize de şifalar nasip et. Buradan Kültür Bakanı olarak sesleniyorum. biz Kürdüyle, Türkmeniyle sadece bölücü terörle uğraşmıyoruz. Çanakkale'de kiminle uğraştıysak şu anda onlarla uğraşıyoruz. Sakarya'da, Dumlupınar'da, Anafartalar'da kiminle uğraştıysak şu anda onlarla uğraşıyoruz. Ama hamdolsun Devletimiz kararlı ve halkımız inançlı. Yılanın belini kırdık kafasıyla kuyruğunu da ezeceğiz inşaallah. Yeter ki Allah bize istikrar versin, birlik versin. Bir olalım. her şeyin üstesinden geliriz. Bu gün burada hayırlı bir hizmetle karşılaşıyorsunuz. Evliayalar şehrine de bu yakışır. Sizler çağdaş bir hizmetle buluşacaksınız. Bacılarımız artık kül dökmeyecek, soba yakma derdine düşmeyecek. Düğmeyi çevirince sıcak suyu emrinde olacak. Bu hizmetin buraya kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

ZAHMETSİZ RAHMET OLMAZ

Belediye başkanının hizmetlerini görmek mümkün. Ancak zahmetsiz rahmet olmaz. Şimdi zahmeti çekersiniz ancak yüz yıldır buluşamadığınız hizmetlerle buluşursunuz. Bu sıkıntılar geçer gider. Yarın inşaallah İskilip bir ilçe olmasına rağmen bir turizm ilçesi olabilir. İşte bu doğalgaz onun işareti. Memur geldiği zaman buradan kaçmaz. Doğalgaz gelince buraya konforlu oteller kurulacak ve iç turizm hareketlenecek.Israrla benden müjde istiyorsunuz. Biliyorsunuz ben rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun yol arkadaşıyım. Yapamayacağım hiç bir şeyi söylemem. Elimizden gelecek şeyleri söyleriz. Söyleyeceğimizin de arkasında dururuz. İsteriz ki Atıf Hocamız adına, o iman ve amel şehidinin adına bir kültür merkezi yapmayı Allah bize nasip etsin. Ben isterim ki kalenin restorasyonunu yapmayı da Allah bana nasip etsin. Hiç kimse kimseye bir şey bahşedici değildir. Biz hakla işimizi yapacağız. ben devlette görev alan bağımsız bir bakan olarak inşaallah sizlere mahcup olmayacak şekilde görevimi yapacağım. bakarsınız Rabbim nasip eder kültür merkezini de yaparız, kaleyi de restore ederiz. daha ne hizmetler gelir. İnşaallah Allah bana nasip eder. Sezai Karakoç'un bir şiiriyle sözlerime son veriyorum. Milletimin uğruna adamışım kendimi, bir doğrunun imanı bin eğriyi düzeltir. Zulüm Azrail olsa hep hakkı tutacağım, mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir. İskilipli Atıf Hoca'nın ruhaniyetine bunu atfediyorum. İnşaallah İskilip'imiz hem turizmde hem kültür varlıklarında modern bir şehir olsun."Etiket : Kültür, Bakanı, Yalçın, Topcu, İskilipte,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : zekeriyatoprak | Kategori : Gündem | Tarih : 03.10.2015 22:38:38 | Hit : 1517 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2o11-2012 © K4DjR
Sitemizde yayınlanan filmler dosyalar dökümanlar yazılı görsel işitsel ve programsal içeriklerin bir kısmı kopyadır ve tanıtım amaçlıdır hak sahiplerinin isteği doğrultusunda siteden 24 saat içinde kaldırılır Ayrıca sitemizde bulunan içeriklerin bi kısmı orjinal kalitesinde değildir hayal kırıklığına uğramamak için orjinallerini satın almalısınız ve içerikleri bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır Butür içeriklerden sitemiz sorumlu değildir ekleyen ve kullanan üyeler tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır. sanalbasin.com üyesidir SiteMap | © C.C.P.